Канада — країна півночі Північної Америки, займає майже половину континент, оимавається Атлантичним та Тихим океаном на заході. Це друга за площею країна світу, що поступається лише Російській федерації. Канада межує зі Сполученими Штатами Америки на півдні та північному-заході та має морські кордони з Францією (о-ви Сен-П’єр і Мікелон) і Ґренландією (королівство Данія).
Канада — конституційна монархія. Глава держави — король або королева Великої Британії; зараз це Єлизавета II, яка має титул королеви Канади і яку в країні представляє генерал-губернатор Канади. Кандидатів на цю чотирьохрічну посаду призначає чинний прем’єр-міністр і затверджує королева. Столиця – Лондон. Офіційна мова – англійська.
Робота
Майже в усіх випадках особа повинна мати дійсний дозвіл на роботу в Канаді перед подорожжю до цієї країни з метою тимчасового працевлаштування. Перед поданням заяви на дозвіл на роботу необхідно здійснити наступні кроки:
- Спочатку працедавець повинен запропонувати Вам роботу.
- Центр людських ресурсів та соціального розвитку Канади (Human Resources and Social Development Canada – HRSDC) зазвичай повинен затвердити запрошення, виходячи з ситуації на ринку праці або «підтвердження» вашої пропозиції (хоча для певних видів професій цей процес не вимагають);
- Після підтвердження від HRSDC про те, що іноземний громадянин може зайняти певну посаду, подається заява до Офісу з громадянства та імміграції Канади (Citizenship and Immigration Canada – СІС) щодо отримання дозволу на роботу.
Більш детально про дозвіл на працевлаштування (зокрема випадки, коли він не є необхідним), процедуру подачі заяви на отримання візи, часові рамки та оплату послуги можна дізнатись на офіційному веб-сайті Посольства Канади в Україні (українською, англійською та французькою мовами).
http://www.workingincanada.gc.ca/content_pieces-eng.do?cid=1&lang=eng&source=widget806 – Офіційний сайт по пошуку роботи в КАНАДІ
Навчання
Освіта в Канаді традиційно має високу репутацію у світі. Канадські диплома високо цінуються роботодавцями. Популярними є заклади не лише вищої освіти, але й початкові та середні школи, а також мовні школи.
Для того, щоб дізнатись більше про подання заяви на дозвіл на навчання, слід щвернутись у представництво Канади в Україні, актуальні контакти якого знаходяться на сайті МЗС України – http://mfa.gov.ua/ua/about-ukraine/dip-in-ukraine/missions-list
Також корисними можуть виявитись наступні ресурси:
- Сайт Освіта в Канаді є вичерпним джерелом для міжнародних студентів та дослідників, які прагнуть здобути освіту в Канаді. Знайдіть все, що вам потрібно для досягнення ваших навчальних та науково-дослідних цілей.
- Канадський інформаційний центр з питань міжнародних дипломів (CICIC) є єдиною брамою для міжнародних студентів та фахівців, що містить інформацію про навчання в Канаді, працевлаштування в Канаді та визнання і оцінку зарубіжних дипломів. CICIC входить до складу Ради міністрів освіти Канади (CMEC).
Туризм
Для здійснення візиту у Канаду з туристичною метою, українцям потрібно отримати візу, детальніше про типи віз та вимоги для їх отримання можна дізнатись на сайті чи по телефону консульства Канади в Україні. Актуальні контакти якого знаходяться на сайті МЗС України – http://mfa.gov.ua/ua/about-ukraine/dip-in-ukraine/missions-list
Постійне проживання
Канада має дуже прозору імміграційну політику й вичерпну інформацію про імміграцію до Канади можна знайти на відповідних канадських державних веб-сайтах. Зверніть увагу, що користування послугами посередника не дає жодної переваги в розгляді Вашої заяви канадською імміграційною службою.
Постійна імміграція – імміграція до Канади на федеральному рівні побудована за баловою системою. Заявники повинні заробити достатньо балів у декількох факторах (серед яких – освіта, володіння мовою, досвід роботи, вік, наявність працевлаштування), а також виконати мінімальні фінансові вимоги.
Існує кілька різновидів імміграції:
- для кваліфікованих працівників
- бізнесова
- родинна
- за програмою «Номінант провінції» (більшість провінцій в Канаді мають домовленості з урядом Канади які дозволяють їм відігравати безпосередню роль у відборі іммігрантів, які бажають оселитися в тій чи іншій провінції. Щоб іммігрувати за цією категорією необхідно по-перше подати заявку до тієї провінції, де ви бажаєте оселитися).
Канадське агенство з громадянства та імміграції (Уряд Канади) – www.cic.gc.ca (англійською, французькою)
Імміграція до Квебек, яка має свої особливості (Офіційний сайт уряду Квебек) – www.immigration-quebec.ca/ukraine (англійською, французькою, російською)
Родина
Актуальну інформацію щодо правил оформлення шлюбу, возз’єднання родини в Канаді та необхідну візову інформацію можна дізнатись на сайті дипломатичного представництва Канади на території України, актуальні контакти якого знаходяться на сайті МЗС України – http://mfa.gov.ua/ua/about-ukraine/dip-in-ukraine/missions-list
Візові питання
Для відвідування Канади з будь-якою метою українцям потрібна віза. Детально про вимоги до отримання різних типів віз на сайті консульства Канади в Україні, контакти якого можна знайти на сайті МЗС України – http://mfa.gov.ua/ua/consular–affairs/travel–advice/entering–foreign–countries. Також потрібна інформація міститься на сайті візового центру Канади в Україні – http://www.vfsglobal.ca/Canada/Ukraine/.
Корисні контакти
Актуальні контакти Посольства Канади в Україні знаходяться на сайті МЗС України – http://mfa.gov.ua/ua/about-ukraine/dip-in-ukraine/missions-list
Представництво міжнародної організації з міграції в Канаді:
CANADA
116 Albert Street, Suite 801
ON K1P 5G3 Ottawa
Tel.: +613 237 0651
Fax: +613 237 8561
iomottawa@iom.int