top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Бельгія

Без біометричного паспорта ви можете перетнути сухопутний кордон Бельгії, але для в’їзду через прикордонні пропускні пункти бельгійських аеропортів та морських портів вам знадобиться біометричний паспорт.

Рекомендується негайно звернутися до муніципальної адміністрації місця, де ви проживаєте, щоб заявити про своє прибуття та/або подати заяву на дозвіл на продовження вашого перебування в Бельгії.

Подорожі з України до Королівства Бельгія дозволені незалежно від мети поїздки за умови наявності сертифіката, що визнається країнами ЄС та Шенгенської Угоди, про повний курс щеплень від COVID-19 вакцинами, визнаними рішенням Європейської Комісії. Окрім сертифіката про вакцинацію, під час реєстрації на літак до Бельгії пасажирам з України потрібно мати результат негативного ПЛР-тесту або швидкого тесту на антиген, зробленого не більше як за 72 години або, відповідно, за 48 годин до запланованого перетину бельгійського кордону.

Якщо ви подорожуєте з кішкою або собакою, тварина має бути чипованою, мати довідку про безпечний титр на сказ та паспорт міжнародного зразка.

Громадяни України, які мають біометричний паспорт, можуть в’їжджати до Бельгії та перебувати в ній без візи 90 днів. Цей 90-денний період може бути продовжено максимум до 180 днів, якщо ситуація в Україні не дозволятиме безпечно повернутися після закінчення цих 90 днів.

Громадяни України, які не мають біометричного паспорта, але отримали візу до Бельгії, також можуть отримати продовження дозволеного терміну перебування, максимум до 180 днів.

Більше інформації про оформлення документів: https://www.schengenvisainfo.com/belgium-visa/

Правила в’їзду до країни

Рішення про тимчасовий захист поширюється на такі категорії людей:

  • громадяни України, основним місцем проживання яких до 24 лютого 2022 року була Україна;

  • особи без громадянства та громадяни третіх країн, крім України, основним місцем проживання яких до 24 лютого 2022 року була Україна і які мали статус міжнародного чи національного захисту в Україні;

  • членів сімей двох названих вище категорій.

 

Детальніше про переваги статусу тимчасового захисту: https://info-ukraine.be/uk/assistance-belgium

 

!!! Подаючи клопотання про тимчасовий захист, ви маєте можливість подати клопотання і про статус біженця. При цьому слід зважати, що в разі одержання статусу тимчасового захисту розгляд клопотання про статус біженця призупиняється до закінчення строку дії статусу тимчасового захисту.

Процедура

Клопотання про тимчасовий захист подається до реєстраційного центру, розташованого в Брюсселі на виставці Brussels Expo, зал 8-1020. До центру необхідно прийти особисто о 8:30 ранку з документами, що посвідчують особу.

У центрі вас зареєструють та, якщо ви відповідатимете всім умовам для надання тимчасового захисту, видадуть вам відповідне свідоцтво.

Пред’явивши свідоцтво про тимчасовий захист у муніципальній адміністрації за місцем проживання, ви отримаєте Картку А терміном на один рік.

Реєстрація

Під час реєстрації вам потрібно надати:

  • ідентифікаційні дані;

  • біометричні дані (відбитки пальців);

  • копії наявних у вас документів, які підтверджують, що ви належите до однієї з вищезгаданих категорій.

 
Свідоцтво про тимчасовий захист

Якщо ви відповідаєте умовам для надання тимчасового захисту, у центрі реєстрації вам видадуть свідоцтво.

Це свідоцтво потрібно пред'явити в муніципалітеті за місцем вашого проживання. Муніципалітет надасть вам дозвіл на проживання для громадян третіх країн, яких допущено до тимчасового перебування терміном більше від 3 місяців (Картку А).

Картка А

Картка А дійсна протягом 1 року з дати видачі тимчасового захисту (тобто з 04.03.2022 по 04.03.2023).

Термін її дії можна буде подовжити двічі на 6 місяців, якщо Рада Європейського Союзу не вирішить припинити тимчасовий захист до цієї дати.

