top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Ірландія

Правила в’їзду до країни

В’їзд для громадян України

З 25 лютого Ірландія повністю скасувала візові вимоги для всіх громадян України.

Окрім цього, ірландська сторона прийматиме українців, які вимушені полишити країну через війну в Україні, відповідно до Директиви Європейської ради про тимчасовий захист.

Коли ви приїдете в Ірландію, вам слід звернутися до центру прийому. На даний момент в аеропорту Дубліна та порту Росслер є центри прийому. Надавши свої дані, ви отримаєте від імміграційного офіцера лист, який підтверджує, що ви проживаєте в Ірландії відповідно до Директиви про тимчасовий захист.

  • З тимчасовим захистом ви матимете право перебувати в Ірландії щонайменше рік і зможете працювати, навчатися, отримувати соціальну допомогу та послуги з охорони здоров’я.

  • Уряд Ірландії наказав авіакомпаніям приймати видані українським урядом документи, що посвідчують особу, які зазвичай не прийнятні для міжнародних подорожей: наприклад, національні посвідчення особи, свідоцтва про народження, внутрішні паспорти та паспорти, термін дії яких закінчився.

 

Обмеження, пов’язані з COVID-19

Із 6 березня 2022 року всі обмеження, які були введені у зв’язку із COVID-19, були скасовані, а саме:

  • скасовано вимогу щодо необхідності заповнення Passenger Locator Form;

  • скасовано необхідність пред’явлення доказів вакцинації, підтвердження одужання або негативного результату ПЛР-тесту після прибуття.

 

В’їзд до Ірландії без закордонного паспорту

 

Уряд Ірландії пускає всіх громадян України за будь-якими документами, що посвідчують особу (внутрішні паспорти, свідоцтва про народження, паспорти, термін дії яких закінчився, ID-картки тощо).

В’їзд із домашніми тваринами

Перетин кордону з домашніми тваринами можливий. Якщо не вистачає документів (наприклад, про вакцинацію), вам слід попередньо повідомити Департамент продовольства, сільського та морського господарства Ірландії.

Аеропорт Дубліна (Dublin Airport): petmove@agricalture.gov.ie

Морський порт Дубліна (Dublin Port): dubport.petmove@agricalture.gov.ie

Аеропорт Шеннона (Shannon Airport): petsshannon@agricalture.gov.ie

Аеропорт Корка (Cork Airport): corkpetmove@agricalture.gov.ie

Морський порт Рінгаскідді, Корк (Ringaskiddy Port, Cork): corkpetmove@agricalture.gov.ie

Європейський порт Росслер (Rosslare Europort): europort@agricalture.gov.ie

В Ірландії за вирішення питань імміграції та віз відповідає передусім Ірландська служба натуралізації та імміграції (INIS).

Більше про візу, що відповідає вашим потребам, можна дізнатися за посиланням: https://www.dfa.ie/travel/visas/visas-for-ireland/

Міжнародний захист

Ви можете подати заяву на міжнародний захист в Ірландії, якщо ви приїхали до Ірландії, щоб уникнути переслідувань у своїй власній країні.

Ви також можете подати заяву на міжнародний захист, якщо не можете повернутися до своєї країни, тому що маєте цілком обґрунтовані побоювання за свою безпеку.

Здебільшого люди звертаються за міжнародним захистом, коли в’їжджають до Ірландії. Це також називається проханням притулку. Але ви також можете подати заявку, якщо вже перебуваєте в Ірландії.

Більше про можливості міжнародного захисту за посиланням.

ЄС, включно з Ірландією, використовує Директиву про тимчасовий захист. Це означає, що ви можете працювати та отримувати доступ до послуг та пільг, не подаючи заяви про міжнародний захист (статус біженця).

Тимчасовий захист можуть отримати:

  • громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року;

  • особи, які мали статус біженця (або інший вид міжнародного захисту) в Україні;

  • особи без громадянства, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року;

  • члени сімей зазначених вище осіб, якщо вони проживали в Україні до 24 лютого 2022 року;

  • особи, які мали посвідку на проживання в Україні, проживали в Україні до 24 лютого 2022 року і тепер не можуть безпечно повернутися до своєї країни.

