З 26 січня, всі мандрівники, які прямують в США, повинні мати при собі негативний результат тесту на COVID-19 або документи про одужання після COVID-19.

П: Де я можу пройти тест?

В: На нашому веб-сайті є посилання на місця, де можна пройти тест в країні, з якої ви подорожуєте до США https://go.usa.gov/xAvzT

П: За скільки днів потрібно зробити тест із негативним результатом перед в’їздом до США? Чи достатньо його зробити за три (календарних) дні до від’їзду або прибуття до США?

В: Якщо ви прибуваєте до США прямим авіарейсом, ваш тест повинний бути зроблений протягом трьох календарних днів перед датою вильоту вашого авіарейсу до США. Якщо ви прибуваєте до США, маючи одну або більше пересадок, ваш тест повинний бути зроблений протягом трьох днів до відправлення першого авіарейсу по вашому маршруту, але лише якщо пересадки було зарезервовано як маршрут одного пасажира з кінцевим пунктом прибуття в Сполучених Штатах, і перерви між пересадками не перевищують 24 години. Якщо ваша пересадка на рейс до США була заброньована як окремий рейс, або перерва між пересадками триває довше 24 годин, або ж ваша подорож перервалася і вам потрібно було вийти з аеропорту, вам потрібно зробити тест протягом трьох днів перед прибуттям вашого рейсу до США.

П: Який тип тесту на COVID-19 потрібно пройти?

В: Вам потрібно пройти тест на наявність вірусу (NAAT або антиген тест), щоб визначити чи заражені ви COVID-19 на даний момент.

П: Чи потрібно, щоб результати тесту були англійською мовою?

В: Це питання потрібно перевірити з авіалініями, які будуть здійснювати ваш рейс. Центр контролю над поширенням захворювань у США (#CDC) вимагає, щоб пасажири які прибувають до США повітряним шляхом, мали при собі паперову або електронну копію результату свого тесту і надали його для перевірки представникам авіаліній, перед посадкою на рейс. Після прибуття до США цей результат потрібно надати для перевірки представникам органів охорони здоров’я. Пасажири також повинні будуть засвідчити достовірність наданого тесту.

П: Чи потрібно особам, які звертаються по візи, надавати негативний тест на COVID-19, щоб отримати візу?

В: Наразі жодних змін до умов надання віз до США немає. Однак, дана вимога стосується осіб, які вже мають неімміграційні та імміграційні візи.

П: Якщо мій рейс затримають по дорозі до США і триденний термін закінчиться, чи потрібно мені буде знову проходити тест?

В: Якщо ваш рейс затримають до відльоту (з початкового пункту відправлення), вам потрібно буде пройти тест заново, якщо затримка спричинить невиконання вимоги про триденний термін здачі тесту. Якщо ж затримка рейсу відбудеться по дорозі (на проміжному етапі), це не вплине на дійсність тесту, якщо тільки ви не повинні будете виїхати з терміналу аеропорту і затримка не перевищить 24 години.

П: Чи стосується ця вимога тих, хто подорожує через лише США транзитом?

В: Так. Будь-який пасажир авіарейсу, яких прибуває до США, навіть лише для пересадки на інший рейс, повинен показати цей тест. П: Якщо я їду до США з країни, де тест на COVID-19 не можна зробити, чи можу я пройти тест в Посольстві США? Чи можу я пройти тест після прибуття до США?

В: Уряд США не планує надавати можливості вакцинації та тестування на COVID-19 приватним громадянам США, які знаходяться за кордоном. Більше інформації з даного питання можна знайти на сайті Центру контролю та протидії захворюванням США (СDС) https://go.usa.gov/xAvzj. Інформацію стосовно тестування закордоном, можна знайти на сайті посольства США у відповідній країні. Ви також можете розглянути варіант подорожі до США через іншу країну (місто), для того, щоб зробити тест по дорозі.

П: Я не маю фінансової спроможності пройти тест на COVID-19. Чи може Посольство/Консульство США допомогти мені з оплатою за тест? В: Громадяни США повинні самі оплачувати тестування. Якщо громадянин США опиняється в скрутній фінансовій ситуації (без засобів для існування) за кордоном, Держдепартамент може запропонувати декілька видів обмеженої допомоги, якщо особа відповідає всім критеріям таких випадків. Більше інформації про це є на нашому веб-сайті: : https://go.usa.gov/xAvzD

П: Я не маю фінансової спроможності пройти тест на COVID-19 і, також, не маю засобів для того, щоб залишатися за кордоном. Хто надасть допомогу у даному випадку?

В: Взагалі, якщо громадянин США опиняється і скрутній фінансовій ситуації (без засобів для існування) за кордоном, Держдепартамент може запропонувати декілька видів обмеженої допомоги, якщо особа відповідає всім критеріям таких випадків. Більше інформації про це є на нашому веб-сайті: https://go.usa.gov/xAvzD

П: Якщо Уряд США висуває таку вимогу до своїх громадян, чи не повинен Уряд надавати можливість тестування своїм громадянам за кордоном?

В: Державний департамент не надає прямої медичної допомоги приватним громадянам США за кордоном. Ми робимо все для того, щоб надавати всі можливі консульські послуги громадянам США, які опинилися у складній ситуації за кордоном, включаючи надання інформації про місцеві медичні ресурси, якщо такі є в наявності.

П: Чи існують винятки до цієї вимоги або особливі обставини, коли подорожуючий може не надавати негативний тест на COVID-19 test?

В: Переглянути список винятків можна на сайті CDC: https://go.usa.gov/xAvzZ

П: Я нещодавно мав/мала негативний тест і був/була на карантині з тих пір. Чи достатньо цього, щоб подорожувати до США?

В: Якщо негативний тест на вірус не виконує вимогу триденного терміну, вам потрібно пройти тест знову.

П: Я вже вакцинувався від COVID-19. Чи треба мені надавати негативний тест, чи я можу надати довідку про вакцинацію

В: Усі авіапасажири, які подорожують до США, незалежно від статусу вакцинації, повинні надати негативний тест на COVID-19, або документ про одужання від цього.

П: Я подорожую з немовлям. Чи потрібно надавати негативний тест на COVID для немовляти?

В: Усі авіапасажири віком 2 роки та старші повинні мати негативний тест. Для дітей до 2 років такий тест надавати не потрібно.

https://www.facebook.com/usdos.ukraine/