Якщо ви боїтеся повернутися до своєї країни походження (або країни попереднього проживання, якщо ви не маєте громадянства), тому що вам загрожує серйозна шкода з причин, пов’язаних із вашою расою, релігією, національністю, політичними переконаннями чи приналежністю до певної соціальної групи, або ви тікаєте від війни, тортур чи нелюдського та принизливого для гідності поводження, ви можете подати заяву на притулок у Бельгії.

У Бельгії органи влади несуть відповідальність за розгляд заяв про надання притулку і вирішують, чи надати комусь захист. 

Будь ласка, зверніть увагу, що:

  • ви можете подати заяву на міжнародний захист у Бельгії, лише якщо перебуваєте на території Бельгії; заяву про надання притулку в Бельгії неможливо подати з-за кордону;

  • якщо ви перебуваєте в країні Європейського Союзу і маєте близьких членів сім’ї в Бельгії, то можете приєднатися до них відповідно до так званого Регламенту «Дублін III», якщо ви відповідаєте певним критеріям. 

 

!!! Подаючи клопотання про тимчасовий захист, ви маєте можливість подати клопотання і про статус біженця. При цьому слід зважати, що в разі одержання статусу тимчасового захисту розгляд клопотання про статус біженця призупиняється до закінчення строку дії статусу тимчасового захисту.

Процедура

Заяву про міжнародний захист необхідно подавати до імміграційного офісу, де її буде зареєстровано.

Офіс Генерального комісара у справах біженців та осіб без громадянства (CGRS) — бельгійський орган міжнародного захисту першої інстанції, який розгляне вашу заяву, проведе співбесіду та прийме рішення, надати вам захист чи ні, відповідно до бельгійського, європейського та міжнародного законодавства. CGRS може прийняти такі рішення:

  • надати статус біженця;

  • відмовити у статусі біженця та надати статус додаткового захисту;

  • відмовити як у статусі біженця, так і у статусі додаткового захисту;

  • виключити заявника зі статусу захисту.

 

Під час процедури встановлення міжнародного захисту вас можуть зобов’язати залишатися в Бельгії. Якщо ви виїжджаєте з Бельгії до іншої європейської країни, не отримавши на це дозволу, поки ваша заява про міжнародний захист все ще розглядається в Бельгії, органи влади цієї країни мають право повернути вас до Бельгії відповідно до постанови Дублін III. Те саме стосується й випадків, якщо перед прибуттям до Бельгії ви подали заяву про захист в іншій європейській країні. У цьому випадку бельгійська влада має право повернути вас до цієї країни.

Якщо ви отримали негативне рішення CGRS, ви маєте право оскаржити його в Раді з розгляду судових спорів про іноземців (CALL), скориставшись допомогою безкоштовного адвоката. При цьому необхідно дотримуватися термінів подання апеляцій, ці терміни можуть бути дуже короткими (від 10 до 30 днів, залежно від апеляції). CALL або підтвердить рішення CGRS (відмову), або скасує його, або змінить, надавши міжнародний захист, у якому раніше було відмовлено. 

Якщо у вас виникли нові обставини, які можуть обґрунтувати ваш запит про міжнародний захист у Бельгії після того, як ви отримали відмову, ви можете подати новий запит на міжнародний захист на основі цих нових обставин. Це вже буде нова заявка. Зверніть увагу, що вам потрібно буде зробити заяву щодо цих нових обставин і причин, чому ці обставини не могли бути представлені раніше. Після цього CGRS оцінить вашу нову заявку.

Працевлаштування

Громадяни України, які мають статус тимчасового захисту, отримають посвідчення особи (Картку А), яке дозволяє їм працювати в Бельгії. Якщо муніципалітет видав вам Додаток 15 (тимчасова довідка про те, що ви подалися на Картку А), то очікуючи на Картку А, ви одразу можете починати працювати за цим додатком.

