top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Швецiя

Правила в’їзду до країни

Якщо ви приїхали з України та маєте біометричний паспорт, вам не потрібно відвідувати Шведське міграційне агентство безпосередньо при в’їзді (якщо у вас уже організоване місце проживання).

Громадяни України з біометричними паспортами або шенгенськими візами мають можливість перебувати у Швеції протягом 90 днів. Протягом цього періоду немає необхідності звертатися до Міграційної служби.

Шенгенська віза призначена для короткострокового перебування або транзиту через Шенгенську зону не довше за 90 днів протягом 180-денного періоду. Віза, видана будь-якою країною Шенгенської зони, дає право на подорож до всіх країн, що входять у зону Шенгену, однак ви повинні подавати заяву на отримання візи країни, яка є вашим основним пунктом призначення. Якщо ви подорожуєте одразу до кількох країн Шенгенської зони і жодна з них не буде вашим основним пунктом призначення, вам слід подати заяву на отримання візи країни, до якої ви в’їдете спочатку.

 

Країни Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія та Швеція.

Більше інформації про оформлення документів за посиланням

Якщо при в'їзді до Швеції у вас з собою є собаки, кішки та інші домашні тварини, ви повинні повідомити про них працівникам митниці на кордоні.

Якщо ви привезли з собою домашню тварину, не повідомивши про це на кордоні, ви повинні якомога швидше доставити тварину до ветеринара для оцінки її статусу стосовно сказу.

З детальнішою інформацією про ввезення тварин можна ознайомитися на вебсайті Управління сільського господарства. Інформація про домашніх тварин доступна англійською, українською та російською мовами.

Міжнародний захист

Громадяни України, які перебувають у Швеції і мають дійсний паспорт або інший документ, що посвідчує особу, тепер можуть подати заяву відповідно до Директиви про тимчасовий захист онлайн. Ті, хто не може скористатися електронною послугою або кому потрібна термінова допомога з харчуванням і проживанням, мають особисто відвідати відділення Міграційної служби.

Тимчасовий захист дає:

  • Право на працю

Особи віком від 16 років мають право працювати. Ви можете звернутися до Служби зайнятості за допомогою в пошуку роботи.

  • Житло

Ви можете організувати своє проживання самостійно або отримати допомогу в розміщенні від Міграційної служби. Якщо вам потрібна допомога з розміщенням, зверніться до Міграційної служби особисто.

  • Фінансову допомогу

Якщо у вас немає власних грошей, ви можете звернутися за фінансовою допомогою до Міграційної служби. Ви маєте право на фінансову допомогу після отримання рішення про надання притулку відповідно до директиви про тимчасовий захист. Фінансової допомоги повинно вистачити на їжу, одяг і особисті витрати.

Дізнайтеся більше про те, на кого поширюється дія Директиви про тимчасовий захист і як подати заяву

Якщо ви бажаєте подати заяву про надання притулку, повідомте про це прикордонній поліції під час в’їзду до Швеції. Прикордонна поліція є, наприклад, на пунктах паспортного контролю в міжнародних аеропортах, на поромних терміналах і там, де потяги та автобуси в’їжджають у Швецію.

Представник прикордонної поліції поставить вам кілька запитань, а потім направить вас до Шведського міграційного агентства, де ви подасте заяву про надання притулку.

Якщо ви вже перебуваєте в Швеції і бажаєте подати заяву про надання притулку, вам потрібно відвідати один із підрозділів Шведського міграційного агентства в Гетеборзі, Мальме чи Стокгольмі, щоб подати заяву.

 

Процедура надання притулку

Процедура надання притулку починається з подання письмової заяви. На цьому етапі вас попросять надати особисті дані (ваше ім’я, громадянство та інформація про сім’ю). Ви повинні надати свій паспорт або інші документи, що посвідчують особу. Шведське міграційне агентство сфотографує вас і зніме відбитки пальців. Відбитки пальців використовуються, щоб визначити, чи подали ви прохання про надання притулку в іншій країні ЄС. Крім того, очікується, що ви за допомогою перекладача поясните причини, з яких ви залишили рідну країну та просите притулок у Швеції. Ви також отримаєте додаткову інформацію про процедуру надання притулку та подальші кроки.

Шведське міграційне агентство оцінить, чи маєте ви право на адвоката, який допоможе вам під час процедури надання притулку.

