top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Iталiя

Правила в’їзду до країни

 • Безвізовий в'їзд залишається можливим для громадян України.

 • Кожна особа, що прибуває до Італії, має звернутися до державного органу влади для встановлення особи.

 • Щоб пройти процедуру встановлення особи, вам необхідно правильно вказати свої прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, країну народження, а також країну, громадянином якої ви є. Якщо ви маєте певні підтверджувальні документи, пред’явіть їх під час цієї процедури.

 • Повідомте працівникам державних органів, чи перебуваєте ви з іншими членами родини. Також важливо пояснити причини, з яких ви залишили свою країну та в’їхали на територію Італії.

 • Процедура встановлення особи включає фотографування та отримання відбитків пальців. Це стандартна процедура для всіх новоприбулих. Важливо, щоб ви розуміли все, що вам повідомляють, і щоб інформація, яку ви надаєте, була правильно відображена в документах, котрі ви підписуєте. Якщо вам щось незрозуміло або у вас виникли сумніви, зверніться за роз’ясненнями через перекладача. 

 • Якщо ви не досягли 18-річного віку і подорожуєте самостійно, негайно повідомте про це органи влади або гуманітарні організації. Діти, які прибувають до Італії самостійно, мають право на захист і доступ до центрів утримання дітей. Крім того, діти мають право залишитися в Італії та отримати допомогу від опікуна.

Обмеження, пов’язані з COVID-19, продовжують діяти. Протягом 48 годин після в’їзду в Італію у відділенні санітарної служби (ASL) за місцем проживання потрібно зробити тест на виявлення SARS-CoV-2. Також ви маєте заповнити форми відстеження пасажира.

Шенгенська віза призначена для короткострокового перебування або транзиту через Шенгенську зону не довше за 90 днів протягом 180-денного періоду. Віза, видана будь-якою країною Шенгенської зони, дає право на подорож до всіх країн, що входять у зону Шенгену, однак ви повинні подавати заяву на отримання візи країни, яка є вашим основним пунктом призначення. Якщо ви подорожуєте одразу до кількох країн Шенгенської зони і жодна з них не буде вашим основним пунктом призначення, вам слід подати заяву на отримання візи країни, до якої ви в’їдете спочатку.

Країни Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія та Швеція.

Більше інформації про оформлення документів за посиланням

Міжнародний захист

Ви маєте право подати заяву про надання притулку:
 • якщо ви не є громадянином ЄС і не можете повернутися до країни походження, оскільки боїтеся переслідувань або ризикуєте зазнати серйозної шкоди, при цьому ви не можете отримати захист у своїй країні походження;

 • якщо ви не маєте громадянства і боїтеся переслідувань або ризикуєте зазнати серйозної шкоди у випадку повернення до країни свого постійного проживання.

 

Про намір подати заяву про надання притулку слід повідомити після прибуття у відділку прикордонної поліції. Якщо ви вже перебуваєте на території Італії, заяву слід подати до Управління імміграції (Ufficio immigrazione) найближчого Управління поліції провінції (Questura).

 

Процедура

Якщо заява про надання притулку надається до прикордонної поліції, там вам повідомлять про необхідність звернутися до Управління поліції провінції (Questura) з метою офіційної реєстрації.

Навіть якщо ви перебуваєте в установі тимчасового утримання, у вас є право подати заяву на міжнародний захист.

Заявки подаються індивідуально: кожна доросла особа повинна особисто подати заяву від себе.

Якщо з вами є діти віком до 18 років, будь ласка, повідомте про це в органи влади.

Офіційні терміни подання заяви про надання притулку не передбачені, проте рекомендується зробити це якомога швидше.

Після того як ви повідомите про намір звернутися за міжнародним захистом, поліція проведе ідентифікацію особи: працівники запишуть вашу особисту інформацію (прізвище, ім’я, по батькові, дату і місце народження, громадянство) і сфотографують вас. Особам, які досягли 14-річного віку, потрібно також здати відбитки пальців. Цей етап називається італійською fotosegnalamento.

