top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

Нaцiональна гаряча лiнiя з протидiї торгування людьми та консультурання мiгрантiв

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Австралія

Австралія

Правила в’їзду до країни

Режим в’їзду у Австралію для громадян України- візовий. Найпоширеніша віза для українців - 600 -Visitor visa.Веб-ресурс, де можна подати заявку на візу, знаходиться за посиланням. Форма для подачі візи доступна за посиланням https://online.immi.gov.au/lusc/login .Про наявність візи потрібно подбати ще до прильоту в Австралію – в Україні чи країнах ЄС.

До 31 липня 2022 року українці могли одержати тимчасове гуманітарне перебування в Австралії. Це двоетапний процес,який включав видачу візи Humanitarian Stay (Temporary) (підклас 449), а потім візи Temporary (Humanitarian Concern) (підклас 786).

 

Станом на 2023 рік, термін дії цієї пропозиції не поновлювали.
Перетин кордону можливий як з біометричним, так і не з біометричним закордонним паспортом.

 

Обмеження на в’їзд у зв’язку з COVID-19

Відсутні будь-які обмеження на в’їзд у зв’язку з коронавірусом COVID-19.

Міжнародний захист

До 31 липня 2022 року українці могли одержати тимчасове гуманітарне перебування в Австралії. Це двоетапний процес,який включав видачу візи Humanitarian Stay (Temporary) (підклас 449), а потім візи Temporary (Humanitarian Concern) (підклас 786). Станом на 2023 рік, термін дії цієї пропозиції не поновлювали.

Для оформлення візи підкласу 449 потрібно було подати заяву у веб-формі. За результатами розгляду цієї заяви могли видавати візу підкласу 449 тривалістю до 6 місяців.
Інформація про надання візи ви одержували на електронну пошту.
 

Громадяни України за візами підкласу 449:

  • мають повне право на роботу та право на отримання виплат Special Benefit.

  • можуть мати право на безкоштовне навчання англійської мови в рамках програми англійської мови для дорослих мігрантів (Adult Migrant English Program (AMEP)). Інформацію про програму або право на участь у ній можна знайти за посиланням Про програму англійської мови для дорослих мігрантів (About the Adult Migrant English Program (AMEP)).

  • можуть отримати повну підтримку у рамках Програми гуманітарного розселення (Humanitarian Settlement Program), яка фінансується урядом. Вона здійснюється через постачальників послуг, які працюють за контрактом у кожному штаті/території.

Власники візи підкласу 449 не мають права на доступ до медичного

страхування Medicare.

Після оформлення візи 449 можна було податись на видачу візи Temporary (Humanitarian

Concern) (підклас 786).


Віза підкласу 786 видається на три роки.

Протягом цього часу ви маєте право працювати, навчатися та користуватися послугами медичного страхування Medicare, отримувати виплату Special Benefits, і ви матимете

повне право на працю. Ви також можете мати право на безкоштовне навчання англійської мови в рамках програми англійської мови для дорослих мігрантів (Adult Migrant English Program (AMEP)).

 

Більше інформації щодо цих віз доступне за посиланням.

Віза для біженця: з цією візою ви можете переїхати до Австралії, якщо вас переслідують у вашій країні. Ця віза дозволить вам і вашій родині жити, працювати та навчатися в Австралії необмежений час.

Як правило, вам потрібно направити до нас Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Уряд Австралії оплатить ваші витрати на проїзд та інші витрати до вашого прибуття в Австралію, включаючи медичні огляди та культурну орієнтацію за кордоном. Залишайтеся в Австралії назавжди зі своєю найближчою родиною. За цю візу не потрібно платити візовий збір. Рішення на одержання цієї візи потрібно чекати місяці чи навіть роки.
Більше інформації доступні за посиланням.

 

Спеціальна гуманітарна віза: з цією візою ви можете переїхати до Австралії, якщо ви стикаєтесь із суттєвою дискримінацією або порушенням прав людини у країні свого походження чи перебування, і у вас є особа, яка запропонувала вас для одержання цієї візи. Ця віза дозволяє вам залишитися в Австралії назавжди зі своєю найближчою родиною.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Ви повинні перебувати за межами Австралії, коли подаєте заяву на цю візу, і ви повинні проживати за межами вашої країни

Ця віза не дає права насплату жодних транспортних витрат для власника візи.

Більше інформації про цей тип візи доступний за посиланням.

Працевлаштування

Ви не можете працювати, якщо у вас туристична віза. Ви маєте право працювати на підставі візи 449 та 786, або іншої візи, що дає право на працевлаштування.
З візами 449 та 786 вам доступні такі послуги на додаткові послуги:

  • інформація про конкурентний ринок праці Австралії

  • інформація про робочі місця, що надаються за професійними якостями

  • інформація про різні варіанти працевлаштування, та

  • інформація про служби зайнятості, які допомагають знайти роботу або спланувати нову кар'єру чи бізнес. Вони також можуть допомогти у складанні резюме та заповненні заяв про прийняття на роботу.

