0 800 505 501
527
безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00
0 800 505 501
527
безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00
безкоштовно та анонімно
щодня з 8:00–20:00
безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00
НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ
НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ
ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Австрiя
Правила в’їзду до країни
В’їзд за біометричним паспортом і без візи залишається можливим.
Особам без біометричного паспорта радимо ознайомитись з правилами в'їзду у країни, що мають спільний кордон з Україною.
З 16 травня 2022 року більше не має вимоги 3-G (наявність довідки про вакцинацію, про одужання або негативного тесту) для в’їзду в Австрію з будь-якої країни.
Всю інформацію про заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу в Австрії можна знайти українською за посиланням: Integrationsfonds .
Безкоштовні тести на коронавірус проводяться в Гуманітарному центрі прибуття Відня (Engerthstraße 267-269, 1020 Відень). Інші можливості зробити тест на коронавірус Ви знайдете за посиланням: Testangebote.
Шенгенська віза призначена для короткострокового перебування або транзиту через Шенгенську зону не довше за 90 днів протягом 180-денного періоду. Віза, видана будь-якою країною Шенгенської зони, дає право на подорож до всіх країн, що входять у зону Шенгену, однак ви повинні подавати заяву на отримання візи країни, яка є вашим основним пунктом призначення. Якщо ви подорожуєте одразу до кількох країн Шенгенської зони і жодна з них не буде вашим основним пунктом призначення, вам слід подати заяву на отримання візи країни, до якої ви в’їдете спочатку.
Країни Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія та Швеція.
Більше інформації про оформлення документів за посиланням
Міжнародний захист
Тимчасове право на проживання в Австрії до березня 2025 року надається особам, що належать до таких категорій:
-
громадяни України, які були вимушені виїхати з України після 24 лютого 2022 року, та члени їхніх сімей (подружжя, зареєстровані партнери, неповнолітні діти, близькі родичі);
-
особи, які мають право на захист в Україні (наприклад, визнані біженці) і були вимушені виїхати з України після 24 лютого, та члени їхніх сімей;
-
громадяни України, які не можуть повернутися до України і які 24 лютого мали дійсний дозвіл на проживання в Австрії, котрий було вилучено або не поновлено;
-
громадяни України, які не можуть повернутися до України і які легально проживали в Австрії 24 лютого; отримати тимчасове право на проживання вони можуть після закінчення терміну свого безвізового або візового перебування.
Людям, які належать до однієї з цих груп, Федеральне управління імміграції та притулку (BFA) видає посвідчення переміщених осіб. Щоб отримати посвідчення, зверніться до реєстраційного відділу поліції. Якщо ви плануєте скористатися правом тимчасового проживання в Австрії, заяву про надання притулку подавати не потрібно.
Тимчасовий захист забезпечує доступ до ринку праці, освіти та медичної допомоги і також діє до 3 березня 2025 року.
Громадяни третіх країн, які не мають статусу шукача притулку чи відповідного статусу захисту в Україні, цією схемою не охоплені. Однак вони можуть в’їхати до Австрії з гуманітарних міркувань або проїхати через Австрію на шляху до своєї країни походження. Вони законно проживають в Австрії, поки не зможуть продовжити свою подорож до країни походження. Якщо громадянам третіх країн потрібна допомога з поверненням додому, вони можуть звернутися до консультаційної служби Федерального агентства з прийому та супроводу (BBU).
Особи, які ймовірно вчинили тяжкі злочини, також не можуть розраховувати на статус переміщеної особи.
Реєстрація й тимчасовий захист
Якщо ви хочете залишитися в Австрії та мати українське громадянство або були біженцем в Україні, ви (та члени вашої родини) маєте тимчасовий захист в Австрії.
Вам потрібно буде зареєструватися в одному з поліцейських відділків або спеціальних приймальних центрів (Erfassungsstellen).
Після реєстрації ви матимете доступ до базової соціальної підтримки (Grundversorgung), яка включає проживання, базовий догляд та медичне страхування, а також до освіти та інших послуг.
