top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

Нaцiональна гаряча лiнiя з протидiї торгування людьми та консультурання мiгрантiв

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Канада

Правила в’їзду до країни

На підтримку тих, хто постраждав від російського вторгнення в Україну, уряд Канади створив Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки (CUAET), щоб допомогти українцям та членам їхніх сімей якомога швидше приїхати до Канади та щоб надати їм можливість працювати і навчатися в Канаді.

CUAET також надає громадянам України, які вже перебувають у Канаді, можливість продовжити свій статус відвідувача, дозвіл на роботу або навчання, щоб вони могли тимчасово продовжувати жити, працювати чи навчатися в Канаді.

CUAET надає вам гостьову візу для тимчасового перебування в Канаді до того часу, поки ви не зможете безпечно повернутися в Україну.

Гостьова віза:

• безкоштовна;

• дійсна протягом 10 років або до закінчення терміну дії вашого паспорта;

• дозволяє вам в’їжджати в Канаду та виїжджати з неї (поки віза дійсна);

• обробляється на пріоритетній основі;

• дає вам можливість одночасно подати заявку на отримання дозволу на роботу, не сплачуючи збору.

 

Коли ви прибудете на кордон із Канадою, вам буде надано статус:

• відвідувача;

• працівника (якщо ви подали заявку на отримання дозволу на роботу);

• студента (якщо вам не виповнилося 18 років і ви хочете навчатися в Канаді).

 

Ви можете перебувати в Канаді до 10 років або до закінчення терміну дії вашого паспорта. Коли термін вашого статусу в Канаді закінчиться, вам потрібно подати заявку на подовження перебування.

Ви можете подати заявку, якщо у вас є:

• дійсний український паспорт або

• інший національний документ, що посвідчує особу.

 

Якщо у вас немає дійсного паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, ви все одно можете подати заявку. Уповноважена особа повинна буде визначити, чи відповідаєте ви вимогам дозволу на тимчасове проживання.

Члени сім’ї громадянина України, які перебувають за межами Канади, також можуть подати заявку на CUAET.

Член сім'ї визначається як:

• подружжя або цивільний партнер;

• дитина на утриманні (вашому, вашого подружжя або цивільного партнера);

• дитина на утриманні дитини на утриманні.

Заявки на CUAET потрібно подавати через портал Міністерства громадянства та імміграції Канади (IRCC).

Увага! Ви не зможете подати заявку в канадському посольстві або іншій державній установі Канади.

Детальніше про те, як подати заявку на CUAET

Ви можете в’їхати до Канади, навіть якщо ви не повністю вакциновані, але після цього вам доведеться певний час дотримуватися карантину. Це також стосується ситуацій, якщо вакцина, яку ви отримали, схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я, але наразі не визнається Канадою. Щоб скористатися цим послабленням, коли ви прибуваєте до Канади, вам потрібно підтвердити, що ви є громадянином України або членом сім’ї громадянина України.
Ви також маєте виконати решту вимог служби охорони здоров’я, таких як карантин і тестування. Крім кількох винятків, усі мандрівники до Канади, включно з тими, хто прибуває за CUAET, повинні використовувати мобільний застосунок ArriveCAN.

Дізнайтеся більше про правила, що стосуються COVID: www.canada.ca

Якщо ви раніше не надавали біометричних даних, вам доведеться це зробити. За біометричний збір вам платити не потрібно. Після того як ви подасте заявку, ви отримаєте лист з інструкцією щодо біометрії. Ви повинні мати цей лист із собою, коли ви надаватимете свої біометричні дані.

Дізнайтеся, куди звернутися, щоб здати біометричні дані: ircc.canada.ca

Якщо ви здавали біометричні дані раніше, вони все ще можуть бути дійсними. Перевірте, чи ваша біометрія ще дійсна: onlineservices-servicesenligne.cic.gc.ca
Щоб в’їхати до Канади, зазвичай потрібно пройти імміграційний медичний огляд. Вам не треба проходити цього огляду перед виїздом. Однак можливо, вас попросять зробити рентген грудної клітки та здати аналіз крові протягом 90 днів після прибуття. Коли ви прибудете до Канади, то отримаєте відповідні інструкції.
Дізнайтеся про медичні огляди для людей, які в’їжджають у статусі відвідувачів, студентів та працівників: www.canada.ca

Electronic Travel Authorisation (eTA) — нова електронна система, запроваджена урядом Канади для жителів тих країн, яким для в’їзду до Канади віза не потрібна. Система покликана підвищити рівень безпеки. Раніше особа, якій не потрібна віза, могла прилетіти до Канади без перешкод, і часто офіцери імміграційної служби навіть не здогадувалися, хто ця людина. Тепер прикордонники отримують повну інформацію про всіх мандрівників, що прилітають до Канади, і якщо кандидат є «небажаним елементом», імміграційна служба може відмовити йому у в’їзді.

 

Уряд Канади підготував систему eTA ​ще 2015 року, але через вибори та інші обставини її запровадили не одразу. Починаючи з листопада 2016 року, отримання електронного дозволу на в'їзд до Канади стало обов’язковим.

Система вимагає, щоб громадяни тих країн, яким не потрібна віза для подорожі до Канади, заповнювали форми онлайн. Анкета зокрема містить такі запитання:

  • паспортні дані;

  • сімейний стан;

  • освіта;

  • місце роботи;

  • чи було кримінальне минуле;

  • адреса електронної пошти;

  • що плануєте робити в Канаді тощо.