 

Наступний етап — офіційна реєстрація заяви про надання притулку — проходить виключно в Управлінні поліції провінції (Questura).

Офіційна реєстрація заяви (verbalizzazione або formalizzazione) проводиться шляхом заповнення форми C3 (Modello C3). Щоб заповнити форму C3, працівник поліції поставить вам запитання про вашу особу (прізвище, ім’я, по батькові, дата та місце народження, громадянство), особисті дані (поточне місце проживання, контактні дані, освіта, робота, релігія, місце проживання, мови, які ви знаєте), вашу сім’ю, біографію, подорож до Італії та причини втечі з країни походження.

 • Якщо ви не володієте італійською мовою, ви маєте право на допомогу перекладача.

 • Якщо у вас є паспорт, ви повинні здати його до поліції.

 • Ви можете додати будь-які документи, корисні для розуміння вашої ситуації.

 • За бажанням ви маєте право подати письмове пояснення вашої історії (італійською або іншою мовою).

 • Якщо у вас є особливі потреби, не соромтеся повідомити про них поліції (наприклад, ви не досягли 18 років, ви вагітні або маєте серйозні захворювання тощо).

 • Заповнену форму маєте підписати ви, працівник поліції та перекладач.

 • Ви отримаєте копії форми C3 та решти документів, поданих вами до органів поліції.

 • Поліція надішле вашу заяву з доданими документами до офісу. Розгляд заяви здійснюватиме найближча територіальна комісія з міжнародного захисту.

 • Біженці з України отримають доступ до медичного обслуговування, ринку праці, освіти та низки соціальних пільг.

 • Дозвіл на проживання українцям терміном до 1 року видаватимуть поліцейські управління.

 • Керівник цивільного захисту Фабриціо Курсіо також підписав контракт зі спецфондом, який передбачає щомісячний внесок у €300 на кожного біженця з України протягом максимум трьох місяців.

 

Процедура

Заповніть форму (окремо для кожної особи) за регіонами:

 • Для регіонів Lazio, Toscana, Umbria, Abruzzo, Marche, Sardegna, Molise — форма;

 • Для регіонів Emilia-Romagna, Friuli-Venezia Giulia, Liguria, Lombardia, Piemonte, Trentino-Alto-Adige, Valle D'aosta, Veneto — форма;

 • Для Campania, Basilicata, Calabria, Puglia, Sicilia — форма;

 

Перевірте наявність та термін дії вашого паспорта.

Зробіть тест на SARS-CoV-2 протягом 48 годин після в’їзду в Італію у визначеному відділі охорони здоров’я. Отримайте STP (або SSR картку для дітей і вагітних) у тому ж відділенні охорони здоров’я. Це дасть доступ до системи охорони здоров’я.

Протягом 8 днів після в'їзду до Італії зверніться до місцевої поліції (Polizia di Stato: Questura / Commissariato).

У цьому ж відділку поліції дізнайтеся про порядок отримання посвідки на проживання в Італії (Permesso di soggiorno) у разі возз’єднання сім’ї / звернення з проханням про гуманітарний захист тощо.

Працевлаштування

Зазвичай для працевлаштування в Італії іноземцям потрібен дозвіл на роботу. Спеціальна довгострокова віза дозволяє подати заяву на отримання цього дозволу. Щоб подати заяву на отримання дозволу на роботу, необхідно мати підписаний трудовий договір.

Однак якщо вам надано статус біженця в Італії, дозвіл на працевлаштування не потрібен. Особа, якій надано тимчасовий захист, відповідно до Директиви про тимчасовий захист, також може працювати в Італії без дозволу на роботу.

