0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

Нaцiональна гаряча лiнiя з протидiї торгування людьми та консультурання мiгрантiв

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Канада

Правила в’їзду до країни

На підтримку тих, хто постраждав від російського вторгнення в Україну, уряд Канади створив Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки (CUAET), щоб допомогти українцям та членам їхніх сімей якомога швидше приїхати до Канади та щоб надати їм можливість працювати і навчатися в Канаді.

CUAET також надає громадянам України, які вже перебувають у Канаді, можливість продовжити свій статус відвідувача, дозвіл на роботу або навчання, щоб вони могли тимчасово продовжувати жити, працювати чи навчатися в Канаді.

CUAET надає вам гостьову візу для тимчасового перебування в Канаді до того часу, поки ви не зможете безпечно повернутися в Україну.

Гостьова віза:

• безкоштовна;

• дійсна протягом 10 років або до закінчення терміну дії вашого паспорта;

• дозволяє вам в’їжджати в Канаду та виїжджати з неї (поки віза дійсна);

• обробляється на пріоритетній основі;

• дає вам можливість одночасно подати заявку на отримання дозволу на роботу, не сплачуючи збору.

 

Коли ви прибудете на кордон із Канадою, вам буде надано статус:

• відвідувача;

• працівника (якщо ви подали заявку на отримання дозволу на роботу);

• студента (якщо вам не виповнилося 18 років і ви хочете навчатися в Канаді).

 

Ви можете перебувати в Канаді до 10 років або до закінчення терміну дії вашого паспорта. Коли термін вашого статусу в Канаді закінчиться, вам потрібно подати заявку на подовження перебування.

Ви можете подати заявку, якщо у вас є:

• дійсний український паспорт або

• інший національний документ, що посвідчує особу.

 

Якщо у вас немає дійсного паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, ви все одно можете подати заявку. Уповноважена особа повинна буде визначити, чи відповідаєте ви вимогам дозволу на тимчасове проживання.

Члени сім’ї громадянина України, які перебувають за межами Канади, також можуть подати заявку на CUAET.

Член сім'ї визначається як:

• подружжя або цивільний партнер;

• дитина на утриманні (вашому, вашого подружжя або цивільного партнера);

• дитина на утриманні дитини на утриманні.

Заявки на CUAET потрібно подавати через портал Міністерства громадянства та імміграції Канади (IRCC).

Увага! Ви не зможете подати заявку в канадському посольстві або іншій державній установі Канади.

Детальніше про те, як подати заявку на CUAET

Ви можете в’їхати до Канади, навіть якщо ви не повністю вакциновані, але після цього вам доведеться певний час дотримуватися карантину. Це також стосується ситуацій, якщо вакцина, яку ви отримали, схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я, але наразі не визнається Канадою. Щоб скористатися цим послабленням, коли ви прибуваєте до Канади, вам потрібно підтвердити, що ви є громадянином України або членом сім’ї громадянина України.
Ви також маєте виконати решту вимог служби охорони здоров’я, таких як карантин і тестування. Крім кількох винятків, усі мандрівники до Канади, включно з тими, хто прибуває за CUAET, повинні використовувати мобільний застосунок ArriveCAN.

Дізнайтеся більше про правила, що стосуються COVID: www.canada.ca

Якщо ви раніше не надавали біометричних даних, вам доведеться це зробити. За біометричний збір вам платити не потрібно. Після того як ви подасте заявку, ви отримаєте лист з інструкцією щодо біометрії. Ви повинні мати цей лист із собою, коли ви надаватимете свої біометричні дані.