Електронний дозвіл на в'їзд обов'язково отримати перед посадкою до літака. Ця вимога поширюється на тих, хто планує використовувати повітряний транспорт для подорожі до Канади.

Якщо ви є членом сім’ї громадянина України і ви з країни, де потрібен eTA, вам потрібно подати заявку та оплатити eTA, щоб в’їхати на територію Канади.
Однак ви все одно можете скористатися CUAET, зокрема подати заявку, щоб:

  • подовжити перебування в Канаді в статусі відвідувача ще на 3 роки або до закінчення терміну дії вашого паспорта;

  • безоплатно отримати дозвіл на роботу, коли ви прибудете до Канади;

  • отримати дозвіл на навчання (якщо плануєте вчитися).

Детальніше про заявку на отримання eTA: www.canada.ca

Міжнародний захист

Після того як на кордоні або в Канаді ви подасте заяву про надання притулку, державні службовці проведуть співбесіду, щоб вирішити, чи маєте ви право на те, щоб вашу справу розглянула Рада з питань імміграції та біженців Канади (IRB). Вам можуть відмовити в слуханні вашої справи в IRB, якщо ви:

  • визнані біженцем за Конвенцією іншою країною, до якої ви можете повернутися;

  • вже отримали статус захищеної особи в Канаді;

  • прибули до Канади через кордон зі США;

  • не були допущені до Канади з міркувань безпеки, через те що вели злочинну діяльність або порушували права людини;

  • раніше подавали заяву про надання статусу біженця, і її не було визнано відповідною;

  • раніше подавали заяву про надання статусу біженця, і її відхилила IRB;

  • відкликали попередню заяву про надання статусу біженця або відмовлялися від неї.

 

Якщо ви просите притулку в офіційному пункті в’їзду (аеропорт, сухопутний кордон), чиновники допоможуть вам заповнити анкети. Якщо ви визнаєте, що маєте право перейти до наступного етапу, вам нададуть важливий документ, який називається Основа подання (Basis of Claim, BOC). Цю форму необхідно заповнити й подати до Ради з питань імміграції та біженців протягом 15 календарних днів від дати, коли ви подали заяву про надання притулку. Форма BOC вимагає дуже базової біографічної інформації, але має включати причини, чому ви боїтеся повернутися на батьківщину, чому поліція у вашій країні не може або не бажає вам допомогти і чому ви не можете переїхати в іншу країну або в іншу частину вашої країни, щоб бути в безпеці. Щоб заповнити форму BOC, радимо скористатися допомогою юриста.

 

Щоб подати заяву на надання притулку в Канаді (а не в офіційному пункті в’їзду), ви маєте звернутися до відповідного офісу імміграції, біженців та громадянства Канади (IRCC) зі всіма вже заповненими заявами на отримання притулку, включно з BOC. Знову ж таки, наполегливо радимо звернутися по допомогу до юриста, щоб заповнити ці документи.

 

Як тільки ви визнаєте, що маєте право подати заяву про надання притулку, ваша справа передається до IRB для слухання, щоб вирішити, чи маєте ви право на захист біженців у Канаді. IRB є незалежним судовим органом і відповідає за рішення про статус біженця в Канаді.

 

Перед слуханням ви повинні надати докази на підтвердження вашої справи. Докази можуть складатися з широкого кола документів або інформації. Це може бути, наприклад, медична довідка, яка показує, що ви отримали медичну допомогу після травм у вашій країні, членський квиток політичної організації, або свідчення друзів, сім’ї чи інших осіб у формі листа, або стаття чи звіт, які підтверджують вашу справу. Настійно рекомендуємо звернутися по юридичну консультацію та/або допомогу в цьому процесі. Надавачі юридичної підтримки в провінції, де ви проживаєте, можуть допомогти вам знайти й оплатити адвоката.

Працевлаштування

CUAET дає вам можливість одночасно подати заявку на гостьову візу та відкритий дозвіл на роботу. Цей дозвіл є безкоштовним і дозволить вам працювати з більшістю роботодавців у Канаді.

Дізнайтеся, як подати заявку на отримання відкритого дозволу на роботу

Ось розділ із вакансіями для українців на офіційному сайті, рекомендованому урядом Канади

 

 

Якщо ви потрапили в небезпечну ситуацію, зверніться за цими контактами:

МОМ Канада

Адреса: 151 Slater Street, Suite 505, Ottawa, ON K1P 5H3
Телефон: +613.237 0651
Email:  iomottawa@iom.int

Біженці та особи, які очікують рішення про надання притулку, також мають право працювати в Польщі. Для працевлаштування можна використовувати тимчасовий документ, що посвідчує особу, який надається під час подання заяви про надання притулку, та довідку, видану керівником Управління у справах іноземців.

Допомога

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо 9 квітня 2022 року заявив, що українці отримають матеріальну допомогу для проживання в готелях Канади, однак жодної чіткої інформації з цього питання ще немає.

Багато канадійців пропонують житло українцям, котрі рятуються від війни. Перегляньте ці пропозиції на інтерактивній мапі: https://icanhelp.host

Згідно із заявою Джастіна Трюдо від 9 квітня 2022 року, українці зможуть отримати матеріальну допомогу, щоб дістатися до Канади, однак уточнень із цього питання ще немає.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив 9 квітня 2022 року, що українці отримають медичну допомогу в Канаді, однак чіткої інформації з цього питання ще немає.