Оскільки Італія є членом Європейського Союзу та учасником Шенгенської угоди, до іноземних працівників, які приїжджають до Італії, застосовуватимуться різні імміграційні правила, залежно від їхнього громадянства. Громадяни ЄС та Європейської економічної зони (ЄЕЗ) можуть вільно працювати в Італії без дозволу на роботу, відповідно до європейських принципів вільного пересування. Іноземні працівники з країн, що не входять до ЄС/ЄЕЗ, як правило, перед в’їздом до Італії повинні мати дійсний дозвіл на роботу від свого роботодавця та робочу візу італійського консульства в країні їхнього проживання. Хоча найм громадян не з ЄС/ЄЕЗ підпадає під дію щорічної системи квот, висококваліфіковані фахівці, як правило, звільняються від цієї квоти (та все ж мають дотримуватися відповідного процесу подання заяв для дозволу на роботу та візи).

 

Крок 1: дозвіл на найм. Роботодавці повинні отримати від ISD дозвіл на найм іноземного працівника (nulla osta), який проживає за кордоном. У кожній італійській провінції є офіс ISD (Sportello Unico per l’Immigrazione), визначений урядом як «єдине вікно» для імміграції. Ці офіси відповідають за весь процес найму іноземних працівників в Італії.

Крок 2: отримання візи. Отримавши nulla osta, роботодавець надсилає цей дозвіл потенційному іноземному працівникові. Після цього іноземний працівник має звернутися до італійського дипломатичного представництва або консульства в країні свого походження та попросити візу для робочих цілей.

Крок 3: посвідка на проживання (permesso di soggiorno). Протягом восьми днів після прибуття в Італію іноземець повинен підписати договір перебування, представлений роботодавцем в ISD, й одночасно подати заяву на отримання дозволу на проживання (Permesso di soggiorno) для роботи. Посвідку на проживання видаватиме Questura.

 

Більше інформації за посиланням

Цілодобова гаряча телефонна лінія з протидії торгівлі людьми: 800290290 або +39 3427754946 (з Lyca Mobile). Усі дзвінки безкоштовні й анонімні. Серед доступних на лінії мов є українська, російська, англійська, іспанська, румунська, польська та португальська. У цій службі вам також нададуть контакти місцевих служб допомоги.

 

Місія МОМ для Італії, Мальти та Святого Престолу, Координаційне бюро для Середземномор'я

Адреса: Casale Strozzi Superiore, Via L.G. Faravelli snc, 00195 Рим

Тел: (+39) 06 44 23 14 28

Факс: (+39) 06 44 02 53 3

Електронна адреса: iomrome@iom.int

 

Телефон поліції: 113

Загальний телефон служби екстреної допомоги ЄС: 112

Допомога

В Італії створені центри допомоги біженцям. Вони розташовані в місцях найбільшого зосередження громадян України, які змушені рятуватися від війни.

 • Рим, телефон гарячої лінії: 800938873

 • Регіон Лаціо, телефон гарячої лінії: 803555 / +390699509292 для дзвінків з-за кордону)

 • Неаполь, via J. F. Kennedy, 54-Zona Fuorigrotta

 • Мілан, телефон гарячої лінії: 020202

 • Флоренція та регіон Тоскана, телефон гарячої лінії: +393896674128

 • Регіон П’ємонте, телефон гарячої лінії: +393516906640

 • Больцано, телефон гарячої лінії: +393351438701

В Італії українці можуть безкоштовно користуватися послугами автобусного перевізника MarinoBus — для цього варто звернутися до служби підтримки.

В Італії невідкладна медична допомога надається всім, навіть особам без документів.

Якщо ви шукаєте притулку, є біженцем або маєте статус особи, що потребує додаткового захисту, ви маєте право на доступ до медичних послуг на тих же підставах, що й громадяни Італії. Ви повинні зареєструватися в системі охорони здоров’я Італії (SSN — Sistema sanitario nazionale) разом із членами вашої родини. Реєстрація здійснюється в місцевому управлінні охорони здоров’я (ASL — Azienda sanitaria locale або ASP — Azienda sanitaria provinciale) за місцем проживання. Після реєстрації ви отримаєте медичну картку (Tessera sanitaria) і матимете право відвідувати сімейного лікаря (або педіатра, якщо йдеться про дітей до 14 років), спеціалізованих лікарів у разі потреби, здавати аналізи крові, проходити імунізацію, бути госпіталізованим, а також вам будуть доступні й інші різні види оздоровлення залежно від ваших потреб.