Дізнайтеся, куди звернутися, щоб здати біометричні дані: ircc.canada.ca

Якщо ви здавали біометричні дані раніше, вони все ще можуть бути дійсними. Перевірте, чи ваша біометрія ще дійсна: onlineservices-servicesenligne.cic.gc.ca
Щоб в’їхати до Канади, зазвичай потрібно пройти імміграційний медичний огляд. Вам не треба проходити цього огляду перед виїздом. Однак можливо, вас попросять зробити рентген грудної клітки та здати аналіз крові протягом 90 днів після прибуття. Коли ви прибудете до Канади, то отримаєте відповідні інструкції.
Дізнайтеся про медичні огляди для людей, які в’їжджають у статусі відвідувачів, студентів та працівників: www.canada.ca

Electronic Travel Authorisation (eTA) — нова електронна система, запроваджена урядом Канади для жителів тих країн, яким для в’їзду до Канади віза не потрібна. Система покликана підвищити рівень безпеки. Раніше особа, якій не потрібна віза, могла прилетіти до Канади без перешкод, і часто офіцери імміграційної служби навіть не здогадувалися, хто ця людина. Тепер прикордонники отримують повну інформацію про всіх мандрівників, що прилітають до Канади, і якщо кандидат є «небажаним елементом», імміграційна служба може відмовити йому у в’їзді.

 

Уряд Канади підготував систему eTA ​ще 2015 року, але через вибори та інші обставини її запровадили не одразу. Починаючи з листопада 2016 року, отримання електронного дозволу на в'їзд до Канади стало обов’язковим.

Система вимагає, щоб громадяни тих країн, яким не потрібна віза для подорожі до Канади, заповнювали форми онлайн. Анкета зокрема містить такі запитання:

 • паспортні дані;

 • сімейний стан;

 • освіта;

 • місце роботи;

 • чи було кримінальне минуле;

 • адреса електронної пошти;

 • що плануєте робити в Канаді тощо.

Електронний дозвіл на в'їзд обов'язково отримати перед посадкою до літака. Ця вимога поширюється на тих, хто планує використовувати повітряний транспорт для подорожі до Канади.

Якщо ви є членом сім’ї громадянина України і ви з країни, де потрібен eTA, вам потрібно подати заявку та оплатити eTA, щоб в’їхати на територію Канади.
Однак ви все одно можете скористатися CUAET, зокрема подати заявку, щоб:

 • подовжити перебування в Канаді в статусі відвідувача ще на 3 роки або до закінчення терміну дії вашого паспорта;

 • безоплатно отримати дозвіл на роботу, коли ви прибудете до Канади;

 • отримати дозвіл на навчання (якщо плануєте вчитися).

Детальніше про заявку на отримання eTA: www.canada.ca

Міжнародний захист

Після того як на кордоні або в Канаді ви подасте заяву про надання притулку, державні службовці проведуть співбесіду, щоб вирішити, чи маєте ви право на те, щоб вашу справу розглянула Рада з питань імміграції та біженців Канади (IRB). Вам можуть відмовити в слуханні вашої справи в IRB, якщо ви:

 • визнані біженцем за Конвенцією іншою країною, до якої ви можете повернутися;

 • вже отримали статус захищеної особи в Канаді;

 • прибули до Канади через кордон зі США;

 • не були допущені до Канади з міркувань безпеки, через те що вели злочинну діяльність або порушували права людини;

 • раніше подавали заяву про надання статусу біженця, і її не було визнано відповідною;

 • раніше подавали заяву про надання статусу біженця, і її відхилила IRB;

 • відкликали попередню заяву про надання статусу біженця або відмовлялися від неї.

 

Якщо ви просите притулку в офіційному пункті в’їзду (аеропорт, сухопутний кордон), чиновники допоможуть вам заповнити анкети. Якщо ви визнаєте, що маєте право перейти до наступного етапу, вам нададуть важливий документ, який називається Основа подання (Basis of Claim, BOC). Цю форму необхідно заповнити й подати до Ради з питань імміграції та біженців протягом 15 календарних днів від дати, коли ви подали заяву про надання притулку. Форма BOC вимагає дуже базової біографічної інформації, але має включати причини, чому ви боїтеся повернутися на батьківщину, чому поліція у вашій країні не може або не бажає вам допомогти і чому ви не можете переїхати в іншу країну або в іншу частину вашої країни, щоб бути в безпеці. Щоб заповнити форму BOC, радимо скористатися допомогою юриста.