Співбесіда про надання притулку — це другий етап, під час якого ви докладніше пояснюєте свої причини звернення до представника Шведського міграційного агентства. Важливо дати повний звіт про те, що з вами сталося і чого ви боїтеся, якщо вас повернуть до країни походження. Після співбесіди ви переглянете протокол співбесіди з вашим законним представником, і представник подасть заяву до Шведського міграційного агентства.

Наступним кроком буде рішення, яке Шведське міграційне агентство винесе у вашій справі. Рішення ґрунтується на наданих вами документах, інформації, якою ви поділилися під час співбесіди, інформації, наданої вашим законним представником, а також інформації про вашу країну, яка відома Шведському міграційному агентству.

Після прийняття рішення ви зустрінетеся з представником Шведського міграційного агентства, який повідомить, було вашу заяву схвалено чи відхилено. Представник Шведського міграційного агентства усно пояснить вам рішення, користуючись допомогою перекладача. Представник також пояснить вам, що буде далі.

 

Апеляція

Якщо вашу заяву відхилено, ви маєте право подати апеляцію до міграційного суду. Ваш законний представник допоможе вам з оскарженням. Якщо рішення буде знову негативне, ви можете подати апеляцію до міграційного апеляційного суду.

Для того щоб міграційний апеляційний суд розглянув справу, вони повинні мати дозвіл на розгляд справи.

Поки шведська влада не ухвалить остаточного рішення, ви маєте право залишатись у Швеції зі статусом шукача притулку.

Якщо ваша апеляція буде безуспішною на всіх етапах, вам доведеться залишити Швецію.

Працевлаштування

Після того як ви отримаєте картку посвідки на проживання (картку UT), у вас з’явиться право на роботу. Ви, як і всі особи у Швеції віком від 16 років, маєте право працювати. Ви можете звернутися до служби зайнятості по допомогу в пошуку роботи. Якщо ви знайдете роботу і захочете відкрити банківський рахунок, вам знадобиться так званий координаційний номер. Його можна отримати в податковій службі.

Якщо ви є громадянином країни за межами ЄС і бажаєте працювати в Швеції, у більшості випадків вам потрібен дозвіл на роботу.

 

Найшвидший і найпростіший спосіб подати заявку на отримання дозволу на роботу — зробити це онлайн. Заявки, подані через Інтернет, надходять безпосередньо до Шведського міграційного агентства та мають пріоритет.

 

Правила та необхідні документи

Детальніше про правила, необхідну документацію та процедуру подання заявки можна прочитати тут

Якщо вас цікавить робота у Швеції, ви також можете знайти вичерпну інформацію на вебсайті Working in Sweden

Увага! 95% вакансій у Швеції вимагають від кандидатів уміння читати й писати шведською мовою.

Допомога

Ви можете організувати своє проживання самостійно або отримати допомогу в розміщенні від Міграційної служби. Якщо вам потрібна допомога з розміщенням, зверніться до Міграційної служби особисто.

Якщо ви вирішите організувати своє проживання самостійно, вам доведеться самостійно сплачувати орендну плату. Не забудьте повідомити співробітникам Міграційної служби свою адресу, надіславши форму реєстрації/зміни адреси (Mot93) до найближчого відділу прийому мігрантів (mottagningsenhet).

Зверніть увагу, що Міграційна служба має перелік житлових районів із соціальними та економічними проблемами. Якщо ви вирішите жити в такому районі, то можете втратити право на фінансову допомогу з боку Міграційної служби.

Ви можете повідомити, що вам потрібна допомога з проживанням, під час подання заяви на отримання посвідки на проживання. Якщо ви спочатку самостійно організуєте своє проживання, але пізніше ваша ситуація зміниться і вам буде потрібна буде допомога Міграційної служби в розміщенні, варто звернутися до відділу прийому за місцем вашої реєстрації.

Отримуючи від Міграційної служби допомогу з розміщенням, ви не можете обирати, де жити. Вас попросять переїхати туди, де є вільні місця. Можливо, згодом вам доведеться переїхати до іншого житла Міграційної служби, щоб звільнити місце для новоприбулих.

Міграційна служба має різні типи житла. Це може бути окрема квартира, або кімната, де ви ділите кухню з іншими людьми, або гуртожиток, де їжа подається в загальній їдальні.

У кімнаті зазвичай проживають кілька осіб. Сім'ї завжди отримують окремі кімнати. Люди проживають у кімнаті разом з особами тієї ж статі.