 

Звернувшись до ASL/ASP, ви можете дізнатися більше про спеціалізовану медичну допомогу, включно із психосоціальною підтримкою, і зареєструватися на її отримання через службу реєстрації медичних послуг вашого місцевого ASL/ASP (CUP — Centro Unico Prenotazioni).

Більше інформації за посиланням

Навіть якщо у вас немає постійного місця проживання чи розміщення в центрі тимчасового перебування, є неурядові організації, які спеціалізуються на питаннях охорони здоров’я для мігрантів та біженців. Офіси таких організацій можуть працювати в регіоні вашого проживання.

 

Корисні посилання: 

MEDU — Medici per I Diritti Umani (Лікарі за права людини);

Intersos — надання соціальної та медичної допомоги найвразливішим категоріям, зокрема дітям без супроводу батьків (UASC), молодим дорослим, які раніше мали право на гуманітарний захист, постраждалим від торгівлі людьми та гендерно зумовленого насильства;

LHIVE — медична допомога мігрантам, які належать до ЛГБТІ, а також ВІЛ-інфікованим;

MSF — Medici Senza Frontiere (Лікарі без кордонів) — медична, психологічна та інша допомога в різних регіонах Італії.

 

Психічна допомога 

В Італії існує спеціальна мережа служб психічної допомоги, доступ до якої ви можете отримати через свого лікаря. На сайті Міністерства охорони здоров’я також можна знайти перелік DSM — Dipartimenti Salute Mentale (Управління психічного здоров’я) у вашому місті.

 

Інвалідність 

Набір послуг може різнитися залежно від інфраструктури системи охорони здоров’я у місці, де ви мешкаєте. Однак на вебсайті Міністерства охорони здоров’я ви знайдете загальну інформацію та базові рекомендації щодо доступу до конкретних послуг для осіб з інвалідністю. 

Освіта для дітей та підлітків 

Законодавство Італії передбачає, що всі діти та підлітки, незалежно від свого статусу, мають право на освіту та зобов’язані ходити до школи. Це означає, що всі діти віком від 6 до 16 років, які перебувають на території Італії, повинні бути зареєстровані в школі та регулярно її відвідувати. Після отримання заяви про зарахування іноземного громадянина школа попросить надати документи, аналогічні тим, які вимагають від італійських дітей. Зверніть увагу, що відсутність реєстрації місця проживання або попереднього навчання не може перешкодити дитині вступити до школи. 

Заяву на зарахування до шкіл усіх рівнів необхідно заповнювати онлайн на вебсайті  Якщо родина не має доступу до інтернету та/або комп’ютера, школа, на яку претендує дитина, за запитом може надати допомогу в реєстрації заяви. Детальніше про це читайте на вебсайті Refugee.info

 

Освіта для дорослих 

Особи, які досягли 16-річного віку та мають дійсний дозвіл на перебування, мають право відвідувати державні школи для дорослих на тих самих умовах, що й громадяни Італії. Навчання для дорослих може відбуватися в нічних державних школах або в регіональних освітніх центрах для дорослих (Centri Provinciali per l’istruzione degli Adulti — CPIA). 

Ви можете зареєструватися безпосередньо у вибраному центрі CPIA (для середньої школи першого ступеня — scuola secondaria di primo grado) або в школі, яка організовує заняття (для середньої школи другого ступеня — scuola secondaria di secondo grado). 

Щоб вступити до вищої середньої школи, вам потрібна кваліфікація середньої школи нижчого ступеня (атестат середньої школи — Licenza media), отримана в Італії. Якщо атестат отримано за кордоном, документ має пройти юридичну легалізацію. Багато шкіл дозволяють скласти іспит Licenza media під час відвідування вечірніх курсів старшої середньої школи.

 

Доступ до університету

Можливості вступу до університетів для шукачів притулку різняться. Лише декілька університетів наразі дозволяють шукачам притулку пройти повну реєстрацію (наприклад, університети Палермо та Мессіни). 