 

Щоб подати заяву на надання притулку в Канаді (а не в офіційному пункті в’їзду), ви маєте звернутися до відповідного офісу імміграції, біженців та громадянства Канади (IRCC) зі всіма вже заповненими заявами на отримання притулку, включно з BOC. Знову ж таки, наполегливо радимо звернутися по допомогу до юриста, щоб заповнити ці документи.

 

Як тільки ви визнаєте, що маєте право подати заяву про надання притулку, ваша справа передається до IRB для слухання, щоб вирішити, чи маєте ви право на захист біженців у Канаді. IRB є незалежним судовим органом і відповідає за рішення про статус біженця в Канаді.

 

Перед слуханням ви повинні надати докази на підтвердження вашої справи. Докази можуть складатися з широкого кола документів або інформації. Це може бути, наприклад, медична довідка, яка показує, що ви отримали медичну допомогу після травм у вашій країні, членський квиток політичної організації, або свідчення друзів, сім’ї чи інших осіб у формі листа, або стаття чи звіт, які підтверджують вашу справу. Настійно рекомендуємо звернутися по юридичну консультацію та/або допомогу в цьому процесі. Надавачі юридичної підтримки в провінції, де ви проживаєте, можуть допомогти вам знайти й оплатити адвоката.

Працевлаштування

CUAET дає вам можливість одночасно подати заявку на гостьову візу та відкритий дозвіл на роботу. Цей дозвіл є безкоштовним і дозволить вам працювати з більшістю роботодавців у Канаді.

Дізнайтеся, як подати заявку на отримання відкритого дозволу на роботу

Ось розділ із вакансіями для українців на офіційному сайті, рекомендованому урядом Канади

 

 

Якщо ви потрапили в небезпечну ситуацію, зверніться за цими контактами:

МОМ Канада

Адреса: 151 Slater Street, Suite 505, Ottawa, ON K1P 5H3
Телефон: +613.237 0651
Email:  iomottawa@iom.int

Біженці та особи, які очікують рішення про надання притулку, також мають право працювати в Польщі. Для працевлаштування можна використовувати тимчасовий документ, що посвідчує особу, який надається під час подання заяви про надання притулку, та довідку, видану керівником Управління у справах іноземців.

Допомога

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо 9 квітня 2022 року заявив, що українці отримають матеріальну допомогу для проживання в готелях Канади, однак жодної чіткої інформації з цього питання ще немає.

Багато канадійців пропонують житло українцям, котрі рятуються від війни. Перегляньте ці пропозиції на інтерактивній мапі: https://icanhelp.host

Згідно із заявою Джастіна Трюдо від 9 квітня 2022 року, українці зможуть отримати матеріальну допомогу, щоб дістатися до Канади, однак уточнень із цього питання ще немає.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив 9 квітня 2022 року, що українці отримають медичну допомогу в Канаді, однак чіткої інформації з цього питання ще немає.

Джастін Трюдо зазначив 9 квітня 2022 року, що українці зможуть отримати матеріальну допомогу в Канаді для здобуття освіти й підвищення кваліфікації, однак чіткої інформації з цього питання ще немає.

Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки (CUAET) дає вам право навчатися в Канаді. Дізнайтеся більше про освітні можливості в Канаді: www.canada.ca

Інтеграція

У Канаді дві офіційні мови: англійська та французька. Щоб краще інтегруватися до канадського суспільства, радимо знати обидві.

До поширених способів вивчення мов належать:

 •  Індивідуальні заняття з репетитором. Викладач складає навчальну програму залежно від потреб та цілей конкретного студента. Такий формат підходить для будь-якої мети навчання.

 •  Мовні курси. Вивчення мови в групах до 10 осіб із кваліфікованим викладачем. Курси мають затверджену програму та розраховані на певний проміжок часу. Заняття організовуються при спеціальних центрах вивчення іноземних мов, а також онлайн. Такий вид навчання орієнтований в першу чергу на розвиток комунікативних навичок. Хоча Канада і не має власних мовних центрів в Україні, рекомендуємо скористатися курсами Британської Ради для вивчення англійської мови: https://www.britishcouncil.org.ua/ та французького інституту для вивчення французької мови: https://institutfrancais-ukraine.com/

 •  Онлайн-курси без участі викладача. Такі курси є готовим записом циклу уроків, пов’язаних тематично та розташованих у порядку зростання складності.