 

Громадяни України, які мають візу підкласу 786, можуть отримати доступ до повного спектру послуг HSP, тому вони можуть отримати підтримку у реалізації стратегій працевлаштування та підтримку у створенні бізнесу

Допомога

Громадяни України, які мають візу підкласу 600, 449 або 786, та які звертаються за допомогою у розселенні, мають насамперед звернутися до постачальника послуг HSP у їхньому штаті або території.
Контактні дані постачальників послуг HSP доступні за посиланням.

Безкоштовних варіантів транспорту для громадян України Австралія не надає.

Якщо у вас туристична віза, подбайте про оформлення туристичного полісу медичного страхування, дія якого поширюється на Австралію.
Власники візи підкласу 449 не мають права на доступ до медичного

страхування Medicare.
Вам необхідно зареєструватися в Medicare, щоб отримати доступ до

медичного страхування нарівні з жителями Австралії.Детальну інформацію про реєстрацію надаєтьсяу листі-повідомленні про надання візи підкласу 786.

Українські школярі за візою підкласу 786 можуть бути зараховані до місцевої школи. Вони отримуватимуть фінансування на навчання в школах Австралії.

Інтеграція

Програма англійської мови для дорослих мігрантів (AMEP) — це безкоштовна послуга, яка допомагає мігрантам і особам, які приїхали за гуманітарними ініціативами, з низьким рівнем англійської мови покращити свої знання англійської мови та влаштуватися в Австралії.

 

Вивчення англійської мови допоможе вам повніше брати участь у житті Австралії. Ви отримаєте нові навички, які допоможуть вам працювати та заводити друзів в Австралії.

Коли ви відвідуєте клас AMEP, для дітей молодшого віку доступний безкоштовний догляд за дітьми.

Ваш постачальник послуг допоможе вам дізнатися про безкоштовний догляд за дітьми.

 

Для мігрантів, які отримують виплати Centrelink, вивчення англійської мови в AMEP може відповідати деяким або всім вимогам ваших спільних зобов’язань.

 

Більше інформації за посиланням.

Існуюча в деякій ізольованості від решти всього світу, Австралія знаменита не тільки своїми унікальними природними чудесами і тваринами, які всі поголовно ходять з сумками. Для прилетів сюди вперше мандрівника традиції Австралії теж можуть здатися дуже дивними і незвичайними. Звичаї і звички, як і сам австралійський народ, з’явилися на світ порівняно недавно, а культура зеленого континенту і донині знаходиться в процесі формування і становлення.


Дві безсумнівних любові кожного австралійця – це кінні скачки і пікніки на свіжому повітрі. І якщо вилазки на природу тут влаштовують із завидною регулярністю, то для перегонів існує єдиний день у році, який держава оголошує вихідним у штаті Вікторія. У перший вівторок листопада кожен його житель за давньою традицією Австралії робить ставку на фаворита, який бере участь в Кубку Мельбурна.

Навесні країна відзначає День пам’яті ветеранів. 25 квітня на урочистий парад на вулиці міст виходять всі, хто колись захищав честь країни у військових конфліктах. Після обіду починається вшанування героїв і дружні посиденьки в барах, двері яких в цю ніч відкриті до самого ранку.

Корисні контакти  
1. Екстрені служби  

Екстренна довідкова безкоштовна служба

Поліція, пожежа, швидка та ін.

2. Гарячі лінії (допомога, консультації)

МОМ Австралія

+612 6267 6600

+612 6257 3743 (факс)

https://australia.iom.int

4th floor, Bright Consulting Building

161 London Circuit Canberra ACT 2608 PO Box 1922

Посольство України в Австралії

+33 1 56 58 13 70

http://australia.mfa.gov.ua/

emb_au@mfa.gov.ua

Level 12:1/60 Marcus Clarke Street, Canberra ACT 2601

3. Державні служби  

Знайдіть контакти державних відомств та агенцій Франції, зокрема адреси, вебсайти, електронну пошту, номери телефонів тощо:

Корисні контакти 
Екстрені служби  

Екстренна довідкова безкоштовна служба

Поліція, пожежа, швидка

та інші служби першої необхідності 

Гарячі лінії (допомога, консультації)

МОМ Австралія

+612 6267 6600

+612 6257 3743 (факс)

https://australia.iom.int

4th floor, Bright Consulting Building

161 London Circuit Canberra ACT 2608 PO Box 1922

Посольство України в Австралії

Гаряча лінія: +61 452664592 (виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України)

+61 2 6230 5789

emb_au@mfa.gov.ua

http://australia.mfa.gov.ua

Level 12:1/60 Marcus Clarke Street, Canberra ACT 2601

Державні служби

Знайдіть контакти державних відомств та агенцій Австралії

Зокрема адреси, вебсайти, електронну пошту, номери телефонів тощо

Залишились запитання?

bottom of page