top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

Нaцiональна гаряча лiнiя з протидiї торгування людьми та консультурання мiгрантiв

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

Нaцiональна гаряча лiнiя з протидiї торгування людьми та консультурання мiгрантiв

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Угорщина

Правила в’їзду до країни

- Громадяни України 

- Громадяни Угорщини 

- Громадяни третіх країн, які законно проживають в Україні 

З території України в Угорщину можна в’їхати, навіть якщо у вас немає закордонного паспорта. Достатньо будь-якого документа, що посвідчує вашу особу або підтверджує законність вашого перебування в Україні.

Для громадян Індії, Ірану, Еквадору, Ізраїлю, Зімбабве, Мальдів, Монголії та Йорданії буде створено гуманітарний коридор, через який вони зможуть без візи в’їхати до Угорщини з України та будуть доставлені до найближчого міжнародного аеропорту. 

Шенгенська віза призначена для короткострокового перебування або транзиту через Шенгенську зону не довше від 90 днів протягом 180-денного періоду. Віза, видана будь-якою країною Шенгенської зони, дає право на подорож до всіх країн, що входять у зону Шенгену, однак ви повинні подавати заяву на отримання візи країни, яка є вашим основним пунктом призначення. Якщо ви подорожуєте одразу до кількох країн Шенгенської зони і жодна з них не буде вашим основним пунктом призначення, вам слід подати заяву на отримання візи країни, до якої ви в’їдете спочатку.

 

Країни Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія та Швеція.

Більше інформації про оформлення документів за посиланням

Міжнародний захист

Цей захист поширюється на громадян України, які виїжджають до Угорщини, рятуючись від війни. Він також стосується осіб, які не є громадянами України, але перебувають в Україні на законних підставах (наприклад, особи з українською посвідкою на проживання чи візою тепер також можуть отримати захист Угорщини).

Заяву на тимчасовий захист можна подати в Угорщині. Потім починається процедура, яку компетентні органи з притулку мають завершити протягом 45 днів.

Заявники мають довести, що вони є громадянами України або особами, які законно перебували в Україні. Найпростіший спосіб зробити це — показати документи. Утім, особи, котрі подаються без документів, також можуть отримати цей захист, але, ймовірно, на них чекає триваліша співбесіда з відповідними органами.

Якщо ви — біженець в Угорщині, ви маєте право:

  • перебувати в Угорщині під час процедури надання притулку;

  • отримати житло в центрі прийому або центрі утримання під вартою, якщо імміграційний орган вирішить вас затримати; мати ліжко та їжу (максимум на 8 місяців);

  • отримувати базову медичну допомогу в центрі притулку або — в разі потреби — спеціалізовану медичну допомогу поза центром у лікарнях поблизу;

  • отримувати базову медичну допомогу в дільничного лікаря (лікаря загальної практики), якщо ви проживаєте за приватною адресою (більше про це читайте в розділі «Медичні послуги»);

  • отримати гуманітарний дозвіл на проживання, поки розглядатиметься ваше клопотання про надання притулку;

  • працювати в центрі прийому, якщо дозволяють умови;

  • працювати за межами центру, якщо ви знайшли роботодавця, через дев’ять місяців з моменту подання заяви про надання притулку.

Якщо ви є дитиною без супроводу (тобто молодші за 18 років і не маєте супроводу батьків або дорослого піклувальника), у вас є особливі права, зокрема:

  • проживати й мати догляд у дитячому будинку;

  • отримати опікуна, який представляє ваші інтереси;

  • право на розгляд вашої заяви про надання притулку в рамках пріоритетної процедури, тобто імміграційний орган повинен розглянути її якомога швидше.

Як шукач притулку ви повинні:

  • співпрацювати з імміграційним органом під час процедури надання притулку, зокрема надати органу влади ваші документи, у тому числі ті, що посвідчують особу, якщо вони у вас є;

  • описати причини, чому ви залишили країну походження;

  • залишатися в центрі, який імміграційний орган призначив для вас, і дотримуватися правил цього центру, або залишатися за приватною адресою, затвердженою органом влади як місце вашого проживання;

  • дозволити лікарю оглянути вас і зробити щеплення за призначенням.