 •  Самовчителі — комплексний матеріал, що включає підручник, книгу із завданнями, аудіозаписи, словники тощо. Самовчитель розрахований переважно на осіб, які опановують мову з нуля.

 •  Навчальні сайти, онлайн-платформи, мобільні застосунки. Можуть містити теоретичний і практичний матеріал, яскраві ілюстрації, відеоуроки, подкасти, фрагменти фільмів. Онлайн-сервіси пропонують цікаві інтерактивні ігри та вікторини для тестування й закріплення знань.

 •  Безпосереднє спілкування з носіями мови через Skype та інші сервіси, читання літератури в оригіналі, перегляд фільмів та прослуховування новин. Усе це забезпечує тісний контакт з мовним середовищем. Однак цей метод підходить для тих, хто вже непогано володіє англійською.

 •  Опрацювання граматик, довідників, словників та постійна самоперевірка за допомогою онлайн-тестів. У цьому методі існує ризик неправильно зрозуміти чи погано засвоїти матеріал.

Спілкування

Найпоширеніший спосіб вітатися — рукостискання, зазвичай сильне, впевнене, із зоровим контактом зі співрозмовником. Куди б ви не прийшли в гості, прийнято роззутися й залишити взуття при вході всередині приміщення.

Якщо вас запросили на вечерю, найпоширеніші подарунки господарям — це букет квітів, якісне вино та шоколадні цукерки.

Канадці звикли поважати особистий простір одне одного. Спілкуючись, уникайте тактильного контакту (хтось може сприйняти плескання по плечу чи подібні речі як фамільярність і безцеремонну поведінку).

Звертайтеся до людей коректно, використовуючи відповідні титули або повне ім'я, адже просто на ім’я тут здебільше називають друзів та родичів. Якщо вас запросили в гості, то це вже свідчить про те, що вас прийняли до кола тіснішого спілкування і ви можете називати людину на ім’я.

 

Фестивалі та свята

У Канаді проходять щорічні фестивалі на будь-який смак. Подібні заходи — традиційна частина музичного, театрального, а також спортивного життя канадців.

Найбільший у світі комедійний фестиваль, Фестиваль сміху, проходить улітку в Монреалі. На нього щороку з'їжджаються близько 2 млн глядачів. Монреаль по праву вважається найкращим канадським містом розваг, тут щомісяця проходять від двох до чотирьох фестивалів.

У грудні у Ванкувері можна відвідати фантастичний Фестиваль вогнів, приурочений до Різдва. Сяйво тисяч вогнів, фігури з гірлянд, якими прикрашені вулиці міста, створюють казковий та романтичний настрій.

Зимовий фестиваль Winterlude проходить в Оттаві. Серед його численних заходів — перегони на собачих упряжках, які відбуваються прямо на головній вулиці міста. Крім того, під час зимового фестивалю на міжнародний конкурс до Оттави з'їжджаються майстри зі створення крижаних та снігових скульптур.

У Калгарі з 1912 року проводять родео-фестиваль. Під час цього ковбойського свята пастухи змагаються в перегонах на мустангах, биках і домашніх конях (і з сідлом, і без сідла), в мистецтві закидання ласо, їзді на возах і навіть у доїнні корів.

Незабутньою подією є й міжнародний фестиваль повітряних куль у Квебеку на початку вересня. Усіх подій не перелічити: фестиваль тюльпанів і фестиваль винограду, фестиваль кавунів і фестиваль кленового сиропу... У цьому розмаїтті можна знайти подію на будь-який смак і на будь-які музичні вподобання.