Зазвичай іноземцям, щоб влаштуватися на роботу в Бельгії, потрібно:

  • мати дійсний закордонний паспорт, виданий країною походження;

  • мати візу, якщо вона потрібна для в’їзду до Бельгії з відповідної країни (візу отримують у бельгійському посольстві або консульстві за місцем проживання);

  • оформити дозвіл на проживання в Бельгії (більше про це можна дізнатися за посиланням: https://visaguide.world/europe/belgium-visa/residence-permit/);

  • інколи також необхідна медична довідка (не давніша від трьох місяців), особливо якщо людина влаштовується працювати в Бельгії вперше;

  • у деяких випадках потрібно отримати дозвіл для роботи в Бельгії. Більше про види дозволів та процедури їх отримання за посиланням: https://www.vlaanderen.be/en/work-permits-for-foreign-workers/work-permits-categories-and-procedures

 

Крім того, прибувши до Бельгії з робочою метою на термін, довший за 90 днів, ви маєте зареєструвати своє прибуття та перебування в міському управлінні (Leuven Stadskantoor), де вам видадуть національний реєстраційний номер (rijsregisternummer). Цей номер потрібен для органів місцевого самоврядування, податкової служби, медичного страхування тощо.

Після реєстрації починається процес оформлення ID-картки, і коли ви її отримаєте, можна починати працювати в Бельгії за звичайною процедурою для іноземців.

Міжнародний захист

Допомога

Якщо вам ніде жити в Бельгії, представник Fedasil (установи, яка відповідає за прийом шукачів притулку) у центрі реєстрації направить вас до житла, запропонованого муніципалітетами країни. У разі потреби Fedasil може надати невідкладне проживання на одну або дві ночі.

Українські біженці можуть безкоштовно користуватися потягами перевізника SNCB у Бельгії.

Медична допомога надається в порядку швидкої допомоги та у звичайному порядку. У разі наявності медичного страхового поліса частина витрат відшкодовується страховою компанією. Кожний тип страхового поліса містить перелік страхових виплат та безоплатних послуг.

Маючи статус тимчасового захисту, ви можете подати заявку на отримання Картки А у вашому муніципалітеті після реєстрації. Тільки після цього ви можете зареєструватися на обов’язкове медичне страхування та отримати соціальні послуги в Громадському центрі соціальної допомоги (OCMW/CPAS) міста, де ви проживаєте.

Якщо ви реєструєтесь у лікарняній касі, то можете проконсультуватися з лікарем загальної практики, стоматологом або іншим медичним працівником для отримання медичної допомоги.

Зверніться до каси медичного страхування - RIZIV (fgov.be)

Школа в Бельгії починається з 2,5–3 років і є безкоштовною. Забезпечуючи базове право на освіту, школи приймають і завжди приймали дітей незалежно від статусу їхніх батьків. Отже, ви можете одразу, не чекаючи отримання документів на статус, шукати школу для своєї дитини, і її приймуть без проблем, за наявності місць у школі.

Інтеграція

У Бельгії три офіційні мови: нідерландська, німецька та французька. Для легкої інтеграції в суспільство рекомендується знати хоча б дві з них.

Ви можете скористатися одним із поширених способів вивчення мов:

  • Індивідуальні заняття з репетитором. Викладач складає навчальну програму залежно від потреб та цілей конкретного студента. Такий формат підходить для будь-якої мети навчання.

  • Мовні курси. Вивчення мови у мінігрупах до 10 осіб із кваліфікованим викладачем. Курси мають затверджену програму та розраховані на певний проміжок часу. Курсові заняття організовуються при спеціальних центрах вивчення іноземних мов, а також онлайн. Такий вид навчання орієнтований передусім на розвиток комунікативних навичок. Хоча Бельгія і не має власних мовних центрів, рекомендуємо скористатися курсами Goethe-Institut

  • для вивчення німецької мови: Goethe-Institut та Французького інституту для вивчення французької мови: https://institutfrancais-ukraine.com/

  • Онлайн-курси без участі викладача. Такі курси є готовим записом циклу уроків, пов’язаних тематично та розташованих у порядку зростання складності.

  • Самовчителі — комплексний матеріал, що включає підручник, книгу із завданнями, аудіозаписи, словники тощо. Самовчитель розрахований переважно на осіб, які опановують мову з нуля.

  • Навчальні сайти, онлайн-платформи, мобільні застосунки. Можуть містити теоретичний і практичний матеріал, яскраві ілюстрації, відеоуроки, подкасти, фрагменти фільмів. Онлайн-сервіси пропонують цікаві інтерактивні ігри та вікторини для тестування й закріплення знань.

