Республіка Албанія змінює умови в’їзду в країну!

З 6 вересня для подорожей в країну необхідно буде пред’явити один з документів: негативний Covid-тест або сертифікат вакцинації або довідку про перенесену хворобу.

Інформація про нові зміни оприлюднена на сайті Міністерства закордонних справ Республіки Албанія та на сайті посольства України в Республіці Албанія.

До 6 вересня в Албанію дозволено вільно подорожувати без необхідності пред’являти негативні тести чи сертифікати. Перевірка стану здоров’я проводиться вибірково в пунктах перетину кордону.

Правила в’їзду в Албанію з 6 вересня

Починаючи з 6 вересня 2021 року, для в’їзду в Республіку Албанію туристи повинні будуть пред’явити один з таких документів:

  • паспорт вакцинації від коронавірусної інфекції (останнє щеплення повинно бути зроблене не пізніше ніж за 2 тижні до планованої дати в’їзду);
  • негативний ПЛР тест, зроблений не раніше 72 годин до в’їзду
  • негативний тест на антиген COVID-19, зроблений не пізніше 48 годин до в’їзду
  • довідка про перенесене захворювання COVID-19 протягом останніх 6 місяців.

Ці критерії також стосуються тих мандрівників, які здійснюють транзит через Албанію. Діти до 6 років звільняються від вказаних вище вимог.

Карантинні заходи, які діятимуть в країні:

  • З 1 вересня 2021 вводиться комендантська година з 23:00 до 6:00.
  • Протягом цього часу бари та ресторани не працюватимуть, за винятком служби доставки. Виходити в цей час заборонено, крім випадків роботи, невідкладних медичних випадків або інших нагальних потреб. Для отримання дозволу необхідно подати заявку на порталі е-Албанія. Невиконання цього правила може призвести до штрафу до 10000 лек (приблизно 2732 грн.).
  • Нічні клуби, паби та дискотеки залишаться закритими, музика дозволяється до 23:00.
  • Вдень працюють торговельні центри, стоматологічні клініки, ресторани та кафе, а також дитячі дошкільні заклади, школи, освітні та культурні центри, парки та фітнес-клуби. Заклади повинні відповідати всім гігієнічним нормам та стандартам. Готелі та пляжі відкриті.