Найчастіше шукачам притулку дозволяють зареєструватися умовно: зарахування буде завершено, коли вам буде надано статус біженця в Італії. Якщо ви шукаєте притулку, більшість університетів дозволять вам відвідувати заняття та складати іспити, поки ви чекаєте відповіді на вашу заяву про надання притулку. Щоб здобути вищу освіту або науковий ступінь (диплом), вам необхідно надати форму захисту (статус біженця, особи, що потребує додаткового захисту або спеціального захисту). Якщо ви маєте статус біженця, то маєте право на вступ до університету, але можуть виникнути деякі практичні перешкоди, які стосуються, наприклад, мовних навичок, наявності документів, які підтверджують здобуту вами освіту, чи фінансування. 

 

Визнання кваліфікації

Ті, кому довелося покинути власну країну, не завжди мають із собою оригінали документів, що підтверджують навчання та закінчення школи. Крім того, може бути неможливо або небезпечно надсилати запит на ці документи до органів влади вашої країни походження. 

Для біженців законодавство Італії передбачає можливість визнання кваліфікації «навіть за відсутності атестата/диплома/сертифіката від держави, в якій здобуто кваліфікацію, якщо особа доведе, що вона не може отримати відповідні документи». 

Залежно від вашої індивідуальної ситуації та від університету існують різні процедури: 

 • Свідоцтво про порівнянність (Attestato di comparabilità), яке Інформаційний центр академічної мобільності та еквівалентності CIMEA безкоштовно видає біженцям через власну службу сертифікації кваліфікацій — Diplome.

 • Свідоцтво про дійсність (Dichiarazione di Valore), що видається MAECI через спеціальну службу запитів для біженців та осіб, які потребують додаткового захисту.

 • EQPR: Рада Європи (COE) розробила процедуру оцінювання випадків, коли документація неповна або повністю відсутня.

 • Щоб визначити, яка процедура найкраща у вашій ситуації, зверніться до університету, куди ви хотіли б вступити.

Детальнішу інформацію ви отримаєте в Центрі CIMEA, який є офіційним органом, що оплачує інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з процедурами визнання академічних кваліфікацій в Італії.

 

Оплата навчання

Щоб допомогти біженцям та особам, які потребують додаткового захисту, більшість університетів в Італії розробили процедури, згідно з якими вас можуть звільнити від сплати за навчання. Будь ласка, зв’яжіться з університетом, до якого ви бажаєте вступити, щоб дізнатися більше. Крім того, в Італії передбачено дві стипендіальні програми, доступні для біженців та осіб, які потребують додаткового захисту.

1. Стипендіальна програма CRUI

Починаючи з 2016 року, Міністерство внутрішніх справ та Конференція ректорів італійських університетів (CRUI) щороку надають 100 стипендій біженцям та особам, які потребують додаткового захисту.

Інформацію про виділені стипендії публікують на початку липня.

Про те, як податися на стипендії CRUI, читайте на спеціальному вебсайті, на вебсайтах CRUI та CRUI Foundation.

 

2. Стипендіальна програма DSU

Міністерство освіти, університетів і наукових досліджень (MIUR) щороку виділяє гранти на навчання в університеті (DSU). Оплата грантів здійснюється через спеціальний фонд, який називається «Єдиний фонд добробуту студентів і права на навчання».

Ці стипендії доступні для всіх студентів (громадян Італії та іноземних держав) залежно від економічних потреб та досягнень. Для біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, спрощено процедуру сертифікації доходів, яка доводить економічну потребу в стипендії.

Управління грантами здійснюється на рівні регіонів, тому умови можуть різнитися залежно від регіону.

 

Стипендіальні конкурси зазвичай відкриваються на початку червня і тривають протягом усього літа, точні дати визначаються окремо в кожному регіоні. Пропозиції стипендій у вашому регіоні або для вашого університету можна знайти на вебсайті DSU.

Інтеграція

До поширених способів вивчення мов належать:

 •  Індивідуальні заняття з репетитором. Викладач складає навчальну програму залежно від потреб та цілей конкретного студента. Такий формат підходить для будь-якої мети навчання.

