0 800 505 501
527
безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00
0 800 505 501
527
безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00
безкоштовно та анонімно
щодня з 8:00–20:00
безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00
Нaцiональна гаряча лiнiя з протидiї торгування людьми та консультурання мiгрантiв
НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ
НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ
ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Iталiя
Правила в’їзду до країни
-
Безвізовий в'їзд залишається можливим для громадян України.
-
Кожна особа, що прибуває до Італії, має звернутися до державного органу влади для встановлення особи.
-
Щоб пройти процедуру встановлення особи, вам необхідно правильно вказати свої прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, країну народження, а також країну, громадянином якої ви є. Якщо ви маєте певні підтверджувальні документи, пред’явіть їх під час цієї процедури.
-
Повідомте працівникам державних органів, чи перебуваєте ви з іншими членами родини. Також важливо пояснити причини, з яких ви залишили свою країну та в’їхали на територію Італії.
-
Процедура встановлення особи включає фотографування та отримання відбитків пальців. Це стандартна процедура для всіх новоприбулих. Важливо, щоб ви розуміли все, що вам повідомляють, і щоб інформація, яку ви надаєте, була правильно відображена в документах, котрі ви підписуєте. Якщо вам щось незрозуміло або у вас виникли сумніви, зверніться за роз’ясненнями через перекладача.
-
Якщо ви не досягли 18-річного віку і подорожуєте самостійно, негайно повідомте про це органи влади або гуманітарні організації. Діти, які прибувають до Італії самостійно, мають право на захист і доступ до центрів утримання дітей. Крім того, діти мають право залишитися в Італії та отримати допомогу від опікуна.
Обмеження, пов’язані з COVID-19, продовжують діяти. Протягом 48 годин після в’їзду в Італію у відділенні санітарної служби (ASL) за місцем проживання потрібно зробити тест на виявлення SARS-CoV-2. Також ви маєте заповнити форми відстеження пасажира.
Шенгенська віза призначена для короткострокового перебування або транзиту через Шенгенську зону не довше за 90 днів протягом 180-денного періоду. Віза, видана будь-якою країною Шенгенської зони, дає право на подорож до всіх країн, що входять у зону Шенгену, однак ви повинні подавати заяву на отримання візи країни, яка є вашим основним пунктом призначення. Якщо ви подорожуєте одразу до кількох країн Шенгенської зони і жодна з них не буде вашим основним пунктом призначення, вам слід подати заяву на отримання візи країни, до якої ви в’їдете спочатку.
Країни Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія та Швеція.
Більше інформації про оформлення документів за посиланням
Міжнародний захист
Ви маєте право подати заяву про надання притулку:
-
якщо ви не є громадянином ЄС і не можете повернутися до країни походження, оскільки боїтеся переслідувань або ризикуєте зазнати серйозної шкоди, при цьому ви не можете отримати захист у своїй країні походження;
-
якщо ви не маєте громадянства і боїтеся переслідувань або ризикуєте зазнати серйозної шкоди у випадку повернення до країни свого постійного проживання.
Про намір подати заяву про надання притулку слід повідомити після прибуття у відділку прикордонної поліції. Якщо ви вже перебуваєте на території Італії, заяву слід подати до Управління імміграції (Ufficio immigrazione) найближчого Управління поліції провінції (Questura).
Процедура
Якщо заява про надання притулку надається до прикордонної поліції, там вам повідомлять про необхідність звернутися до Управління поліції провінції (Questura) з метою офіційної реєстрації.
Навіть якщо ви перебуваєте в установі тимчасового утримання, у вас є право подати заяву на міжнародний захист.
Заявки подаються індивідуально: кожна доросла особа повинна особисто подати заяву від себе.
Якщо з вами є діти віком до 18 років, будь ласка, повідомте про це в органи влади.
Офіційні терміни подання заяви про надання притулку не передбачені, проте рекомендується зробити це якомога швидше.
Після того як ви повідомите про намір звернутися за міжнародним захистом, поліція проведе ідентифікацію особи: працівники запишуть вашу особисту інформацію (прізвище, ім’я, по батькові, дату і місце народження, громадянство) і сфотографують вас. Особам, які досягли 14-річного віку, потрібно також здати відбитки пальців. Цей етап називається італійською fotosegnalamento.
Наступний етап — офіційна реєстрація заяви про надання притулку — проходить виключно в Управлінні поліції провінції (Questura).
Офіційна реєстрація заяви (verbalizzazione або formalizzazione) проводиться шляхом заповнення форми C3 (Modello C3). Щоб заповнити форму C3, працівник поліції поставить вам запитання про вашу особу (прізвище, ім’я, по батькові, дата та місце народження, громадянство), особисті дані (поточне місце проживання, контактні дані, освіта, робота, релігія, місце проживання, мови, які ви знаєте), вашу сім’ю, біографію, подорож до Італії та причини втечі з країни походження.
