Іспанія — держава на південному заході Європи. Займає більшу частину Піренейського півострова, Балеарські і Пітіузькі острови в Середземному морі, Канарські острови в Атлантичному океані. Іспанія омивається Середземним морем і Атлантичним океаном. Офіційна мова – іспанська. Столиця – Мадрид.
Робота
Правовий режим перебування іноземців в Іспанії регулюється Органічним Законом про права та свободи іноземців в Іспанії та їх соціальну інтеграцію. З текстом Закону можна ознайомитись за наступним посиланням: http://noticias.juridicas.com/base_datos/Admin/lo4-2000.html.
Умови в’їзду та виїзду іноземців, проживання та працевлаштування врегульовані положеннями Регламенту про імплементацію Органічного Закону про права та свободи іноземців в Іспанії та їх соціальну інтеграцію. З текстом Регламенту можна ознайомитись за цим посиланням: http://noticias.juridicas.com/base_datos/Admin/rd557-2011.html
Навчання
В першу чергу зазначимо, що дипломи іспанських університетів визнаються всіма країнами Євросоюзу.
Система навчання (британська або американська) орієнтована на професійну спеціалізацію та здобуток практичних навичок. При цьому вартість програм набагато нижча, ніж у вищеназваних англомовних країнах. Дуже слушною є можливість навчатися як іспанською, так і англійською мовами. При цьому нагода добре вивчити іспанську — сама по собі є приємним бонусом, оскільки мова Сервантеса є третьою в світі за поширеністю (приблизно 450 мільйонів користувачів) і в 20 країнах має статус офіційної.
Традиційно на дуже високому рівні викладаються мистецькі дисципліни: графіка, дизайн, архітектура. І, безумовно, розкішна можливість отримати практику в сфері гостинності, оскільки це також традиційно добре розвинена галузь — велика кількість курортів та чудовий клімат сприяють її розвитку.
До того ж, протягом навчання в Іспанії ви будете мати можливість напрацювати корисні міжнародні контакти, які посприяють в подальшій кар’єрі.
Для навчання у Іспанії потрібно одержати студентську візу.
Туризм
Для перебування до 90 днів з туристичною метою віза не потрібна.
Останнім часом розвивається культурно-пізнавальний туризм. Значним аттрактором для туристів виступає традиційна іспанська кухня з стравами як паелья, хамон, страви із тріски та тунця, печеня з свинини із квасолею, мадридський суп, холодний овочевий суп гаспачо, заєць у соусі сальморехо, ковбаси тощо. При приготування їжі широко використовується оливкова олія.
Іспанія разом з Італією володіє найбільшою кількістю пам’яток спадщини ЮНЕСКО (41), та найбільшою кількістю міст світу, удостоєних ЮНЕСКО звання міст-історичної спадщини людства (30). Серед них Сантьяго-де-Компостела, Севілья, Саламанка, Авіла, Сеговія, Алькала-де-Енарес, Толедо, Касерес, Меріда, САн-Крістобаль-де-ла-Лагуна, Кордоба, Ібіса, Куенка і Таррагона.
В Іспанії розташовано 14 національних парків: Айгуестортес і Естані де Сант-Маурічі, Кабаньєрос, Марітімо-Террестре, Кальдера-де-Табурьєнте, Донанья, Гарахонай, Атлантичний галісійський, Монфраке, Ордеса і Монте-Пердідо, Пікос-де-Европа, Сьєрра-Невада, плато Даймель, Тейде, Тіманфайя. Планується створення національного парку Гвадаррама у Мадриді. Нараховується 126 природних та 25 регіональних парків, приурочених до природних комплексів різних ландшафтних регіонів Іспанії.
Серед туристичних маршрутів слід відмітити: Шлях Сантьяго, Каліфато (Кордоба-Гранада), стежка Білих Сіл (Кадіс), шлях барабанів (Теруель), шлях Бика (Кадіс), дорога Ла-Плата, дорогою Сіда, шляхами Дон-Кіхота, дорога боліт (Паленсія), Цістерціанськи шлях (Каталонія), шлях Меріан (Арагон, Каталонія із заходом до Франції).
