Бельгія змінила умови в’їзду для українських туристів

Бельгія віднесла Україну до переліку країн білої зони з червоним код-кольором та змінила правила в’їзду для громадян України. Відтепер для в’їзду в Бельгію необхідно лише за умови наявності поважної причини або сертифікату про вакцинацію!

Поважною причиною є громадянство Бельгії, посвідка на проживання, близькі родинні зв’язки з громадянами Бельгії, статус дипломата, забезпечення транспортних перевезень, наявність сертифікату про вакцинацію, тощо.

Умови в’їзду для вакцинованих українців:

  • заповнення Pasanger Location Form (PLF)
  • наявність сертифікату про вакцинацію
    • в’їзд до Бельгії є можливим: за cертифікатом вакцинації в Додатку Дія (його міжнародна версія); на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин (у лабораторії з затвердженого МОЗ України переліку)
    • не передбачено в’їзд до Бельгії : за паперовим свідоцтвом ВООЗ (жовтий сертифікат), виданим сімейним лікарем; за негативним ПЛР тестом, зроблено не більш ніж 72 години в будь-якій лабораторії (лабораторія має бути з затвердженого МОЗ України переліку)
  • проходження тестування на перший або другий день перебування в Бельгії (необхідно залишатися на карантині, поки не дізнаєтесь результат тесту)
  • проходження повторного тестування на сьомий день перебування в Бельгії

Умови в’їзду для невакцинованих українців:

Якщо ви подорожуєте з країни червоної зони за межами ЄС, при цьому не є резидентом Бельгії та не маєте посвідку на проживання в Бельгії – мета поїздки має бути «поважною» та має бути підтверджена належним дозвільним документом, виданим Посольством Бельгії у відповідній країні. Крім того має бути в наявності негативний PCR-тест (зроблений не більш ніж за 72 години до прибуття у Бельгію) або сертифікат про одужання. Необхідно пройти тестування на COVID протягом перших двох днів перебування в Бельгії та на 7 день. Залишатися на карантині протягом 10 днів.