Ви можете мати право на житло, адаптоване до ваших потреб, якщо ви перебуваєте в особливо вразливому становищі. Наприклад, це стосується осіб, у яких є інвалідність, які страждають фізичними або психічними захворюваннями, належать до ЛГБТ, а також літніх людей та вагітних. Повідомте співробітникам Міграційної служби про ваші потреби якомога швидше, і її співробітники зроблять усе можливе, щоб знайти для вас оптимальне житло.

Як дістатися до Швеції

Якщо вам зручніше подорожувати поромом, StenaLine допомагає пасажирам забронювати безкоштовний квиток при першому можливому відправленні. Пасажири повинні мати можливість пред’явити дійсний український паспорт.

Також громадянам України допомагає Polferries, пропонуючи безкоштовний транспорт. За деталями звертайтеся до гарячої лінії компанії: +48 22 230 2222 або на rezerwacje@polferries.pl.

Якщо ви віддаєте перевагу автобусним мандрівкам, то перевізник Flix Bus пропонує безкоштовні поїздки від польсько-українського кордону. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, зв’яжіться зі службою підтримки: +38 044 223 0341 або service@flixbus.com.ua.

Riddermark Bil також пропонує безкоштовний трансфер із Польщі до Швеції. Потрібен дійсний паспорт. Додаткова інформація: ukraina@riddermarkbil.se.

Ви також можете безкоштовно добратися потягом, обравши маршрут Ересунн між Данією та Швецією. Вам знадобиться дійсний паспорт або посвідчення особи.

Якщо ви подорожуєте власним автомобілем, то можете в’їхати до Швеції через Данію, скориставшись мостом Ересунн. Усі легкові автомобілі з українськими номерами можуть проїхати через Ересуннський міст без оплати.

 

Транспорт у Швеції

На півдні Швеції біженцям з України не потрібен квиток для подорожі зі Skånetrafiken. Усі біженці з України з паспортами чи ID-карткою можуть подорожувати безкоштовно. Це стосується автобусів і потягів.

Västtrafik пропонує біженцям з України подорожувати безкоштовно в регіоні Вестра Геталанд. Вам потрібно буде пред’явити український паспорт або документ, що посвідчує особу, щоб мати можливість безкоштовно подорожувати всіма транспортними засобами Västtrafik.

У Стокгольмі та околицях під час подорожі громадським транспортом ви можете сміливо використовувати свій український паспорт або посвідчення особи як дійсний квиток. Покажіть свій паспорт або посвідчення особи водієві автобуса.

У регіоні Вермланд компанія Värmlandstrafik пропонує українським біженцям безкоштовні поїздки громадським транспортом. Кожен, хто може пред’явити українське посвідчення особи чи паспорт, може безкоштовно подорожувати всіма автобусами та потягами Karlstadbuss та Värmlandstrafik.

У регіоні Gävleborg протягом трьох місяців, починаючи з березня, X-trafik пропонує безкоштовний проїзд автобусом або потягом усім, хто може пред'явити український паспорт або ID-картку.

Дорослі особи, котрі мають дозвіл на проживання з тимчасовим захистом відповідно до Директиви про тимчасовий захист, мають право на невідкладну медичну та невідкладну стоматологічну допомогу. Саме заклад охорони здоров’я вирішує, яка допомога є невідкладною. Ви також маєте право на медичну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, абортом, на консультування з питань контрацепції, охорону здоров’я матері та догляд відповідно до Закону про інфекційні захворювання. Коли ви отримаєте дозвіл на проживання відповідно до Директиви про тимчасовий захист, вам запропонують пройти безкоштовний медичний огляд. Під час обстеження вам запропонують здати аналізи; ви отримаєте поради з питань здоров’я та інформацію про систему охорони здоров’я та медичне обслуговування у Швеції.

Якщо ви пред'явите картку дозволу на проживання, то отримаєте знижку на відвідування медичних закладів або придбання певних ліків в аптеці.

Діти віком до 18 років мають право на медичне обслуговування та стоматологічну допомогу на таких самих умовах, як і всі інші діти, які проживають у Швеції. Допомога дітям зазвичай надається безкоштовно, але правила можуть різнитися залежно від того, де ви живете. Ліки для дітей надаються безкоштовно за наявності рецепта від лікаря.