-
Якщо ви не володієте італійською мовою, ви маєте право на допомогу перекладача.
-
Якщо у вас є паспорт, ви повинні здати його до поліції.
-
Ви можете додати будь-які документи, корисні для розуміння вашої ситуації.
-
За бажанням ви маєте право подати письмове пояснення вашої історії (італійською або іншою мовою).
-
Якщо у вас є особливі потреби, не соромтеся повідомити про них поліції (наприклад, ви не досягли 18 років, ви вагітні або маєте серйозні захворювання тощо).
-
Заповнену форму маєте підписати ви, працівник поліції та перекладач.
-
Ви отримаєте копії форми C3 та решти документів, поданих вами до органів поліції.
-
Поліція надішле вашу заяву з доданими документами до офісу. Розгляд заяви здійснюватиме найближча територіальна комісія з міжнародного захисту.
-
Біженці з України отримають доступ до медичного обслуговування, ринку праці, освіти та низки соціальних пільг.
-
Дозвіл на проживання українцям терміном до 1 року видаватимуть поліцейські управління.
-
Керівник цивільного захисту Фабриціо Курсіо також підписав контракт зі спецфондом, який передбачає щомісячний внесок у €300 на кожного біженця з України протягом максимум трьох місяців.
Процедура
Заповніть форму (окремо для кожної особи) за регіонами:
-
Для регіонів Lazio, Toscana, Umbria, Abruzzo, Marche, Sardegna, Molise — форма;
-
Для регіонів Emilia-Romagna, Friuli-Venezia Giulia, Liguria, Lombardia, Piemonte, Trentino-Alto-Adige, Valle D'aosta, Veneto — форма;
-
Для Campania, Basilicata, Calabria, Puglia, Sicilia — форма;
Перевірте наявність та термін дії вашого паспорта.
Зробіть тест на SARS-CoV-2 протягом 48 годин після в’їзду в Італію у визначеному відділі охорони здоров’я. Отримайте STP (або SSR картку для дітей і вагітних) у тому ж відділенні охорони здоров’я. Це дасть доступ до системи охорони здоров’я.
Протягом 8 днів після в'їзду до Італії зверніться до місцевої поліції (Polizia di Stato: Questura / Commissariato).
У цьому ж відділку поліції дізнайтеся про порядок отримання посвідки на проживання в Італії (Permesso di soggiorno) у разі возз’єднання сім’ї / звернення з проханням про гуманітарний захист тощо.
Працевлаштування
Зазвичай для працевлаштування в Італії іноземцям потрібен дозвіл на роботу. Спеціальна довгострокова віза дозволяє подати заяву на отримання цього дозволу. Щоб подати заяву на отримання дозволу на роботу, необхідно мати підписаний трудовий договір.
Однак якщо вам надано статус біженця в Італії, дозвіл на працевлаштування не потрібен. Особа, якій надано тимчасовий захист, відповідно до Директиви про тимчасовий захист, також може працювати в Італії без дозволу на роботу.
Оскільки Італія є членом Європейського Союзу та учасником Шенгенської угоди, до іноземних працівників, які приїжджають до Італії, застосовуватимуться різні імміграційні правила, залежно від їхнього громадянства. Громадяни ЄС та Європейської економічної зони (ЄЕЗ) можуть вільно працювати в Італії без дозволу на роботу, відповідно до європейських принципів вільного пересування. Іноземні працівники з країн, що не входять до ЄС/ЄЕЗ, як правило, перед в’їздом до Італії повинні мати дійсний дозвіл на роботу від свого роботодавця та робочу візу італійського консульства в країні їхнього проживання. Хоча найм громадян не з ЄС/ЄЕЗ підпадає під дію щорічної системи квот, висококваліфіковані фахівці, як правило, звільняються від цієї квоти (та все ж мають дотримуватися відповідного процесу подання заяв для дозволу на роботу та візи).
Крок 1: дозвіл на найм. Роботодавці повинні отримати від ISD дозвіл на найм іноземного працівника (nulla osta), який проживає за кордоном. У кожній італійській провінції є офіс ISD (Sportello Unico per l’Immigrazione), визначений урядом як «єдине вікно» для імміграції. Ці офіси відповідають за весь процес найму іноземних працівників в Італії.
Крок 2: отримання візи. Отримавши nulla osta, роботодавець надсилає цей дозвіл потенційному іноземному працівникові. Після цього іноземний працівник має звернутися до італійського дипломатичного представництва або консульства в країні свого походження та попросити візу для робочих цілей.
Крок 3: посвідка на проживання (permesso di soggiorno). Протягом восьми днів після прибуття в Італію іноземець повинен підписати договір перебування, представлений роботодавцем в ISD, й одночасно подати заяву на отримання дозволу на проживання (Permesso di soggiorno) для роботи. Посвідку на проживання видаватиме Questura.
Більше інформації за