Працевлаштування іноземців, які не є громадянами ЄС, в Хорватії здійснюється за умови отримання візи в Посольстві Хорватії в Україні, які видаються на підставі дозволу на працевлаштування уповноважених органів РХ, яке оформлюється роботодавцем.
Докладніше про умови в’їзду та перебування іноземців в РХ з метою працевлаштування можна дізнатися з Закону про іноземців РХ від 2011 року -Zakon o strancima RH www.mup.hr.
Законом про іноземців в РХ визначено, що іноземець в Хорватії може працювати на підставі дозволу на проживання і роботу або особливого документу – підтвердження про реєстрацію місця роботи.
Дозвіл на проживання та роботу являє собою один документ, який дозволяє іноземцю як проживати, так і працювати в РХ, який видається уповноваженим поліцейським управлінням. Дозволи на проживання та роботу видаються в рамках діючих квот та поза квотами. Рішення про щорічну квоту приймає Уряд РХ.
Дозвіл на проживання та роботу в рамках річної квоти може бути надано іноземцю, який може надати: договір або інший документ про працевлаштування, доказ про відповідну освіту, підтвердження про реєстрацію торгового товариства, філіалу, представництва, підприємства, спілки або іншої організації в РХ.
Відповідно до ст.79, дозвіл на проживання та роботу поза річною квотою може бути ухвалено іноземцю, який займає керівну посаду у товаристві, яке підпадає під дію промотивних програм інвестицій РХ, та частина капіталу якого у товаристві становить 51%; а також якщо іноземець здійснює діяльність або реалізує проекти в рамках міжнародних угод РХ та відповідної країни про науково-технічну співпрацю.
Для навчання у Хорватії громадянам України потрібно оформити студентську хорватську візу. Деталі дивись на сайті Посольства Хорватії в Україні
http://ua.mfa.hr/ua/konzulskainformacija/vizi/
Навчання в Хорватії в університетах або інститутах доступно кожному випускнику, який отримав атестат про повну загальну середню освіту, і має високі бали по випускних іспитів. Іноземні студенти можуть надійти в хорватський ВНЗ як за результатами єдиного державного іспиту, який вони здавали в рідній країні, так і пройти його безпосередньо в Хорватії.
Зарахування до ВНЗ для іноземців проводиться на підставі оцінок атестату, іспиту і мовного тестування, іноді проводиться співбесіда. Всі документи необхідно перевести на хорватську мову і завірити у нотаріуса.
В’їзд з туристичною метою, що не перевищує 90 днів, може бути здійснений у безвізовому режимі.
Хорватія є популярним місцем відпочинку для громадян України, особливо для поціновувачів морського відпочинку.
Як можна отримати посвідку на проживання в Хорватії?
Підставами можуть бути:
возз’єднання сім’ї або заміжжя з хорватом;
працевлаштування;
бізнес;
навчання;
науково-дослідна діяльність.
Після 5 років тимчасову посвідку на проживання можна змінити на постійний. При наявності закордонного паспорта, страховки і стабільного джерела доходів іноземець може звернутися у відділення поліції за місцем проживання і оформити ПМЖ. Крім того, необхідно підтвердити знання хорватської мови на базовому рівні. Без цього не отримати і громадянство Хорватії. Посвідка на постійне проживання через 5 років дає право претендувати на статус повноправного громадянина республіки. Правда, для цього від українського громадянства доведеться відмовитися.
На поїздки тривалістю до 90 днів поширюється безвізовий режим поїздок, за наявності біометричного паспорту. У інших випадках необхідно одержати візу.
Посольство Хорватії в Україні:вул. Січових Стрільців (колишня Артема) 51/50, 01901 Київ, Україна
Посольство України у Хорватії : Адреса: вул.Вочарська, 52, 10000 Загреб, Республіці Хорватія .
Телефон: Загальний – 00 3851 461 62 96; телефон гарячої лінії. Прохання телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України. Тел. 00385916051010
Безкоштовна гаряча лінія – 08007799
Поліція – 192
Представництво Міжнародної організації з міграції
Адреса: Rackoga 3/3, Zagreb
Телефон: +38514816881