Нові правила для дослідників, учасників програми au-pair, інтернів та волонтерів у Швеції

З 1 січня 2020 року на території Швеції діють нові правила для регулювання перебування молодих дослідників, учасників програми au pair, інтернів та волонтерів.
Серед іншого, зміни стосуються:

1) Положення про посвідчення на проживання для дослідників та учасників програми au pair змінюється.
Дослідникам, які мають посвідку на проживання для дослідження в іншій країні ЄС, дозволено приїхати до Швеції, щоб провести тут деякі свої дослідження. Для перебування, яке не перевищує 180 днів протягом 360 днів, посвідки на проживання не потрібні.
Дослідники, які завершили свої дослідження, можуть отримати посвідку на проживання, щоб подати заявку на роботу у Швеції.
2) Вводиться новий вид посвідки на проживання для інтернів, стажування яких пов’язане з вищою освітою.
3) Новий вид посвідки на проживання запроваджується для волонтерів, коли волонтерство відбувається в межах Європейської добровільної служби.
Як заявник ви повинні мати або подати заявку на комплексне медичне страхування, яке дійсне для охорони здоров’я в Швеції, якщо ваше перебування в Швеції коротше одного року. Ви також повинні долучити сертифікат цього до своєї заявки.
Потрібно, щоб ви, як заявник, мали достатньо коштів на витрати на проживання протягом періоду дозволу і щоб ці кошти також покривали витрати на вашу поїздку. Те, що вважається достатнім, залежить від різних категорій.
Інформація взята з сайту Swedish Migration Agency https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Working-in-Sweden/Nyhetsarkiv/2020-01-01-New-regulations-for-researchers-au-pairs-interns-and-volunteers.html