 •  Онлайн-курси без участі викладача. Такі курси є готовим записом циклу уроків, пов’язаних тематично та розташованих у порядку зростання складності.

 •  Самовчителі — комплексний матеріал, що включає підручник, книгу із завданнями, аудіозаписи, словники тощо. Самовчитель розрахований переважно на осіб, які опановують мову з нуля.

 •  Навчальні сайти, онлайн-платформи, мобільні застосунки. Можуть містити теоретичний і практичний матеріал, яскраві ілюстрації, відеоуроки, подкасти, фрагменти фільмів. Онлайн-сервіси пропонують цікаві інтерактивні ігри та вікторини для тестування й закріплення знань.

 •  Безпосереднє спілкування з носіями мови через Skype та інші сервіси, читання літератури в оригіналі, перегляд фільмів та прослуховування новин. Усе це забезпечує тісний контакт з мовним середовищем. Однак цей метод підходить для тих, хто вже непогано володіє італійською.

 •  Опрацювання граматик, довідників, словників та постійна самоперевірка за допомогою онлайн-тестів. У цьому методі існує ризик неправильно зрозуміти чи погано засвоїти матеріал.

МОВИ

Офіційною мовою країни є італійська. Близько 93% населення говорять італійською як рідною, повідомляє BBC. Є кілька діалектів мови, зокрема сардинський, фріульський, неаполітанський, сицилійський, лігурійський, п’ємонтський, венеціанський та калабрійський. У Мілані поширений міланський діалект. Серед інших мов, якими розмовляють корінні італійці, — албанська, каталонська, кімбрійська, корсиканська, хорватська, французька, німецька, грецька та словенська.

 

РЕЛІГІЯ

Основною релігією в Італії є римський католицизм. Це не дивно, оскільки Ватикан, розташований у самому центрі Риму, є центром римо-католицизму й офіційною резиденцією Папи Римського. Римо-католики та інші християни становлять 80% італійського населення. Серед решти 20% переважають мусульмани, агностики та атеїсти. За даними Мічиганського університету, громада мусульманських іммігрантів у країні зростає.

 

МИСТЕЦТВО Й АРХІТЕКТУРА

Італія породила низку архітектурних стилів, зокрема класичний римський, ренесансний, бароко та неокласичний. У цій країні розташовані кілька найвідоміших споруд світу, зокрема Колізей і Пізанська вежа. Концепція базиліки, яка в Стародавньому Римі була будівлею для торгівлі й суду, а в християнські часи стала чи не найпоширенішим типом храму, народилася в Італії. Саме слово «базиліка» походить з латини (а ще раніше — з грецької) й означає «королівський дім».

Італія славиться своїми замками, такими як форт Бард Валле д'Аоста, замки Веррес та Уссель.

У Флоренції, Венеції та Римі безліч музеїв, але мистецтво можна побачити і в церквах та громадських будівлях. Найпримітнішою є стеля Сікстинської капели у Ватикані, розписана Мікеланджело між 1508 і 1512 роками.

Італія — батьківщина опери. Найвизначніші опери, зокрема «Аїда» і «Травіата» Джузеппе Верді, «Паяці» Руджеро Леонкавалло та багато інших, написані італійською, їх і досі виконують італійською в усьому світі.

 

ЇЖА

Італійська кухня вплинула на культуру харчування в усьому світі, багато хто вважає її видом мистецтва. Вино, сир і паста є важливими частинами італійських страв. Пене, спагеті, лінгвіне, фузилі,  лазанья —  паста буває різноманітних форм, ширини та довжини.

Для італійців їжа — це не просто харчування, а стиль життя. Кухня кожного регіону має власні особливості. Більшість продуктів, які ми звикли вважати італійськими, наприклад спагеті та піца, походять із центральної Італії. На півночі країни найпоширенішими інгредієнтами є риба, картопля, рис, ковбаси, свинина та різні види сиру. Популярні страви з макаронів з помідорами, а також багато видів фаршированої пасти, поленти та ризото. На півдні у стравах переважають помідори, і їх подають свіжими або звареними в соусі. Південна кухня також багата на каперси, перець, оливки й оливкову олію, часник, артишоки, баклажани та сир рікота.