У Швеції всім особам віком від 12 років рекомендується пройти вакцинацію проти COVID-19. Літнім та вразливим людям, можливо, буде потрібно повторювати вакцинацію кілька разів. Вакцинація від COVID-19 є добровільною та безкоштовною. Діти мають право на вакцинацію проти поширених інфекційних дитячих захворювань.

У разі захворювання, травми або поганого психічного самопочуття слід передусім звернутися до медичного центру. Медичні центри — це місцеві медичні заклади, що фінансуються державою. Якщо медсестра, лікар загальної практики або ваш куратор у медичному центрі вирішать, що вам потрібна спеціалізована допомога, вони дадуть вам відповідне направлення.

Перед відвіданням медичного центру зазвичай слід записатися на прийом. У медичних закладах ви маєте право на перекладача. Якщо вам потрібен перекладач, повідомте про це, коли записуєтеся на прийом.

Якщо ви вважаєте, що вам потрібні окуляри, зверніться до будь-якої оптики для обстеження зору. Призначивши окуляри, оптик повинен підписати форму, яку ви отримаєте у вашому відділу прийому Міграційної служби. Візьміть цей документ із собою до Міграційної служби, щоб подати заяву на отримання цільової допомоги. Інспектор Міграційної служби вирішить, чи можете ви отримати фінансову допомогу на придбання окулярів. Ви повинні отримати це рішення, перш ніж замовите окуляри.

Якщо у вас є інвалідність, яка ускладнює вам спілкування при зверненні до Міграційної служби або інших органів влади, ви можете отримати відповідну допомогу і підтримку. Наявність інвалідності не є перешкодою для отримання посвідки на проживання. Дізнайтеся у своєму відділі прийому, яку підтримку ви можете отримати.

Додаткова інформація про охорону здоров'я

  • На сайті www.1177.se є інформація різними мовами про систему охорони здоров'я у Швеції та поширені хвороби. Там ви також знайдете номери телефонів медичних центрів і стоматологічних клінік, розташованих у населеному пункті, де ви живете.

  • Якщо ви зателефонуєте за номером 1177, вас проконсультує медсестра. Вона оцінить вашу потребу в медичній допомозі і, якщо це необхідно, направить вас до відповідного медичного закладу.

  • Лінія довіри для жінок 020 50 50 50 пропонує консультації та підтримку жінкам, які зазнали погроз або фізичного, психологічного чи сексуального насильства. Протягом кількох хвилин до розмови на лінії підключать перекладача. Детальніша інформація, подана різними мовами, є на сайті kvinnofridslinjen.se.

  • Персонал вашого пункту прийому або гуртожитку може допомогти вам знайти додаткову інформацію і дізнатися, куди звернутися, щоб отримати належну допомогу в населеному пункті, де ви живете.

  • Якщо вам необхідна термінова медична допомога, зателефонуйте за номером служби екстреної допомоги 112. Також телефонуйте на цей номер, якщо вам необхідна екстрена допомога поліції або пожежної бригади.

Шкільна освіта для дітей

Діти, які отримали дозвіл на проживання з тимчасовим захистом відповідно до Директиви про тимчасовий захист мають право відвідувати дошкільний та шкільний заклад.

Діти мають право на дошкільний навчальний заклад від моменту, коли їм виповнюється один рік, якщо батьки, наприклад, працюють чи навчаються або якщо дитина має таку потребу через загальну ситуацію в сім’ї. З осіннього семестру року, коли дітям виповнюється три роки, вони мають право на дошкільний навчальний заклад, навіть якщо батьки не працюють і не навчаються.

З осіннього семестру року, коли дітям виповнюється шість років, вони мають право ходити до школи. Школа безкоштовна, і всі діти навчаються в початковій школі десять років.

Після закінчення обов’язкової шкільної освіти молоді люди мають право на старшу школу, якщо вони починають навчання до досягнення 18 років. У старшій школі можна підготуватися до вищої освіти або опанувати професію.

Муніципалітет, у якому ви проживаєте, забезпечить вашу дитину місцем у школі. Зв’яжіться з муніципалітетом і скажіть, що ви хочете, щоб ваші діти ходили до школи. Зверніться до Шведського міграційного управління, якщо вам потрібна допомога з цим. Ви також можете знайти інформацію на сайті муніципалітету. Муніципалітет має повідомити вас про те, які є дошкільні заклади та школи, і допомогти вам записати туди дитину.

Більше інформації про шведську школу та систему освіти (шведською мовою).

