Зміни у порядку в’їзду в Україну.

Кабінет Міністрів України змінив правила перетину кордону для іноземців та українців. Відповідні зміни затверджені у постанові № 230 від 22 березня 2021 року.

Згідно з постановою уряду, громадяни України, які повертаються з-за кордону, повинні піти на самоізоляцію на 14 днів, незалежно від того, з якої країни вони повертаються. Раніше така вимога застосовувалася лише при поверненні з країн червоної зони.

Як і раніше, самоізоляцію можна достроково припинити, якщо здати ПЛР тест в Україні.

Від самоізоляції звільняються українці, які мають при в’їзді негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не раніше, ніж за 48 годин.

Для громадян України
БулоПри поверненні з країн червоної зони – самоізоляція або тест
СталоПри поверненні з БУДЬ-ЯКОЇ країни – потрібна самоізоляція або ПЛР тест

Для українців ПЛР тест можна зробити вже після прибуття в Україну.

Отже тепер поділ країн на червоні та зелені зоні не має жодного значення, оскільки нові правила застосовуються до всіх країн в’їзду.

Нові правила в’їзду для іноземців

Відповідно до нових вимог іноземці, які в’їжджають в Україну повинні надати поліс страхування та негативний результат ПЛР тестування зроблений не більше як за 72 години до перетину кордону.

Для іноземців
БулоПри в’їзді з країн зеленої зони – страховка
При в’їзді з країн червоної зони – страховка + обсервація або тест
СталоПри прибутті з БУДЬ-ЯКОЇ країни – потрібен негативний ПЛР тест ДО В’ЇЗДУ і страховка

У разі відсутності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування або негативного результату тестування на COVID-19 співробітники ДПСУ відмовлятимуть іноземцям та особам без громадянства у перетині державного кордону.

Детальніше про нові обмеження та винятки

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 2021 р. № 230 внесено зміни  до постанови КМУ від 9 грудня 2020 р. № 1236.

Зміни при перетині кордону для громадян України та іноземців:

  • Українці, які повертаються в Україну повинні пройти самоізоляцію або надати негативний результат тестування на COVID-19 зроблений методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більше як за 48 години до перетину державного кордону.
  • Іноземці при перетині кордону України, окрім обов’язкового полісу страхування, як це було визначено до цього, повинні мати і негативний результат тестування на COVID-19. Він повинен бути зроблений методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більше як за 72 години до перетину державного кордону. У разі відсутності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування або негативного результату тестування на COVID-19 співробітники ДПСУ відмовлятимуть іноземцям та особам без громадянства у перетині державного кордону.

Не підлягають самоізоляції:

  • громадяни України, які не досягли віку – 12 років
  • водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад
  • громадяни України, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації
  • громадяни України, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину державного кордону

Від самоізоляції також звільняються громадяни України, які бажають здійснити вакцинацію від COVID-19 на підконтрольній уряду території, і мають відповідне запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором.

Окрім цього, внесені зміни і щодо перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них іноземцями та особами без громадянства.

Зокрема визначено, що наявність поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування не потрібно іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, працівникам представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні.

Пройти самоізоляцію мають і ті, хто перетинає лінію розмежування (тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях) чи в’їжджає з анексованого Криму та м. Севастополя.

Громадяни України, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, та особи, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи “Вдома”. У разі неможливості встановлення мобільного додатка вони підлягають обсервації.