 

Ви отримаєте дозвіл на проживання в Ірландії протягом одного року відповідно до Директиви про тимчасовий захист. Після цього ваш дозвіл може бути продовжено. Ви отримаєте лист, що підтверджує, що ви проживаєте в Ірландії відповідно до Директиви.

Процедура

Коли ви приїдете до Ірландії, вам слід звернутися до центру прийому. Якщо ви прибудете в аеропорт Дубліна, вас доставлять до дублінського центру прийому в конференц-центрі City West Convention Center.

Там ви маєте надати свої дані співробітникам, щоб вони організували для вас проживання в Ірландії. Ви отримаєте лист-дозвіл, котрий підтверджує, що вам надано тимчасовий захист відповідно до Директиви про тимчасовий захист.

Також можна звернутися до центрів підтримки України, які відкрилися в Дубліні, Корку та Лімерику. Співробітники центрів надають інформацію про соціальне забезпечення, імміграцію та житло.

Детальніше про це за посиланням.

Працевлаштування

Ваші права згідно з Директивою про тимчасовий захист включають доступ до ринку праці під час перебування в Ірландії. Громадяни України можуть легально працювати в Ірландії після отримання листа з підтвердженням, що їм надано тимчасовий захист відповідно до Директиви ЄС.

Якщо ви хочете знайти роботу в Ірландії, ознайомтеся з можливостями працевлаштування на вебсайті www.jobsireland.ie

Зазвичай українцям, які хочуть влаштуватися на роботу в Ірландії, потрібно:

  • подати заявку на отримання дозволу на працевлаштування;

  • подати заявку на візу для в’їзду в Ірландію.

 

Детальнішу інформацію про процедуру, що відповідає вашим умовам, ви знайдете за посиланням.

Допомога

Ви можете отримати допомогу в пошуку житла, якщо вам це потрібно. Повідомте посадовцям імміграційної служби, що вам потрібне місце для проживання, коли ви прибудете в Ірландію, і вони направить вас до Служби розміщення міжнародного захисту (IPAS).

Проживання в IPAS є безкоштовним і передбачає різні типи житла. Наприклад, вас можуть поселити в готелі, гостьовому будинку або іншому типі державного чи приватного житла, включно з майном, заставленим представниками громадськості.

Якщо вам не потрібне житло негайно (наприклад, якщо ви зупинилися в родичів чи друзів), то можете попросити про допомогу з житлом в будь-який час пізніше.

Якщо вам потрібне житло і ви вже перебуваєте в Ірландії, то можете надіслати електронний лист у Службу розміщення міжнародного захисту (IPAS) за адресою: ipasinbox@equality.gov.ie або відвідати Центр підтримки України.

Включіть таку інформацію до листа, якого надсилатимете електронною поштою:

• ПІБ усіх, хто потребує проживання;

• дати народження;

• телефонний номер;

• де ви зараз перебуваєте (повна адреса, якщо у вас є);

• коли вам потрібно житло (наприклад, від сьогоднішнього вечора);

• стан здоров’я, інвалідність, алергія та вимоги до їжі.

Ви можете отримати безкоштовний проїзд будь-яким субсидованим громадським транспортом (ірландська залізниця, автобус Eireann, Go-Ahead Ireland, Dublin Bus і Luas) після прибуття в Ірландію для подорожі до кінцевого пункту призначення. Послуги місцевого сполучення також включено.

У транспорті ви маєте показати:

  • ваш український паспорт або посвідчення особи, видане іншим державним органом, і підтвердження того, що ви прибули в Ірландію протягом останніх семи днів, або

  • підтвердження вашого статусу від координаційної групи чи благодійної організації, діяльність якої пов’язана з Україною.

Ви зможете отримати державні медичні послуги від Міністерства охорони здоров’я (HSE). Серед них послуги сімейного лікаря або медсестри, комунальна медична допомога (наприклад, вакцинація, фізіотерапія, стоматологічні послуги), а також стаціонарна та невідкладна допомога.

Ці послуги не потрібно оплачувати. Ви матимете право звернутися за отриманням медичної карти для доступу до первинної медичної допомоги для вас і ваших дітей від сімейного лікаря безкоштовно.

