Інформація щодо подальших дій у випадках закінчення терміну дії візи, дозволу на перебування в Німеччині або терміну перебування у рамках безвізового режиму

На сайті Посольства Німеччини з’явилась інструкція, як діяти, якщо у вас закінчилась віза, або дозвіл на перебування у Німеччині. Оригінал статті читайте за посиланням https://germany.mfa.gov.ua/news/informaciya-shchodo-podalshih-dij-u-vipadkah-zakinchennya-terminu-diyi-vizi

Інформація щодо подальших дій у випадках закінчення терміну дії візи, дозволу на перебування в Німеччині або терміну перебування у рамках безвізового режиму❗️❗️❗️
Посольство України у ФРН отримало роз’яснення німецької сторони відносно випадків закінчення в іноземних громадян, у тому числі громадян України, термінів безвізового перебування у державах Шенгенського простору, вичерпання термінів віз для перебування або дозволів на проживання у ФРН.

МЗС ФРН підтвердило, що продовження дії шенгенських віз або дозволів на проживання у Німеччині належить до компетенції земельних відомств у справах іноземців (Ausländerbehörde der Länder).

З врахуванням цього, особи, які потребують продовження згаданих документів, повинні звертатися до відповідних відомств у справах іноземців за місцем своєї реєстрації у ФРН.

При цьому, зовнішньополітичне відомство Німеччини наголосило, що, з огляду на заходи із подолання епідемії коронавірусу, функціональні можливості відомств у справах іноземців обмежені, у тому числі у формі часткового чи повного припинення прийому іноземних громадян.

МЗС ФРН рекомендує здійснювати перевірку доступних послуг на сайтах відповідних відомств у справах іноземців, а також утриматися від особистого відвідування цих установ без попередньо підтвердженого терміну.

Місця розташування відомств у справах іноземців у Берліні можна знайти тут⬇️

https://www.berlin.de/einwanderung/ueber-uns/unsere-standorte/#lms

Процедура продовження німецькою мовою тут ⬇️

https://www.berlin.de/einwanderung/dienstleistungen/service.889178.php/dienstleistung/324785/

З 23.03.2020 року іноземним громадянам, термін перебування яких в ФРН закінчується, на сайті відомства надається можливість зареєструватися та роздрукувати відповідне підтвердження (сертифікат). Крім того, також працює «гаряча лінія» за наступними номерами телефонів: 90269-5507 та 90269-5505

Звертаємо увагу, що всі туристи мають покинути територію Німеччини протягом 90 днів. Водночас, у випадку, якщо особа не змогла покинути територію Німеччини з огляду на обмеження та заходи із подолання епідемії коронавірусу, ситуація щодо кожної окремої особи буде розглядатися як надзвичайна.

Інтернет сторінка Відомства з питань іноземців Берліна знаходиться за посиланням ⬇️

https://www.berlin.de/einwanderung/aufenthalt/befristet/

Найпоширеніші питання у контексті звернення до відомств з питань іноземних громадян:

1. Куди направляти звернення щодо продовження візи на території Німеччини?

Звернення потрібно направляти на електронну адресу відомства у питання іноземних громадян (Ausländerbehörde) за місцем Вашого перебування на території ФРН!

Скористуйтеся пошуковою системою (Google), зазначивши поштовий індекс міста, в якому перебуваєте та додайте «zuständige Ausländerbehörde». Знайдіть на сайті відомства їхню електронну адресу і направте Ваше звернення! Прерогатива у цьому питанні виключно знаходиться у німецької сторони, тому українські дипломатичні представництва ніяк не можуть Вам посприяти у продовженні дозволу. Вам потрібно це оформити самостійно!

2. Якого змісту направляти звернення?

Для тих, хто не володіє німецькою мовою, можете використати зразок, доповнивши своїми персональними даними.

Betreff (заголовок): Notverlängerung des Aufenthalts für (Ваше прізвище, ім’я), geboren am (дата народження), Staatsangehörigkeit: Ukraine wegen der Verbreitung von Coronavirus

Sehr geehrte Damen und Herren,

hiermit beantrage ich eine Verlängerung meines Aufenthaltes bis zum 30. Juni 2020.

