top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Словаччина

Правила в’їзду до країни

Словаччина приймає великі потоки людей, що рятуються від війни в Україні. Наразі діють три пункти перетину українсько-словацького кордону:

  1.  Вишнє-Нємецьке — Ужгород ;

  2.  Убля — Малий Березний;

  3.  Велке Слеменце — Малі Сельменці (тільки для пішоходів).

На пунктах перетину по обидва боки кордону працюють представники Червоного Хреста, Charitas, Malthese, а також волонтерські групи. Вони готові запропонувати інформаційну підтримку, медичну допомогу, їжу чи напої.

Громадянам України, які в’їжджають на територію Польщі на власних автівках, рекомендовано на кордоні купити європейський страховий поліс — так звану «Зелену карту».

Наразі для перетину кордону документи про вакцинацію від COVID та результати тестів не потрібні. Жодних карантинів для тих, хто перетинає кордон, не передбачено.

Оновлення кордону та маршруту: Офіційний акаунт міністерства в Facebook: https://sk-sk.facebook.com/ministerstvovnutraSR

Шенгенська віза призначена для короткострокового перебування або транзиту через Шенгенську зону не довше від 90 днів протягом 180-денного періоду. Віза, видана будь-якою країною Шенгенської зони, дає право на подорож до всіх країн, що входять у зону Шенгену, однак ви повинні подавати заяву на отримання візи країни, яка є вашим основним пунктом призначення. Якщо ви подорожуєте одразу до кількох країн Шенгенської зони і жодна з них не буде вашим основним пунктом призначення, вам слід подати заяву на отримання візи країни, до якої ви в’їдете спочатку.

Країни Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія та Швеція.

Більше інформації по оформленню документів за посиланням: https://www.schengenvisainfo.com/slovakia-visa/

Домашніх тварин можна провезти через кордон навіть без паспорта та вакцинації. Особи, які супроводжують таких домашніх тварин, повинні заповнити бланк, який є також доступний на пунктах перетину кордону.

За інформацією Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки (прес-реліз ТУТ, інформація на сторінці Корпусу поліції у Facebook ТУТ), наразі в’їзд дозволено всім особам, які рятуються від війни в Україні. За індивідуальною оцінкою в’їзд буде дозволено також особам, які не мають діючого проїзного документа (біометричного паспорта). Контактні дані пунктів перетину кордону можна знайти ТУТ та інформацію про час очікування ТУТ.

Міжнародний захист

Порядок отримання: як заявник, ви повинні надати достовірні докази вашої особистості та громадянства, а також фактів, які обґрунтовують ваш запит про тимчасовий притулок (міжнародний/національний захист, сімейні стосунки або постійне місце проживання, неможливість повернутися до вашої країни походження). Ви можете підтвердити свою особу, наприклад, дійсним або недійсним проїзним документом, посвідченням особи, водійським посвідченням, будь-яким іншим документом із фотографією разом зі свідоцтвом про народження. Заяву на тимчасовий притулок можна подати особисто в поліцейському відділку на пункті пропуску при в’їзді до Словаччини, або після в’їзду до Словаччини в департаменті зовнішньої поліції за місцем перебування, або в реєстраційних центрах у Гуменному (Chemlonská 7), Michalovce (Športová 31) або Нітрі (Akademická 4).

Якщо ви подаєте заяву на тимчасовий притулок і на неповнолітніх членів родини, вони мають бути присутні під час процедури. Якщо ви маєте документ, що посвідчує вашу особу, вам нададуть тимчасовий притулок негайно. Якщо ні, вашу заявку розглядатимуть не довше від 30 днів. Якщо ви маєте постійне або тимчасове місце проживання в Словаччині або вам уже надано притулок чи додатковий захист, ви не можете подати заявку на тимчасовий притулок.

Якщо ви в’їжджаєте до Словацької Республіки через пункт пропуску на кордоні, відділ прикордонної поліції в пункті пропуску має компетенцію прийняти вашу заяву для надання притулку. Якщо ви подорожуєте повітряним транспортом, то заяву може прийняти відділ поліції в транзитній зоні аеропорту (Кошице, Братислава, Попрад). Якщо ви вже перебуваєте на території Словацької Республіки, то можете подати заяву про надання притулку виключно в Департаменті притулку Корпусу поліції в Гуменному. Суттєвою відмінністю між наданням притулку та наданням додаткового захисту є час, на який надається захист. У разі надання притулку — це постійне проживання іноземця на території, у разі додаткового захисту — тимчасове перебування на рік, яке з поважних причин може бути подовжено ще на два роки.