Ваші діти матимуть змогу відвідувати садочки та школи в Ірландії.

Дошкільні заклади

В Ірландії передбачено два роки безкоштовної дошкільної освіти й виховання для дітей. Програма, відома під абревіатурою ECCE, триває протягом трьох годин на день п’ять днів на тиждень із вересня по червень, і впроваджують її понад 4000 організацій по всій країні. Держава оплачує організаціям повну вартість ECCE, тому оплата від батьків не вимагається.

Для початку навчального року ECCE дитині у вересні має виповнитися щонайменше 2 роки та 8 місяців. До кінця навчального року ECCE в червні вік дітей не повинен бути понад 5 років і 6 місяців.

Ви можете дізнатися в місцевій організації ECCE, чи є місце для вашої дитини, або звернутися до місцевого Комітету округу з питань догляду за дітьми, де вам допоможуть знайти місце. Інформація про місцевий Комітет округу з питань догляду за дітьми є за посиланням: www.myccc.ie

 

Шкільна освіта

Діти віком від 4 до 18 років отримають підтримку для доступу до державної початкової та середньої освіти. З 4–5 до 12–13 років в Ірландії відвідують початкову школу, а з 12–13 протягом п’яти або шести років триває середня.

Ви можете звернутися до будь-якої місцевої початкової або середньої школи й дізнатися, чи є місце для вашої дитини або дітей. Якщо в школі є місце для вашої дитини, вам нададуть детальнішу інформацію про прийом.

Служба підтримки освіти Tusla також надає допомогу в пошуку школи. До цієї служби можна звернутися за посиланням: https://www.tusla.ie/tess/get-in-touch/#EWO

Для учнів школи також можна оформити заявку на шкільний транспорт.

Інтеграція

В Ірландії дві офіційні мови — англійська та ірландська. Тому, щоб легше було інтегруватися до суспільства, рекомендовано знати хоча б одну. Ви можете обрати один з поширених способів вивчення мов.

  • Індивідуальні заняття з репетитором. Викладач складає навчальну програму залежно від потреб та цілей конкретного студента. Такий формат підходить для будь-якої мети навчання.

  • Мовні курси. Вивчення мови у мінігрупах до 10 осіб із кваліфікованим викладачем. Курси мають затверджену програму та розраховані на певний проміжок часу. Курсові заняття організовуються при спеціальних центрах вивчення іноземних мов, а також онлайн. Такий вид навчання орієнтований передусім на розвиток комунікативних навичок. Хоча Ірландія й не має власних курсів англійської чи ірландської мов, рекомендуємо скористатися курсами Британської Ради для вивчення англійської: https://www.britishcouncil.org.ua/

  • Онлайн-курси без участі викладача. Такі курси є готовим записом циклу уроків, пов’язаних тематично та розташованих у порядку зростання складності.

  • Самовчителі — комплексний матеріал, що включає підручник, книгу із завданнями, аудіозаписи, словники тощо. Самовчитель розрахований переважно на осіб, які опановують мову з нуля.

  • Навчальні сайти, онлайн-платформи, мобільні застосунки. Можуть містити теоретичний і практичний матеріал, яскраві ілюстрації, відеоуроки, подкасти, фрагменти фільмів. Онлайн-сервіси пропонують цікаві інтерактивні ігри та вікторини для тестування й закріплення знань.

  • Безпосереднє спілкування з носіями мови через Skype та інші сервіси, читання літератури в оригіналі, перегляд фільмів та прослуховування новин. Усе це забезпечує тісний контакт із мовним середовищем.

  • Опрацювання граматик, довідників, словників та постійна самоперевірка за допомогою онлайн-тестів. У цьому методі існує ризик неправильно зрозуміти чи погано засвоїти матеріал.

Ця мальовнича земля, яку іноді називають Смарагдовим островом, була ареною численних завоювань і конфліктів. Залишки багатьох стародавніх культур зберігаються у святкових звичаях, музиці, літературі і навіть у метанні та гельському футболі.

Свята в Ірландії

  • Імболк (Imbolc), який відзначається 1–2 лютого і також відомий як День Святої Бригіди, знаменує початок весни. Святкування включає частування, весняне прибирання та виготовлення хрестів Бригіди.

