Питання, які найчастіше ставлять нам наші клієнти стосовно дозволу на перебування/віз та сезонної роботи у Фінляндії

Посольство Фінляндії у Києві зібрало перелік запитань стосовно дозволів на роботута сезонну роботу, які нам найчастіше ставлять наші клієнти. У статті нижче ми надаємо відповіді на ці запитання. Зверніть, будь ласка, увагу, що ситуація розвивається дуже стрімко, тому радимо вам слідкувати за актуальною інформацією на нашому сайті на сторінці у Facebook.

Оновлено 14 червня, 2020 року

ПитанняЯк я можу відслідкувати статус моєї аплікаційної заяви на отримання дозволу на перебування?

Ви можете відслідкувувати розгляд Вашої заяви на дозвіл на перебування онлайн, у особистому кабінеті на Enter Finland.

Питання: Як я можу отримати дозвіл на перебування, якщо він знаходиться у Посольстві?

Посольство повідомить на своїй сторінці у фейсбук наступну дату видачі дозволів на перебування. Якщо Ви подавали заяву на отримання дозволу на перебування через електронну систему Enter Finland, то Ви можете побачити своє рішення у своєму кабінеті у Enter Finland. Посольство також проінформує заявників про рішення щодо отримання дозволу на перебування.

Питання: Як я можу отримати дозвіл на роботу, якщо я уже у Фінляндії?

Якщо Ви не отримали у Посольстві картку дозволу на перебування, Вам необхідно надіслати запит на отримання картки дозволу на роботу та перебування до Міністерства Закордонних Справ за е-мейлом: visas.mfa@formin.fi

ПитанняКоли знову відчиниться ПосольствоКоли я можу забронювати час для зустрічі?

Відділ клієнтської підтримки Посольства не працює до подальшого повідомлення.

Наразі ми не бронюємо час для зустрічей. Будь ласка, слідкуйте за актуальною інформацією на сайті Посольства та на сторінці у Facebook.

Питання: Коли знову відкриється візовий центр?

Наразі Візовий центр закритий до подальшого повідомлення . Будь ласка, перевіряйте актуальну інформацію на сайті VFS Global та сторінці у Facebook

Якщо у Вас біометричний паспорт і Ваша сезонна робота триватиме максимум 90 днів, Ви можете напряму звернутися до Міграційної служби Фінляндії та запросити сертифікат на сезонну роботу онлайн. 

Більше інформації за посиланням: https://migri.fi/en/seasonal-work-certificate

Питання: Як я можу дістатися ФінляндіїЧи можу я скористатися чартерним рейсом?

Фінські кордони наразі закриті, але уряд Фінляндії прийняв рішення дозволити деяким українським сезонним робітникам в’їхати до Фінляндії. За погодженням з Урядом України, лише окремі громадяни України можуть cкористатися одним з чартерних рейсів, що запланований на наступні тижні. До цих окремих осіб безпосередньо звернулися іх роботодавці.

Ми просимо інших зацікавлених осіб зачекати на подальшу інформацію та не подорожувати до Фінляндії іншим способом . В ситуації, що склалася, Ви не зможете в’їхати на територію Фінляндії.

Слідкуйте, будь ласка, за інформацією на каналах Посольства,  а також на сайті Прикордонної служби Фіндяндії 

ПитанняЧи може Посольство допомогти мені знайти роботу у Фінляндії?

На жаль, Посольство не може допомогти у пошуках роботи. Існує багато джерел інформації онлайн щодо різних видів роботи, зокрема англійською мовою.

Наприклад, Ви можете скористатися офіційним сайтом з пошуку роботи: www.mol.fi.

Пам’ятайте, будь ласка, про обмеження стосовно отримання дозволів на роботу та подорожей за кордон, що діють наразі у зв’язку із пандемією коронавірусу.