Працевлаштування

Якщо вам надано тимчасовий притулок, ви можете працювати в Словаччині без додаткових дозволів, однак ви не можете вести бізнес або бути самозайнятим. Щоб влаштуватися на роботу, потрібно мати доказ того, що вам надано тимчасовий притулок (документ із позначкою «DOČASNÉ ÚTOČISKO» або «ODÍDENEC»).

Якщо ви претендуєте на міжнародний захист, то влаштуватися на роботу можна через 9 місяців від початку процедури надання притулку (якщо адміністративний позов або касаційна скарга не відкладено). Особі, яка шукає притулку, видається картка шукача притулку (картка білого паперу з написом «Прошу притулку»). Щоб влаштуватися на роботу, вам потрібно підтвердити, що ви отримали міжнародний захист або подали запит про його надання.

У Словаччині можна працювати на підставі трудового договору або договорів про роботу, яка виконується поза трудовими відносинами (договір про неповний робочий день студента, договір про виконання роботи, договір про трудову діяльність).

Зазвичай іноземцям, щоб працевлаштуватися в Словаччині, потрібен дозвіл на роботу.

Заяву на отримання дозволу на роботу необхідно подати на офіційному бланку до Управління з питань праці, соціальних питань та сім’ї за місцем роботи. Ви можете подати заяву особисто, поштою або її може подати від вашого імені ваш майбутній роботодавець на підставі вашого дозволу. Заява, включно з усіма додатками, подається словацькою мовою. Для документів іноземною мовою потрібно надати переклад на словацьку, підтверджений печаткою офіційного перекладача. Подання заявки на дозвіл на роботу безкоштовне. До заяви потрібно додати такі документи:

  • роздрукована, словацькою мовою заповнена та підписана офіційна анкета на видання дозволу на роботу;

  • копія паспорта;

  • трудовий договір або пропозиція роботодавця прийняти вас на роботу;

  • рішення про визнання вашого свідоцтва про освіту або документа про необхідну освіту, офіційно перекладеного на словацьку мову;

  • копія посвідки на проживання, що підтверджує надання дозволу на тимчасове проживання з метою возз'єднання сім'ї (якщо є), копія документа, що підтверджує статус довгострокового резидента в державі — члені Європейського Союзу (якщо є);

  • ваша письмова довіреність на подання заявки (якщо ваш майбутній роботодавець подає заявку від вашого імені).

 

Управління видає дозвіл на працевлаштування протягом 20 робочих днів від дати надходження заяви. Дозвіл на працевлаштування може бути подовжено в бюро зайнятості — навіть кілька разів, але завжди на термін до двох років. Заява про подовження дії дозволу на роботу подається за офіційною формою, не раніше, ніж за 90 днів, і не пізніше, ніж за 30 днів до закінчення терміну дії дозволу на роботу, у місцевому відділі праці, соціальних справ та сім'ї. Умовою продовження дозволу на працевлаштування є те, що працівник буде працювати у того самого роботодавця та на тій самій посаді. Якщо ви хочете працювати на іншого роботодавця або на іншій посаді, ви повинні подати нову заяву на отримання дозволу на роботу. Бюро зайнятості, соціальних справ та сім'ї, яке надало дозвіл на роботу, може відкликати дозвіл на роботу, зокрема, якщо:

  • в ході перевірки виявлено порушення загальнообов’язкових правових норм;

  • ви не влаштовуєтеся на роботу, на яку ви отримали дозвіл.

Національна гаряча лінія для постраждалих від торгівлі людьми: +421 800 800 818

Телефони гарячої лінії МОМ:

Екстрені служби: 112

Допомога

У прикордонних громадах (Вишнє Німецьке/Vysne Nemecke, Убля/Ubla) місцева влада в разі потреби може надати мігрантам місце, щоб переночувати.

