Запроваджено обов’язкову обсервацію для громадян України, що повернулись з-за кордону.

В Україні запроваджено обов’язкову двотижневу обсервацію для українців, які повертаються на Батьківщину з-за кордону.
Починаючи з 29 березня запроваджена нова обов’язкова умова для повернення в Україну. Після перетину кордону будь-яким видом транспорту – літаком, автотранспортом чи пішки – громадяни зобов‘язані пройти обов’язкову двотижневу обсервацію.

Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів України. Згідно з ним, особи, які відвідували країни/регіони із місцевою передачею вірусу, вважаються такими, які мали контакт з хворим на COVID-19, і підлягають обов’язковій обсервації (ізоляції) протягом 14 днів після перетину державного кордону у спеціалізованих закладах, які визначаються Київською міською, обласними державними адміністраціями.

Відповідно, обласні та Київська міська державні адміністрації повинні забезпечити облаштування спеціалізованих закладів для організації обсервації (ізоляції), транспортування до них осіб, які потребують обсервації (ізоляції), а також медичне спостереження за ними.

Текст Постанови КМУ доступний за посиланням:

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-11-bereznya-2020_n290320

Оригінал статті доступний за посиланням https://mfa.gov.ua/news/z-29-bereznya-zaprovadzheno-obovyazkovu-dvotizhnevu-observaciyu-dlya-ukrayinciv-yaki-povertayutsya-na-batkivshchinu-z-za-kordonu