  • День Святого Патрика, який відзначається 17 березня, спочатку був присвячений приходу християнства в Ірландію, але пізніше став днем святкування всього ірландського в усьому світі. В Ірландії в цей день можна поринути традиційну музику, танці та паради.

  • Самайн (Samhain, [sow-in]), що проводиться 31 жовтня, — це кельтська ніч Нового року, яка знаменує кінець збору врожаю. У християнській традиції це свято також відоме як вечір усіх святих, або Хелловін. В Ірландії люди відзначають цей день, влаштовуючи багаття, вбираючись у костюми та вшановуючи предків.

  • Різдво, як і в більшості інших країн світу, вшановує народження Ісуса Христа. В Ірландії традиційними різдвяними прикрасами є свічка у вікні та падуб. Побажати «Веселого Різдва» ірландською можна так: Nollaig Shona Duit (вимовляється [null-ig hun-a dit]).

 

Фольклор

Ірландці вміють розповідають історії, використовуючи міфи, байки, вірші, рими і приказки. Традиційна ірландська музика включає застільні пісні, пісні про кохання, танцювальні пісні, веселі пісні та балади, які виконуються із супроводом музичного інструмента або без нього. Деякі давні інструменти все ще використовуються сьогодні, зокрема скрипки, сопілки (ірландська версія називається uilleann pipe, вимовляється ill-eee-un), свистки, роги, арфи та бодхран (вимовляється bow-rawn), барабани, традиційно виготовлені з козячої шкури.

Сленг

Ось кілька найпопулярніших ірландських сленгових висловів:

  • Sláinte [slahn-chae] — походить від давньоірландського слова slán, що означає «здоровий», вживається переважно як тост.

  • Slán abhaile [slahn-a-wal-ya], що означає «безпечний дім», — фраза, яка використовується, щоб попрощатися з тим, хто їде додому.

  • Dia dhuit [jee-uh ghwitch] — означає «привіт».

  • Wean [wayne] — означає «дитина».

Корисні контакти  
1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

2. Гарячі лінії (допомога, консультації)

МОМ Ірландія

+353 1 676 0655

+353 1 6760656 (факс)

116 Lower Baggot Street, Дублін 2, Ірландія

Телефонна лінія Crimestoppers (Національне бюро кримінальних розслідувань Garda)

Спеціальна телефонна лінія Garda для повідомлень про насильство над дітьми

Дублінський кризовий центр із протидії зґвалтуванням

Червоний Хрест Ірландії — координація допомоги біженцям через війну

Посольство України в Ірландії

+353 1 668 5189

emb_ie@mfa.gov.ua

http://ireland.mfa.gov.ua/ua

16 Elgin Road, Ballsbridge, Dublin 4, Ireland, D04 NY31

3. Державні служби  

Знайдіть контакти державних відомств та агенцій Ірландії, зокрема адреси, вебсайти, електронну пошту, номери телефонів тощо, за посиланням:

Корисні контакти 
Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації)

Телефонна лінія Crimestoppers (Національне бюро кримінальних розслідувань Garda)

МОМ Ірландія

Безкоштовна телефонна лінія: 1800 406 406

Повідомити про потенційні випадки торгівлі людьми можна за телефоном: 1800 666 111

+353 1 676 0655

+353 1 6760656 (факс)

116 Lower Baggot Street, Дублін 2, Ірландія

Спеціальна телефонна лінія Garda для повідомлень про насильство над дітьми

Червоний Хрест Ірландії — координація допомоги біженцям через війну

Дублінський кризовий центр із протидії зґвалтуванням

Посольство України в Ірландії

Консульський прийом громадян здійснюється щодня в порядку живої черги з 09:00 до 21:00

Телефон цілодобової гарячої лінії: +353 86 069 09 30

+353 1 668 5189

emb_ie@mfa.gov.ua

http://ireland.mfa.gov.ua/ua

16 Elgin Road, Ballsbridge, Dublin 4, Ireland, D04 NY31

Ірландія
Державні служби

Знайдіть контакти державних відомств та агенцій Ірландії

Зокрема адреси, вебсайти, електронну пошту, номери телефонів тощо, за посиланням:

Залишились запитання?

bottom of page