Імміграція – це в’їзд громадян інших держав у країну на довгострокове перебування або постійне проживання. Як правило причиною можуть бути економічні чи політичні причини, а також релігійні чи родинні міркування.
Основні шляхи легальної імміграції включають в себе відкриття бізнесу на території іншої держави, возз’єднання з сім’єю, гуманітарні програми, навчання або ж робота. Іншими шляхами імміграції можуть бути прямі інвестиції (інвестування в державні програми, компанії, цінні папери та податкову угоду), інвестування в бізнес, та особисте підприємництво.
Особливі імміграційні програми також дають можливість отримати дозвіл на постійне проживання: Green Card в США, Blue Card в ЄС, програми різних провінцій Канади, регіональні програми Австралії, програми репатриації, гуманітарні програми (наприклад, робота в міжнародних організаціях), а також отримання статусу біженця.
Правила безпечної подорожі
- Зберіть найбільш повну інформацію про країну запланованого виїзду.
- Як тільки ви отримаєте дозвіл на в’їзд і перебування в країні вам буде потрібно встати на облік за місцем проживання. Це можна зробити в поліції, або в міграційній службі. Дані про ваш приїзд вносять в єдину систему, а вже потім видають документи, що підтверджують, що тепер ви є жителем цієї країни.
- Необхідно встати на консульський облік в дипломатичному представництві або консульській установі країни, з якої ви приїхали в державі постійного проживання, а при їх відсутності – в дипломатичному представництві або консульській установі в іншій найближчій державі, головному консульському управлінні Міністерства закордонних справ. Актуальні контакти консульських установ можна знайти на сайті Міністерства закордонних справ України – http://mfa.gov.ua/ua/about-ukraine/dip-in-ukraine/missions-list
- Після переїзду доведеться встати також на податковий облік за місцем проживання, дізнатися про процедуру можна в податкову службу за місцем перебування в іноземній державі.
- З’ясуйте як працює система охорони здоров’я в обраній вами країні і яка медична страховка вам буде потрібна.
- Дізнайтеся принципи дії пенсійної системи. Можливо, все пенсійні платежі автоматично буде робити за вас ваш роботодавець, але не виключено, що вам самостійно доведеться піклуватися про свою пенсію.
- Як тільки ви визначитеся з місцем проживання і зареєструєтесь там, обов’язково відкрийте рахунок в місцевому банку, щоб отримувати на нього заробітну плату / посібник і робити з нього всі місцеві платежі.
- Після того, як ви проживете в країні певну кількість років (для кожної країни цей показник індивідуальний) і подасте прохання про надання громадянства, вам доведеться здати іспит на знання місцевої мови або надати сертифікат міжнародної системи тестування, що підтверджує ваш рівень володіння мовою. (IELTS, TOEFL, TEF, CEFR і т.д.)
- Будьте готові до того, що вам необхідно буде здати екзамен з країнознавства, який практикують міграційні відомства розвинених країн щодо претендентів на громадянство. Дані іспити створені для того, щоб перевірити готовність іммігрантів інтегруватися в суспільство, тому питання найчастіше з області основ політичного устрою, історії та культури країни, географії, знання конституції держави перебування.
Візова інформація
Для кожного імміграційного випадку в різних країнах визначено специфічні форми дозволу на постійне проживання, візи та інші документи. Як правило, оформлення документів на отримання дозволу на постійне проживання в певній країні займає більше часу, ніж отримання короткострокової візи, тому потрібно бути до цього готовим. Більш детально щодо вимог для отримання дозволу на постійне проживання, програм з імміграції можна дізнатись на сайті дипломатичного представництва обраної держави в Україні, актуальні контакти яких можна знайти на спеціальній сторінці Міністерства закордонних справ України – http://mfa.gov.ua/ua/about-ukraine/dip-in-ukraine/missions-list
Корисні посилання
- Актуальна інформація щодо порядку в’їзду до іноземних країн розміщена на сайті МЗС України за посиланням: http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/travel-advice/entering-foreign-countries
- У разі відсутності в країні перебування закордонної дипломатичної установи України, громадянин України може зв’язатися особисто або через рідних/знайомих в Україні з відділом оперативної роботи Департаменту консульської служби МЗС за номерами телефонів: (044) 238-16-57, факс: (044) 238-18-24 або надіслати повідомлення на адресу електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua з метою уточнення місцезнаходження української закордонної установи в одній із сусідніх з країною перебування держав, яка забезпечує надання співвітчизникам необхідної у таких випадках допомоги.
- Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні: м. Київ, вул. Михайлівська, 8, тел: (044) 568-50-15 – http://iom.org.ua/ua
- Веб-сайт з Програми з протидії торгівлі людьми (МОМ) – www.stoptrafficking.org/
- Актуальні контакти консульських установ можна знайти на сайті Міністерства закордонних справ України – http://mfa.gov.ua/ua/about-ukraine/dip-in-ukraine/missions-list