 

Кленовий листок

Кленовий сироп, який варять із зібраного в березні кленового соку, — улюблені ласощі канадців. Близько 75% світового виробництва кленового сиропу припадає на частку Канади. Цікаво, що лист, зображений на канадському державному прапорі, має 11 загострених зубців. У природі жоден різновид клена не має листя такої форми. А проте, на території Канади росте саме одинадцять різновидів видів клена.

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Юридична допомога Онтаріо 

Legal Aid Ontario сплачує послуги адвокатів, щоб вони представляли вас під час слухань з надання притулку. У цій організації можна отримати сертифікат, який є ваучером на юридичні послуги, якщо ви не можете дозволити собі адвоката в Онтаріо. За допомогою цього сертифіката можна сплатити певну кількість годин роботи адвоката, отримавши правову допомогу. 

+1 800 668 8258 

info@lao.on.ca 

www.legalaid.on.ca 

Адреса: Atrium on Bay, 40 Dundas Street West, Suite 200, Торонто, Онтаріо, M5G 2H1 

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00 

Інформаційний центр для новачків YMCA/YWCA (NIC), Оттава 

Співробітники NIC нададуть юридичні консультації та допоможуть із поселенням, а також допоможуть зареєструватися для отримання фінансової допомоги. 

+1 613 788 5001 

www.ymcaywca.ca 

Адреса: 180 Argyle Avenue, 4th Field, Ottawa, Ontario, K2P 0N2 

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:30 

Sojourn House, Торонто 

Sojourn House допоможе знайти притулок і тимчасове житло в Торонто. Організація також має програму, які допомагають інтегруватися до місцевої громади. 

416 864 0515 (притулок);

416 864 9900 (тимчасове житло);

4168649136 (адміністрація) 

www.sojournhouse.org 

Адреса: 101 Ontario Street, Торонто, Онтаріо, M5A 2V2 

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00 

PRAIDA, Квебек 

Організація підтримує шукачів притулку й надає інформацію, яка допомагає зорієнтуватися в процесі подання заяв на отримання статусу біженця в Квебеку. Тут також пропонують медичні, соціальні послуги та притулок. 

+1 514 284 0054 

https://www.ciussswestcentral.ca/programs-and-services/praida-regional-program-for-the-settlement-and-integration-of-asylum-seekers 

3725, Rue Saint-Denis, Montréal, Québec, H2X 3L9 

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:30 

Громадський юридичний центр Монреаля 

Імміграційні юристи центру готові допомогти із заявою про надання притулку або проконсультувати з інших питань. 

+1 514 849 3671 

440, бульвар René-Lévesque Ouest, Suite 1001 Montréal, Québec 

метро: Square-Victoria-OACI  

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:30 

Довідкова служба Barreau de Montréal 

Ця організація запропонує юриста в Монреалі, до якого ви можете звернутися за допомогою. 

+1 514 866 2490 

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:00 

Резиденція YMCA, Монреаль 

Резиденція YMCA надає житло шукачам притулку, співпрацюючи з PRAIDA, регіональною програмою прийому та інтеграції шукачів притулку, що керується Центром інтегрованого університету Santé et de Services Sociaux (CIUSSS) du Centre-Ouest-de-l'ile-de-Montreal. Під час вашого перебування в YMCA Residence ви отримаєте доступ до різноманітних громадських послуг та заходів, серед яких: 

 • розмовні майстер-класи французькою та англійською мовами; 

 • житло, імміграція, пошук роботи, фінансова допомога та оздоровчі семінари; 

 • інформаційні сесії з публічною охороною Монреаля та дискусії з Верховним комісаром ООН у справах біженців (УВКБ ООН); 

 • щотижневі зустрічі жіночої групи (а також заходи, присвячені мистецтву, рукоділлю, куховарству), які допомагають учасницям вирватися з ізоляції; 

 • заходи для сімей; 

 • послуги психосоціальної підтримки. 

Юридична допомога Альберти 

Організація допомагає клієнтам, які мають право на отримання притулку. Коли ви звернетеся до Центру юридичних послуг Legal Aid Alberta, вам допоможуть визначити найкращий шлях вирішення вашої юридичної проблеми. Також за потреби тут допоможуть отримати послуги адвоката. 