Ich bin am 01.01.2020 (дата Вашого в’їзду на територію Німеччини) mittels meines biometrischen Reisepasses nach Deutschland eingereist und wollte ursprünglich bis 30. März 2020 (дата Вашого запланованого від’їзду) bleiben. Da wegen der Quarantänemaßnahmen sowohl deutsche als auch ukrainische Grenzen voraussichtlich bis zum 15. Juni 2020 geschlossen sind, ist mir eine rechtzeitige Ausreise nicht möglich. Mehr zur Schließung der Staatsgrenze der Ukraine und vorläufigen Einstellung des internationalen Personenverkehrs finden Sie unter

https://germany.mfa.gov.ua/de/news/postanova-kabinetu-ministriv-pro-vstanovlennya-karantinu-z-metoyu-zapobigannya-poshirennyu-na-teritoriyi-ukrayini-gostroyi-respiratornoyi-hvorobi-covid

Ich wohne zurzeit bei meinen Gastgebern in (повна адреса Вашого місця перебування, куди Вам можуть надіслати лист-відповідь)

Die Kosten meines Aufenthalts, meiner Krankenversicherung und meiner Rückreise trage ich persönlich (якщо Ви самі фінансуєте своє Ваше перебування у ФРН) або

Die Kosten meines Aufenthalts, meiner Krankenversicherung und meiner Rückreise trägt mein Gastgeber (тут вказуєте ім’я та контактні дані особи, яка ГОТОВА фінансово забезпечувати Ваше перебування на території ФРН).

Mit freundlichen Grüßen

Ваше ім’я та прізвище

3. Які ще документи потрібно подати?

Фото або сканкопію Вашого закордонного паспорта перших двох сторінок, фото штампу про в’їзд та документ про медичне страхування.

4. Як довго потрібно чекати відповідь?

4-5 робочих днів. Якщо Ви не отримуєте відповідь, Ви може особисто зателефонувати у відомство і перепитати, чи надійшло до них Ваше звернення. Зверніть увагу, що через велику кількість звернень відповідь може прийти пізніше.

5. Чи потрібно звертатися до «Ausländerbehörde» особисто?

Практично всі установи на території Німеччини переведені у дистанційний режим роботи, тому потрібно звертайтися письмово та по телефону.

6. Як називається документ, який Ви отримаєте щодо продовження візи?

Документ називається «Grenzübertrittsbescheinigung».

7. Чи вказується в документі конкретна дата, до якої потрібно покинути територію Німеччини?

Так. Тому будьте уважні. Якщо у Вас не буде змоги залишити територію Німеччини до вказаної дати, Вам потрібно буде повторно звернутися до відомства з питань іноземних громадян для продовження.

Громадянам, які отримали негативну відповідь по їхнім зверненням, рекомендуємо докласти відповідні роз’яснення та повторно надіслати своє звернення.

!!! Громадяни, які надіслали звернення до відомств у справах іноземних громадян, та досі не отримали відповідь, орієнтуйтеся на роз’яснення, отримані від Міністерства закордонних справ Німеччини на прохання Посольства України у ФРН:

“Сам факт подання заяви на продовження візи або дозволу на перебування на території ФРН електронним шляхом (по електронній пошті) відноситься до § 81 (3) Закону про перебування. Це означає, що як тільки заява була подана, перебування на території Німеччини вважається дозволеним до тих пір, поки міграційні органи не приймуть остаточне рішення.”

“Bereits ein elektronisch übermittelter Antrag, den Aufenthalt zu legalisieren, löst dann die Fiktionswirkung des § 81 Absatz 3 AufenthG aus. Das bedeutet: Bereits mit Übermittlung des Antrags gilt der Aufenthalt bis zur Entscheidung der Ausländerbehörde als erlaubt.”

Порада тим, хто зараз перебуває на території Німеччини та у кого скінчилася дія дозволяючого документа, під час перебування у громадських місцях (продуктовий магазин, аптека тощо) мати при собі копію заяви на продовження, яка була надіслана до відомств з питань іноземців.