Ви отримаєте ідентифікаційну картку (Ausweis für Vertriebene), яка надасть вам доступ до ринку праці. Зауважте, що вам, можливо, доведеться зачекати, перш ніж ваше посвідчення особи надішлють на вашу адресу.
Також зверніть увагу: навіть якщо ви ще не зареєстровані, ви все одно маєте доступ до медичної допомоги, притулків, невідкладної та базової допомоги.
Загальна інформація для громадян України, які одержали тимчасовий захист на території Австрії, доступні за посиланням https://start.wien.gv.at/ukraine
Якщо ви боїтеся повернутися до країни походження або попереднього проживання, якщо ви не маєте громадянства, бо вам загрожує серйозна небезпека, ви можете отримати захист в Австрії. Першим кроком для отримання захисту є подання заяви про притулок.
Австрійські органи з питань притулку розглянуть вашу заяву та приймуть рішення відповідно до законодавства Європейського Союзу та Австрії. Вам буде надано статус біженця, статус додаткового захисту, гуманітарне право залишитися, або вашу заявку можуть відхилити.
Клопотання про міжнародний захист (прохання про надання притулку) необхідно подавати безпосередньо в поліцейському відділку або з поліцейським. Після звернення вас доставлять до спеціалізованого відділення поліції, де відбудеться так звана «первинна співбесіда». Поліція запитає вас про вашу особу, маршрут втечі та — дуже коротко — про причини втечі.
Департамент поліції потім перешле ваші дані до Федерального управління імміграції та притулку (BFA). BFA вирішить, будете ви допущені до звичайної процедури надання притулку в Австрії чи за розгляд вашої заяви про притулок несе відповідальність інша європейська країна. У будь-якому разі перед прийняттям рішення ви матимете співбесіду в BFA.
Якщо вас не допустять до австрійської процедури надання притулку, ви можете оскаржити негативне рішення протягом зазначеного терміну. У цій справі вам нададуть юридичну консультацію.
Якщо вас допустять до австрійської процедури надання притулку, ви отримаєте картку права на проживання (= біла картка). У цей момент вас, найімовірніше, переведуть до пункту прийому в одній з австрійських провінцій. Потім ви пройдете співбесіду в офісі BFA у вашій провінції, де вам поставлять детальні запитання про причини втечі з країни.
Якщо вашу заяву про надання притулку буде відхилено, ви можете подати апеляцію, про що Федеральний адміністративний суд ухвалить рішення протягом зазначеного терміну. У цій справі вам нададуть юридичну консультацію. Усі рішення щодо процедури надання притулку приймаються австрійськими органами влади та судами. Зверніть увагу, що ви можете подати заяву про надання притулку в Австрії, лише якщо ви перебуваєте на території Австрії. З-за кордону подати заяву на отримання притулку в Австрії не можна.
Якщо в Австрії у вас є близькі члени сім’ї, які вже отримали захист, ви можете приєднатися до них (за умови, що ви відповідаєте певним критеріям).
Якщо ви перебуваєте в країні Європейського Союзу і маєте близьких членів сім’ї в Австрії, ви можете приєднатися до них відповідно до так званого Регламенту «Дублін III» (за умови, що ви відповідаєте певним критеріям).
Працевлаштування
Якщо ви хочете працювати, потрібен дозвіл на працевлаштування від Arbeitsmarktservice (AMS), тобто Австрійської державної служби зайнятості.
Тим, хто виїжджає з України, в AMS надають підтримку в пошуку роботи. Тут вас проконсультують щодо ринку праці в Австрії, нададуть інформацію про можливості роботи й допоможуть з уроками німецької мови та іншим навчанням, яке може знадобитися.
В AMS потрібно реєструватися. Вас попросять вказати вашу освіту, професійний досвід і навички та деяку іншу інформацію. Із собою необхідно мати дозвіл на проживання. Радимо також скористатися послугами перекладача.
Щоб отримати загальну інформацію про ринок праці в Австрії, звертайтеся за електронною адресою: ukraine@ams.at
На ваші запитання відповідатимуть українською або російською мовами.