Початкова школа в Ублі на час весняних канікул перетворила спортзал на гуртожиток, а шкільна їдальня надає мігрантам харчування. Коли школа знову відкриється для учнів, центр буде переміщено до «Культурного дому» в селищі Дубрава.

Також силами МВС та міграційної служби на кордоні встановлено опалювані намети з ліжками, харчуванням та основним медичним обслуговуванням, розраховані на 500 осіб.

Муніципалітети, організації та волонтери в різних регіонах Словаччини мають пропозиції житла для людей з України, які рятуються від війни.

Словацька залізнична компанія запровадила безкоштовний проїзд у всіх поїздах для громадян України, які мають дійсний паспорт або ID-картку. У кількох словацьких регіонах надається безкоштовний автобусний транспорт.

Охорона здоров’я громадян, які постраждали внаслідок війни в Україні, надаватиметься залежно від їхнього статусу.

  • Якщо Словаччина є транзитною країною, ви повинні повністю оплатити всю надану вам медичну допомогу.

  • Якщо ви подаєте заяву про надання притулку в Словаччині, то матимете право на невідкладну медичну допомогу, а в обґрунтованих випадках також на повну медичну допомогу.

  • Після надання притулку або додаткового захисту ви матимете право на повну медичну допомогу.

  • Якщо ви отримаєте статус тимчасового притулку, ви матимете право на невідкладну медичну допомогу.

Якщо у вас позитивний результат тесту на COVID-19, ви отримаєте всі необхідні обстеження та догляд. Якщо у вас немає страховки, виплата буде здійснюватися з державного бюджету.

У Словаччині відвідування школи є обов’язковим для всіх дітей віком до 16 років. Українські діти можуть відвідувати місцеві школи, тому їм буде дозволено навчатися в школах за місцем вашого проживання або в іншому визначеному місці.

Інтеграція

Уряд Словаччини не пропонує власних курсів і не має центрів вивчення словацької мови. Ви можете обрати один із поширених способів вивчення мови:

  • Індивідуальні заняття з репетитором. Викладач складає навчальну програму залежно від потреб та цілей конкретного студента. Такий формат підходить для будь-якої мети навчання.

  • Курси мови. Вивчення мови у до 10 осіб з кваліфікованим викладачем. Курси мають затверджену програму та розраховані на певний проміжок часу. Заняття організовуються при спеціальних центрах вивчення іноземних мов, а також онлайн. Такий вид навчання орієнтований передусім на розвиток комунікативних навичок.

  • Онлайн-курси без участі викладача. Такі курси є готовим записом циклу уроків, пов’язаних тематично та розташованих у порядку зростання складності.

  • Самовчителі — комплексний матеріал, що включає підручник, книгу із завданнями, аудіозаписи, словники тощо. Самовчитель розрахований переважно на осіб, які опановують мову з нуля.

  • Навчальні сайти, онлайн-платформи, мобільні застосунки. Можуть містити теоретичний і практичний матеріал, яскраві ілюстрації, відеоуроки, подкасти, фрагменти фільмів. Онлайн-сервіси пропонують цікаві інтерактивні ігри та вікторини для тестування й закріплення знань.

  • Безпосереднє спілкування з носіями мови через Skype та інші сервіси, читання літератури в оригіналі, перегляд фільмів та прослуховування новин. Усе це забезпечує тісний контакт з мовним середовищем.

  • Опрацювання граматик, довідників, словників та постійна самоперевірка за допомогою онлайн-тестів. У цьому методі існує ризик неправильно зрозуміти чи погано засвоїти матеріал.

Релігія

Про Словаччину можна сказати, що населення тут релігійне. Коли країна була у складі Чехословаччини, то контраст із Чехією був дуже помітний. Більшість жителів (69%) сповідують католицизм, 11% є лютеранами, 4% — греко-католиками, а 1% — православні.

Кухня

Кухня Словаччини дуже ситна і смачна. Переважають страви з картоплі, овочів і м’яса птиці. Тут дуже популярні супи, наприклад капусниця. У країні виробляють багато елітних сирів, бринзу та іншу молочну продукцію. На власних виноробнях словаки виробляють якісне вино, а також люблять вживати сливову та ялівцеву горілку й численні лікери.