  • Безпосереднє спілкування з носіями мови через Skype та інші сервіси, читання літератури в оригіналі, перегляд фільмів та прослуховування новин. Усе це забезпечує тісний контакт з мовним середовищем.

  • Опрацювання граматик, довідників, словників та постійна самоперевірка за допомогою онлайн-тестів. У цьому методі існує ризик неправильно зрозуміти чи погано засвоїти матеріал.

Бельгійці дбайливо зберігають свої традиції. Ось лише деякі з них.

Карнавал Бінче

Карнавал у Бінче відомий ще з середніх віків і є одним із найстаріших карнавалів у Європі. Протягом трьох днів у валлонському містечку Бінш відбуваються паради й танці в найекстравагантніших костюмах і звідусіль лунає музика.

Карнавал відзначають у неділю, понеділок та вівторок перед Попільною середою, яка в католицькій традиції є днем стриманості і відкриває Великий піст. Отже, карнавал у Бінче — це час для того, щоб нагулятися перед постом, коли всі мають поводитися стримано. 

Вікові товариства в Левені

У Левені прийнято, щоб чоловіки, народжені в один рік, об’єднувалися в товариство, коли їм виповнюється 40 років. Кожна така група осіб обирає власну медаль, прапор і форму.

Члени товариств ведуть соціальну, культурну та благодійну діяльність, кульмінацією якої є грандіозне свято через 10 років, коли всім їм виповнюється 50 років. Але товариства продовжують існувати, і більшість їхніх членів стають друзями на все життя. Сьогодні в Левені налічується понад п’ять десятків вікових товариств.

 

Культура пива

Хто може перевершити бельгійців, коли справа доходить до пивоваріння, споживання пива та різноманітних пивних традицій? Пивна культура розвивається в Бельгії з середньовіччя. У країні налічується близько 1500 видів пива та 261 пивоварня, де навички й технології пивоваріння передаються з покоління в покоління.

За деякими підрахунками типовий бельгієць споживає в середньому 459 склянок пива на рік. Слід відзначити, що для бельгійців кожен сорт пива має особливий скляний посуд, тож вам, можливо, доведеться вивчати місцевий пивний етикет.

 

Карильйон

Ви коли-небудь чули дзвони на Мон-де-Ар в Брюсселі? Якщо так, то ви чули звук карильйону — інструменту, складеного з безлічі дзвонів. Цей тип музики традиційно виконують карильйонери, і її можна почути під час ринкових і святкових днів у багатьох частинах Бельгії.

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Корисні контакти у Польщі
Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги

Дiє в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

Урядова гаряча лінія

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні

Сайт польського уряду для українців

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів. Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

  • надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Корисні контакти у Польщі
Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги

Дiє в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів. Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

  • надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Корисні контакти  
1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

Телефон: 112

2. Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Телефон: 22 490 20 44

Урядова гаряча лінія

Телефон: +48 47 721 75 75 

Сайт польського уряду для українців

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

3. Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Бельгія
Корисні контакти у Бельгії
Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги

Дiє в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

МОМ БЕЛЬГІЯ ТА ЛЮКСЕМБУРГ

Адреса: Rue Montoyerstraat, 40, 1st Floor, B-1000 Brussels

Посольство України в Бельгії та Люксембурзі (за сумісництвом)

Адреса: Avenue Albert Lancaster 30, 1180 Brussels, Belgium

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 09:00 до 21:00 (перерва на обід з 13:00 до 13:45)

Розклад консульського прийому громадян:

понеділок, середа, четвер, п’ятниця з 9:30 до 13:30; вівторок з 14:30 до 18:30

Центр рівних можливостей та боротьби з расизмом

PAG-ASA

Організація підтримує постраждалих від торгівлі людьми, пропонуючи їм

допомогу для досягнення автономії та реінтеграції.

Адреса: 16b, rue des Alexiens, 1000 Брюссель, Бельгія

PAYOKE

Payoke — це перша неурядова організація в Європі, яка почала боротися з торгівлею людьми.

Державні служби  

Знайдіть контакти відомств та агенцій федерального уряду Бельгії  (зокрема адреси, вебсайти, електронну пошту, номери телефонів тощо) 

Залишились запитання?

bottom of page