Тут можна знайти сайт муніципалітету (шведською мовою).

Інтеграція

Корисні контакти у Швеції
Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги

Дiє в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Шведський Червоний Хрест

Поліція

Якщо ви або хтось із ваших знайомих зазнали насильства, можна отримати допомогу. Про злочини слід повідомляти до поліції. У разі екстреної ситуації телефонуйте 112. 

Kvinnofridslinjen 

Якщо ви або хтось із ваших знайомих жінок зазнає погроз і насильства, ви можете зателефонувати на жіночу лінію підтримки Kvinnofridslinjen. Лінія працює цілодобово. Дзвінки безкоштовні. Вам не обов'язково називати своє ім'я. Kvinnofridslinjen користується допомогою перекладачів із багатьох мов. 

Інформація про тимчасовий захист від Шведського агентства з питань міграції

Державні служби  

Міністерство зайнятості 

Міністерство зайнятості відповідає за питання, що стосуються ринку праці, трудового законодавства та робочого середовища. Міністерство також відповідає за просування гендерної рівності та прав людини на національному рівні і несе відповідальність за боротьбу з расизмом та дискримінацією та за зміцнення прав ЛГБТІ. 

+46 8 405 10 00 

Факс: +46 8 20 64 96 

Fredsgatan 8, Stockholm 

Міністерство закордонних справ 

Міністерство закордонних справ та представництва Швеції за кордоном відповідає за зовнішню політику Швеції, співпрацю в галузі розвитку та торговельну політику. 

+46 8 405 10 00 

Адреса: Gustav Adolfs torg 1, Stockholm 

Міністерство юстиції 

Міністерство юстиції відповідає за органи судової системи, зокрема поліцію, прокуратуру, суди, службу в'язниць і пробації. У компетенції міністерства також питання міграції та інтеграції, заходи боротьби із сегрегацією та питання, що стосуються готовності суспільства до криз. Крім того, міністерство відповідає за законодавство в галузях конституційного та загального адміністративного, цивільного, процесуального й кримінального права, а також міграційного права та права притулку. 

+46 8 405 10 00 

Факс: +46(0)8-20 27 34 

Herkulesgatan 17, Stockholm 

Міністерство охорони здоров'я та соціальних справ 

Міністерство охорони здоров'я та соціальних справ відповідає за питання соціального забезпечення, зміцнення здоров’я людей та необхідної допомоги хворим. Сфера відповідальності міністерства включає страхові механізми, які надають фінансову безпеку хворим і літнім людям, а також батькам малих дітей. Також включені такі питання, як індивідуальний та сімейний догляд, підтримка людей з інвалідністю та догляд за літніми людьми. Міністерство також опікується правами людей з інвалідністю та роботою пенсійної системи. 

+46 8 405 10 00 

Факс: +46 8 723 11 91 

Fredsgatan 8, Stockholm 

https://ukrainesweden.se/i-need-help/  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Корисні контакти у Польщі
Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Корисні контакти  
1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

Mondo Donna 

Асоціація Mondo Donna розташована в Емілії-Романьї. Тут підтримують жінок, які пережили гендерно зумовлене насильство, а також жінок-мігранток, мігрантські родини та інших вразливих людей. Організація допомагає жінкам із житлом, соціально-економічною інтеграцією та працевлаштуванням, а також надає послуги з догляду за дітьми та молоддю до 18 років. 

3. Державні служби  

Шведський Червоний Хрест: 

Поліція

Kvinnofridslinjen 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Інформація про тимчасовий захист від Шведського агентства з питань міграції: 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Державні служби (опис і контакти) 

Міністерство зайнятості 

Телефон: +46 8 405 10 00 

Факс: +46 8 20 64 96 

Адреса: Fredsgatan 8, Stockholm 

Міністерство закордонних справ 

Телефон: +46 8 405 10 00 

Адреса: Gustav Adolfs torg 1, Stockholm

Міністерство юстиції 

Телефон: +46 8 405 10 00 

Факс: +46(0)8-20 27 34 

Адреса: Herkulesgatan 17, Stockholm 

Міністерство охорони здоров'я та соціальних справ 

Телефон: +46 8 405 10 00 

Факс: +46 8 723 11 91 

Адреса: Fredsgatan 8, Stockholm 

Додаткова інформація:  

https://ukrainesweden.se/i-need-help/  

Швеція

Залишились запитання?

bottom of page