 

МОДА

Італія — батьківщина всесвітньо відомих домів моди, зокрема Armani, Gucci, Benetton, Versace і Prada. У цій країні до одягу ставляться дуже серйозно. На Сицилії кажуть: «Їж і пий за своїм смаком, одягайся за смаками інших».

Корисні контакти
Екстрені служби  

Карабінери 

Поліція екстреної допомоги (також швидкої та пожежної допомоги) 

Пожежна частина 

A.C.I. (Італійський автомобільний клуб), допомога на дорозі

Невідкладна медична допомога 

Лісові пожежі 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Місія МОМ для Італії, Мальти та Святого Престолу, Координаційне бюро для Середземномор'я 

Casale Strozzi Superiore, Via L.G. Faravelli snc, 00195 Рим 

(+39) 06 44 23 14 28 

(+ 39) 06 44 02 53 3 (Факс)

iomrome@iom.int 

Donne in Rete 

«Жінки в мережі проти насильства» (Donne in Rete (Di.Re.) contro la violenza) — найбільша мережа центрів боротьби з насильством в Італії, яка налічує 82 асоційовані організації, більш ніж 100 центрів боротьби з насильством та понад 500 безпечних притулків. На вебсайті можна знайти найближчий притулок. Програма «Покинути насильство. Жити в безпеці» надає безпосередню підтримку біженцям та шукачам притулку. 

Mondo Donna 

Асоціація Mondo Donna розташована в Емілії-Романьї. Тут підтримують жінок, які пережили гендерно зумовлене насильство, а також жінок-мігранток, мігрантські родини та інших вразливих людей. Організація допомагає жінкам із житлом, соціально-економічною інтеграцією та працевлаштуванням, а також надає послуги з догляду за дітьми та молоддю до 18 років. 

Клініка Mangiagalli 

Ця клініка, розташована в Мілані, надає медичні, психологічні та соціальні послуги постраждалим від сексуального й домашнього насильства (Servizio Soccorso Sessuale e Domestica — SVSED). 

Лікарня Sant’Anna 

Лікарня працює при Центрі охорони здоров’я та науки в Турині. Вона пропонує медичні, психологічні та соціальні послуги жінкам, які пережили гендерно зумовлене насильство й катування (Centro Soccorso Violenza Sessuale). 

Цілодобова гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та експлуатації 

Якщо ви потрапили в ситуацію торгівлі людьми чи експлуатації, ви можете отримати допомогу!  

Усі дзвінки безкоштовні й анонімні. Серед доступних на лінії мов є українська, російська, англійська, іспанська, румунська, польська та португальська. У цій службі вам також нададуть контакти місцевих служб допомоги. 

Державні служби  

Міністерство закордонних справ та міжнародного співробітництва 

Piazzale della Farnesina, 1, 00194 Rome, Italy 

(+39) 06 36911 

ministro.affariesteri@cert.esteri.it 

www.esteri.it 

Міністерство внутрішніх справ 

Piazza del Viminale n. 1, 00184 Rome, Italy 

(+39) 06 4651 

gabinetto.ministro@pec.interno.it 

www.interno.it 

Міністерство юстиції 

Міністерство праці та соціальної політики 

Via Vittorio Veneto, 56, 00187 Rome, Italy 

(+39) 06 481611 

www.lavoro.gov.it 

Міністерство охорони здоров’я 

Lungotevere Ripa, 1, 00153 Rome, Italy 

(+39) 06.5994.1 

www.salute.gov.it 

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Корисні контакти у Польщі
Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

 • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

 • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

 • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

 • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Корисні контакти  
1. Екстрені служби  

Карабінери

Телефон: 112

Поліція екстреної допомоги (також швидкої та пожежної допомоги) 

Телефон: 113

Пожежна частина