Свята

Словаки шанують і державні свята, і релігійні. Святкувати намагаються на природі або виїжджають у села провідати рідних. І діти, і люди похилого віку з повагою ставляться до народних традицій.

  • Свято Трьох царів проходить у кінці різдвяного тижня. Юнаки в костюмах волхвів ходять по домівках, колядують, розігрують сценки і збирають солодощі та подарунки.

  • Винесення Морени схоже на нашу Масляну. Спалення солом'яної жіночої фігури символізує закінчення зими.

  • Традицію встановлювати «травневе дерево» перед будинком коханої словаки зберегли з язичницьких часів. Стовбур ялини звільняють від гілок, а верхівку прикрашають квітами й кольоровими стрічками, які символізують вічну любов і відданість.

  • У грудні на свято Люції дівчата ворожать. Згідно з традицією, у цей день можна дізнатися ім'я судженого і зрозуміти, чи варто готуватися до весілля в прийдешньому році.

Корисні контакти 
Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Центр інформації про міграцію, МОМ Словаччина:  

https://www.mic.iom.sk/en/ 

0850 211 478 (тільки зі Словаччини, дзвінки за зниженим тарифом);

+421 2 5263 0023, +421 55 625 8662 (дзвінки з-за кордону) 

Графік роботи: понеділок, вівторок, четвер з 9:00 до 12:00 та з 13:00 до 17:00; середа з 13:00 до 17:00  

mic@iom.int 

Skype: micconsultant (тільки голосові дзвінки) 

 Telegram/Signal: +421 908 767 853 (тільки голосові дзвінки) 

SOS Ukraine Slovakia — українська громада в Словаччині 

Національна кризова та інформаційна лінія 

Телефон: +36 80 20 55 20 

Ліга прав людини (НУО, що кількома мовами надає інформацію іноземцям та біженцям про перебування, візи та притулок) 

Державні служби 

Міністерство праці, соціальної політики і сім'ї Словацької Республіки (Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, MPSVR SR)  

Компетенція міністерства: 

  • правові відносини працівників і працедавців, правові відносини при виконанні роботи в громадських інтересах і правові відносини виборних посадових осіб органів місцевого самоврядування; 

  • безпека та охорона здоров'я на виробництві; 

  • інспекція праці; 

  • стратегія у сфері зайнятості, політики на ринку праці; 

  • соціальне страхування, накопичувальна пенсія за віком та додаткове пенсійне страхування; 

  • державна соціальна допомога, соціальні виплати і допомога малозабезпеченим; 

  • соціальний захист і права дітей, координація державної сімейної політики; 

  • державний нагляд за виконанням соціального страхування, додаткового пенсійного страхування і наданням соціальних послуг. 

Špitálska 4, 6, 8, 816 43 Bratislava 

02 2046 0000 

ID: 681156 

Міністерство юстиції Словаччини (Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky; MS SR) 

Компетенція міністерства: 

  • нормативно-правове регулювання у сфері конституційного, кримінального, цивільного, комерційного та сімейного права, закону про банкрутство і міжнародного приватного права; 

  • державний нагляд за діяльністю словацької палати виконавців, нотаріальної палати Словацької Республіки, судових приставів та нотаріусів; 

  • представництво Словаччини при Європейському суді з прав людини, у справах Європейського суду і Суду першої інстанції Європейських співтовариств. 

  • виконання завдань, пов'язаних із членством Словацької Республіки в Євроюсті. 

+421 2 888 91111 

Графік роботи: понеділок — четвер з 8:00 до 11:30, з 12:00 до 14:00; п'ятниця з 8:00 до 11:30 

podatelnamssr@justice.sk  

Міністерство внутрішніх справ Словацької Республіки (Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky; MV SR)  

Компетенція міністерства: 

  • захист конституційної системи і громадського порядку; 

  • безпека осіб і майна; 

  • охорона та адміністрування кордонів держави; 

  • безпеки дорожнього руху; 

  • питання, пов'язані зі зброєю та боєприпасами; 

  • послуги приватної охорони; 

  • в'їзд на територію Словацької Республіки та перебування іноземців на території країни; 

  • посвідчення особи; 

  • проїзні документів та водійські права; 

  • біженці та переселенці; 

  • реєстрація населення; 

  • робота поліції та пожежно-рятувального корпусу. 

