Іта́лія (італ. Italia), Італі́йська Респу́бліка— держава на півдні Європи, в Середземномор’ї. Займає Апеннінський півострів, Паданську рівнину, південні схили Альп, острови Сицилія, Сардинія тощо. На суходолі Італія межує з Францією на північному заході, зі Швейцарією й Австрією на півночі та Словенією на північному сході. На території Італії розташовані також такі державні утворення: Сан-Марино, Ватикан, Суверенний Мальтійський орден. Столиця – Рим.
Офіційні мови-Італійська.
Італія є однією з основних країн призначення постраждалих від трудової експлуатації в Україні, згідно статистики Представництва МОМ в Україні за березень 2017 року.
Робота
Для отримання роботи в Італії необхідно виконати наступні кроки:
- Отримати дійсний дозвіл на роботу (nulla osta), виданий місцевим управлінням Міністерства праці (Ufficio Provinciale del Lavoro) та зареєстровану в поліцейському управлінні (Questura). Дозвіл на роботу на роботу отримує Ваш роботодавець в Італії.
- Отримати робочу візу в італійському консульстві в Україні.
- Отримати дозвіл на проживання та дозвіл на роботу після прибуття до Італії.
Під час подання документів на робочу візу необхідно буде надати ліцензію разом з іншими документами.
Дозвіл на проживання та роботу видається на підставі трудового контракту. Дозвіл є дійсним протягом терміну дії контракту. Контракт підлягає реєстрації в Бюро іміграції (Sportello Unico per I’immigrazione), яке несе відповідальність за трудову діяльність громадян країн, які не є членами ЄС.
Навчання
Для навчання в Італії на законних підставах необхідно отримати студентську візу. В Італії не визнаються закордонні документи про освітню кваліфікацію. Як правило, особи, які не є громадянами Італії та які бажають отримати визнання відповідності (еквівалентності) їхнього освітнього квалікаційного рівня (отриманного в закордонному офіційно визнаному навчальному закладі), можуть звертатися до відділу освіти при консульстві (Consulate Student Office.)
Після визнання відповідності закордонних документів про освіту італійським кваліфікаційним рівням (диплом середньої школи першого ступеню, диплом середньої школи другого ступеню, або диплом університету), ці документи набирають юридичної сили на території Італії. Це означає, наприклад, що особа з італійським громадянством має право брати участь у відборах на конкурсній основі, які проводять державні органи Італії
Туризм
Італія являє собою туристський продукт вищого ступеня досконалості: міжнародна статистика відводить їй почесне місце у п’ятірці найрозвиненіших з погляду туризму країн світу, оскільки на вказану країну припадає 6 % усього туристичного «обігу» нашої планети. Всесвітньо відома історія Італії, краса її природи, твори мистецтва, культурні пам’ятники, релігійні свята, мода й італійський стиль життя, вино й гастрономія — ось ті ключові пункти, які зробили Італію важливим туристичним центром світового рівня. 12 італійського ВВП формує сектор туристичних послуг, який таким чином є однією з основних галузей національної індустрії. В Італії склалася добре організована система прийому туристів, здатна одночасно прийняти 3 623 891 гостей. Вона складається з 33 341 готелів на 1 807 275 місць, 2.355 кемпінгів і туристичних поселень — 1 317 153 місця, 24 250 приватних квартир, що здаються в оренду (на 251 997 місць), 5 965 агротуристських комплексів на 68 413 місць та інших 3 286 одиниць різних форм прийому гостей — 179 053 місця (апартаменти з декількома власниками, притулки, пансіони, релігійні установи й будинки для прочан тощо). Інші туристські об’єкти — природні парки, центри проведення конгресів, транспорт, пляжі, фунікулери, авто- і залізниці, порти й аеропорти, ресторани, дискотеки, гірські траси, мінеральні джерела тощо у загальній розгалуженій і розподіленій по всій території Італії мережі утворюють, разом з державною туристичною організацією (у національному масштабі, а також на обласному й місцевому рівнях) систему прийому та розміщення туристів у Італії. Італійські області мають у своєму розпорядженні незліченну кількість автономних спортивних споруджень і розважальних комплексів, стадіонів, гімнастичних залів, басейнів, ковзанок і велодоріжок, танцювальних залів й атракціонів, церков і монастирів, замків і фортець, цирків шапіто й цілодобових критих павільйонів, площ й обладнаних приміщень для проведення громадських видовищних заходів за всіх пір року, картами, маршрутами, прогнозами погоди, календарями виставок і подій, традицій, шопінгу, довідниками послуг.
В Італії загалом є 4 «перлини», побачити які необхідно:
- Рим з його стародавніми руїнами й музеями Ватикану;
- Флоренція, без якої неможливо уявити собі італійське Відродження;
- Піза з її вічно падаючою вежею;
- Венеція — ірреальне місто мостів і каналів, яке мріють відвідати буквально всі.
Без кожного з цих міст думка про Італію буде неповною. Отже, для першого знайомства цілком достатньо маршруту по чотирьох вищезгаданих пунктах, з невеликими зупинками, наприклад, в Ассізі або Феррарі. Заключним акордом може стати відпочинок на морі, наприклад на чудовому курорті Лі-до Ді Езоло поблизу Венеції або ще краще — на Лігурійському узбережжі.
Крім того, Італія належить до списку європейських держав-учасниць Шенгенської угоди. Тож, якщо Ви плануєте короткострокову поїздку до Італії, яка не передбачає працевлаштування, навчання тощо, Вам потрібно оформлювати Шенгенську візу.
Для здійснення візиту в Італію з туристичною метою, українцям потрібно отримати візу, детальніше про типи віз та вимоги для їх отримання можна дізнатись на сайті чи по телефону консульства Італії в Україні. Актуальні контакти якого знаходяться на сайті МЗС України – http://mfa.gov.ua/ua/about-ukraine/dip-in-ukraine/missions-list
Постійне проживання
Актуальну інформацію щодо правил оформлення постійного проживання на території Італії та необхідну візову інформацію можна дізнатись на сайті дипломатичного представництва Італії на території України, актуальні контакти якого знаходяться на сайті МЗС України – http://mfa.gov.ua/ua/about-ukraine/dip-in-ukraine/missions-list
Родина
Актуальну інформацію щодо правил оформлення шлюбу на території Італії, возз’єднання родини та необхідну візову інформацію можна дізнатись на сайті дипломатичного представництва Італії на території України, актуальні контакти якого знаходяться на сайті МЗС України – http://mfa.gov.ua/ua/about-ukraine/dip-in-ukraine/missions-list
Візові питання
Для подорожей Італією тривалістю до 90 днів віза не потрібна.
Візовий режим (крім дипломатичних паспортів, службових біометричних паспортів). Детальну та актуальну на даний момент інформацію про види віз та вимоги до їх отримання можна дізнатись на офіційному сайті дипломатичного представництва Італії в Україні.
Актуальні контакти Посольства Німеччини в Україні знаходяться на сайті МЗС України – http://mfa.gov.ua/ua/about-ukraine/dip-in-ukraine/missions-list
Корисні контакти
Контактні особи в разі добровільного повернення:
Мережа RIRVA – Бюро допомоги в поверненні Тел.: 800722071, info@reterirva.it
Представництво МОМ в Італії: ritorno@iom.int
Національна гаряча лінія протидії торгівлі людьми:: + 800 290 290
Актуальні контакти Посольства Італії в Україні знаходяться на сайті МЗС України – http://mfa.gov.ua/ua/about-ukraine/dip-in-ukraine/missions-list