Іспанія володіє розгалуженою мережею музеїв, найвідомішим з яких є Прадо у Мадриді, експозиція якого охоплює як картини із королівських колекцій 16-17 століть, так і сучасне мистецтво. Серед інших видатних музеїв Мадрида зазначимо Іспанський музей сучасного мистецтва, музеї Хоакін Соролья та Тіссен Борнемісса, музей королеви Софії, Національний музей археології.
Постійне проживання
Як отримати вид на проживання в Іспанії
Процес переїзду до Іспанії з метою довгострокового перебування (понад 3 місяці) починається з оформлення відповідної візи (Visado де Residencia) в іспанському консульстві в країні іммігранта. Як правило, для отримання такої візи, яка надалі дозволить оформити вид на проживання в Іспанії, необхідно відповідати певним вимогам.
Однією з них є достатня фінансова забезпеченість. Тобто іноземець повинен мати засоби, що покривають витрати на проживання в Іспанії. Мінімальна сума становить 2130 євро на місяць для основного іммігранта і 533 євро для членів сім’ї або студентів. У рідкісних випадках ця умова не є обов’язковою.
Залежно від ситуації, закони Іспанії дозволяють іноземцям оформити вид на проживання на таких підставах:
- Навчання.
- Працевлаштування або створення бізнесу.
- Возз’єднання сім’ї.
- Безкорисливе проживання або віза пенсіонера.
- Золота віза (Golden Visa).
У кожному конкретному випадку іспанська влада детально розглядає заяву іноземця, вивчає документацію і приймає відповідне рішення. Гарантувати позитивний результат ніхто не може.
Протягом місяця після прибуття до Іспанії іноземець повинен звернутися до місцевого міграційного офісу (Oficina де Extranjeros) або відділення поліції із заявою на отримання виду на проживання.
Перелік документів, що додаються, може відрізнятися залежно від обставин. Місцеві чиновники проконсультують і позначать конкретні вимоги. У більшості випадків список документів для ВНП в Іспанії складається з таких груп.
Основна документація:
- Бланк заяви встановленої форми та три копії.
- Три кольорові фотографії.
- Чинний паспорт і копії всіх сторінок.
- Відомості про наявність місця для проживання в Іспанії (договір купівлі-продажу, оренда).
- Квитанція про оплату послуг.
Додаткова документація:
- Довідка про відсутність судимості.
- Медичне свідоцтво, що виключає наявність серйозних захворювань.
- Доказ наявності медичної страховки в Іспанії.
- Підтвердження фінансової забезпеченості.
- Відомості про зарахування до навчального закладу Іспанії (для студентів).
- Наявність дипломів або сертифікатів, що підтверджують кваліфікацію (якщо потрібно).
- Копія трудового контракту або дозвіл на здійснення підприємницької діяльності для самозайнятих осіб (якщо потрібно).
Документи повинні бути перекладені іспанською мовою. Термін оформлення виду на проживання (Tarjeta де Residencia) в Іспанії коливається в межах 3-4 місяців. Спочатку документ видається на один рік з правом наступного продовження до 5 років, після чого можна оформити ПМП, а потім і громадянство Іспанії.
Візові питання
Для поїздок тривалістю до 90 днів діє безвізовий режим. Якщо ви плануєте тривалішу подорож, зверніться до консульської установи Королівства Іспанії для одержання візи.
Корисні контакти
Посольство України в Іспанії.
Адреса: вул. Ронда де ла Абубілья, 52, 28043 Мадрид.
Proyecto Esperanza +34 607 542 515
Fundación Amaranta +34 669 637 636
Villa Teresita +34 616 097 238
AMAR DRAGOSTE 24H Hotline : +34 615 430 452
Адреса:Calle Fernando el Católico, 10. 1ºB y 2ºB. CP. 28015. Madrid
Телефон: +34 915943670
Факс: +34 915943283
Електронна адреса: iommadrid@iom.int