Pribinova 2, 812 72 Bratislava 

02 5094 1111 

Факс: 02 5094 4397 

Канцелярія: 

  • електронна пошта: callcentrum@minv.sk 

  • телефон: 0800 222 222 (у робочі дні з 8:00 до 18:00; дзвінки безкоштовні) 

Відділ зв’язків із громадськістю:  

Контакти для ЗМІ: 

Міністерство закордонних та європейських справ Словацької Республіки 

Компетенція міністерства: 

  • міжнародні відносини; 

  • видача віз. 

Hlboká cesta 2, 833 36 Братислава 37 

02 5978 1111 (Зі Словаччини)

004212 / 5978 1111 (з інших країн) 

Корисні контакти  
Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу.

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Центр інформації про міграцію, МОМ Словаччина

https://www.mic.iom.sk/en/ 

Телефони: 0850 211 478 (тільки зі Словаччини, дзвінки за зниженим тарифом); +421 2 5263 0023, +421 55 625 8662 (дзвінки з-за кордону) 

Графік роботи: понеділок, вівторок, четвер з 9:00 до 12:00 та з 13:00 до 17:00; середа з 13:00 до 17:00  

Електронна пошта: mic@iom.int 

Skype: micconsultant (тільки голосові дзвінки) 

 Telegram/Signal: +421 908 767 853 (тільки голосові дзвінки) 

SOS Ukraine Slovakia — українська громада в Словаччині 

Телефон гарячої лінії: +421 911 201 889 

Електронна пошта: ukrajina.sk.sos@gmail.com 

Сторінка в Фейсбуці: Ukraine-Slovakia SOS 

Національна кризова та інформаційна лінія 

Телефон: +36 80 20 55 20 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Ліга прав людини

Телефон: +421 918 366 968 

Електронна пошта: ukrajina@hrl.sk 

Вебсайт: http://ukraineslovakia.sk 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Державні служби  

Міністерство праці, соціальної політики і сім'ї Словацької Республіки (Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, MPSVR SR)  

Адреса: Špitálska 4, 6, 8, 816 43 Bratislava 

Телефон: 02 2046 0000 

ID: 681156 

Міністерство юстиції Словаччини

Адреса: Račianska 71, 813 11 Bratislava 

Телефон: +421 2 888 91111 

Графік роботи: понеділок — четвер з 8:00 до 11:30, з 12:00 до 14:00; п'ятниця з 8:00 до 11:30 

Електронна пошта: podatelnamssr@justice.sk  

Міністерство внутрішніх справ Словацької Республіки (Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky; MV SR)  

Адреса: Pribinova 2, 812 72 Bratislava 

Телефон: 02 5094 1111 

Факс: 02 5094 4397 

Канцелярія: 

  • електронна пошта: callcentrum@minv.sk 

  • телефон: 0800 222 222 (у робочі дні з 8:00 до 18:00; дзвінки безкоштовні) 

Відділ зв’язків із громадськістю:  

Контакти для ЗМІ: 

Міністерство закордонних та європейських справ Словацької Республіки 

Компетенція міністерства: 

  • міжнародні відносини; 

  • видача віз. 

Адреса: Hlboká cesta 2, 833 36 Братислава 37 

Телефони головного офісу: 02 / 5978 1111 (Зі Словаччини), 00421-2 / 5978 1111 (з інших країн) 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

5 маркерiв безпеки

Не втрачай пильностi - пам’ятай: твоєю вразливістю можуть скористатися і ошукати!

Знай, куди їдеш і людей, з якими їдеш. Повідом деталі поїздки рідним чи друзям

Транспорт

Не віддавай нікому мобільний телефон. Будь насторожі при спілкуванні з незнайомцями

Спiлкування

Завжди будь на зв’язку з рідними чи друзями. Домовся з ними про кодове слово або фразу, які повідомлять, що ти в небезпеці

Зв'язок

Надавай документи лише офіційним особам. Зроби і збережи їх електронні копії

Документи

Приймай допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру

Допомога
Словаччина

Залишились запитання?

bottom of page