+1 866 845 3425 

www.legalaid.ab.ca 

Едмонтон: Revillon Building, Suite 600, 10320 102 Avenue, Edmonton, Alberta T5J 4A1 

Калгарі: 1100 Dominion Centre, 665 – 8 Street SW, Calgary, Alberta T2P 3K7 

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 8:15 до 16:15 

Юридичне керівництво Калгарі 

Calgary Legal Guidance пропонує юридичні консультації та підтримку людям, які прибули до Канади недавно і потребують допомоги в різних питаннях імміграційного законодавства. Проєкт «Імміграційне право» допоможе подати заяву про надання притулку, підготувати та подати заяву на постійне проживання, подати заяву на отримання дозволу на роботу, візи на тимчасове проживання та дозволу на навчання, а також проконсультує в питаннях сімейного спонсорства і забезпечить представництво в розгляді складних випадків. 

+1 403 716 6499 

clg@clg.ab.ca 

http://clg.ab.ca/programs-services/immigration-law-program 

100, 840 – 7th Avenue SW, Калгарі, Альберта T2P 3G2 

Графік роботи: з 9:00 до 16:30 з понеділка по четвер, з 9:00 до 16:00 у п’ятницю 

Товариство юридичних послуг (LSS), Британська Колумбія 

Товариство юридичних послуг — це неприбуткова організація, створена для надання юридичної інформації, консультацій та представницьких послуг людям з низькими доходами, включно з шукачами притулку. Тут вам можуть допомогти отримати фінансування для оплати адвоката, який представлятиме вас на слуханнях у Раді з питань імміграції та біженців Канади (IRB). 

+1 866 577 2525 

https://www.lss.bc.ca 

425–510 Burrard Street, Ванкувер, Британська Колумбія V6C 3A8 

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 8:30 до 16:30 

Товариство внутрішніх біженців, Ванкувер 

Організація допомагає шукачам притулку в питаннях житла, харчування, одягу та вивчення англійської мови. 

+1 778 328 8888 

www.inlandrefugeesociety.ca 

2610 Victoria Drive, Ванкувер, Британська Колумбія V5N 4L2 

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00 

Юридична допомога, Манітоба 

Організація надає юридичні послуги дорослим та молоді з низьким рівнем доходів у провінції Манітоба. Якщо ви шукач притулку, тут можуть допомогти вам отримати фінансування для оплати адвоката, який представлятиме вас на слуханнях перед Радою з питань імміграції та біженців Канади (IRB). 

+1 800 261 2960 

https://www.legalaid.mb.ca 

100–287 Broadway, Winnipeg, Manitoba R3C 0R9 

понеділок та вівторок з 12:30 до 16:00

середа та четвер з 13:30 до 16:00 

Дім Наомі, Вінніпег 

Організація надає житло та підтримку новоприбулим біженцям і шукачам притулку на термін до 6 місяців. 

Корисні контакти  
1. Екстрені служби  

Чергово-диспетчерська система допомоги населенню за єдиним безкоштовним телефонним номером виклику екстрених служб. 

2. Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Юридична допомога Онтаріо 

Телефон: +1 800 668 8258 

Електронна пошта: info@lao.on.ca 

Вебсайт: www.legalaid.on.ca 

Адреса: Atrium on Bay, 40 Dundas Street West, Suite 200, Торонто, Онтаріо, M5G 2H1 

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00 

Інформаційний центр для новачків YMCA/YWCA (NIC), Оттава 

Телефон: +1 613 788 5001 

Вебсайт: www.ymcaywca.ca 

Адреса: 180 Argyle Avenue, 4th Field, Ottawa, Ontario, K2P 0N2 

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:30 

Sojourn House, Торонто 

Телефон: 416 864 0515 (притулок); 416 864 9900 (тимчасове житло);
416 864 9136 (адміністрація) 

Вебсайт: www.sojournhouse.org 

Адреса: 101 Ontario Street, Торонто, Онтаріо, M5A 2V2 

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00 

Корисні контакти у Польщі
</