Процедура отримання

Якщо ви бажаєте попросити притулку в Угорщині і перебуваєте за межами Угорщини, вам спочатку потрібно подати так звану заяву про наміри до посольства Угорщини в будь-якій країні. Потрібно домовитися про зустріч у відповідному посольстві, щоб подати цю заяву. Після подання заяви про наміри вас можуть викликати в посольство на співбесіду. Під час співбесіди вам мають надати перекладача. Якщо влада Угорщини схвалить вашу заяву про наміри, ви отримаєте так званий проїзний документ, з яким зможете поїхати до Угорщини і подати заяву про надання притулку там.

Якщо ви вже перебуваєте в Угорщині, вам не потрібно подавати заяву про наміри в посольство, якщо ви належите до однієї з наведених нижче груп:

  1. визнана особа, яка отримує додатковий захист і перебуває в Угорщині (і ви б хотіли, щоб вас визнали біженцем);

  2. член сім’ї визнаних біженців або осіб, які отримують додатковий захист і перебувають в Угорщині на момент подання заяви про надання притулку; і

  3. особа, яка перебуває під вартою або в ув’язненні, за винятком тих, хто перетнув державний кордон Угорщини незаконно.

Працевлаштування

Якщо у вас є статус біженця або додатковий захист, ви маєте ті ж права, що й угорці, щодо працевлаштування (за винятком роботи в державному секторі та посад, які вимагають угорського громадянства). Важливо, що вам не потрібен окремий дозвіл на роботу.

Згідно із законодавством про зайнятість, іноземцям в Угорщині потрібні і дозвіл на роботу, і дозвіл на проживання або спеціальна віза.

1. Дозвіл на роботу

Відповідно до сучасного угорського законодавства з питань праці, працевлаштування іноземних громадян можливе лише за умови отримання роботодавцем дозволу на роботу. Цей дозвіл видають максимум на один рік, хоча можливе подовження.

Важливо, що просити про такий дозвіл може лише місцевий роботодавець. Відповідно до цього правила іноземна компанія може здійснювати економічну діяльність в Угорщині, лише якщо вона має економічну присутність через представництво або дочірню компанію. Що стосується місцевих працівників, то навіть якщо вони мають контракт із материнською компанією, місцева організація материнської компанії буде розглядатися як роботодавець з точки зору нормативно-правових актів з питань праці. Це має здебільшого практичні причини: місцева влада може ефективніше та легше здійснювати контроль над місцевим суб’єктом.

 

Умовами отримання дозволу на роботу:

  • на посаду, на яку буде прийнятий іноземний громадянин, роботодавець подав дійсний запит на роботу, зареєстрований у Бюро праці до подання заяви про отримання дозволу на роботу;

  • протягом щонайменше 30 днів на цю посаду не претендував жоден громадянин Угорщини;

  • іноземний громадянин має всі кваліфікації, необхідні для посади.

 

У деяких випадках запит на роботу не подається, тому що Бюро праці не має перевіряти, чи є громадянин Угорщини на відповідну посаду. Це робить всю процедуру швидшою та легшою. Згідно з нормативними документами, це відбувається, якщо:

  • у міжнародній угоді передбачено річну квоту і вона не вичерпана (така угода існує, наприклад, з Австрією та Німеччиною);

  • працевлаштування іноземного громадянина на ключову посаду відбувається згідно із зобов'язаннями за міжнародною конвенцією;

  • для працевлаштування на підприємстві, де кількість працевлаштованих іноземних громадян не перевищує двох відсотків робочої сили, зареєстрованої на 31 грудня попереднього календарного року;

  • для професійних спортсменів, які займаються спортивною діяльністю за трудовим договором;

  • для працевлаштування міжнародно визнаного іноземного громадянина у сфері освіти, науки чи мистецтва, а також якщо така особа була запрошена вищим навчальним закладом, науково-дослідними інститутами чи громадським закладом культури;

  • для виконання робіт, що передбачають пусконалагоджувальні роботи, гарантійний ремонт, технічне або гарантійне обслуговування, що виконуються на підставі приватного договору із зареєстрованим за кордоном підприємством, і якщо тривалість такої діяльності перевищує п’ятнадцять (15) днів поспіль.

 

Існують також винятки із загальних правил отримання дозволу, коли дозвіл на роботу взагалі не потрібен:

  • для директора філії або представництва компанії з іноземною реєстрацією;

  • для працівників дипломатичних чи консульських установ;

  • для керівників та членів наглядових рад компаній з іноземною участю.

 

2. Віза або дозвіл на проживання

Іноземні громадяни можуть працювати на території Угорської Республіки, якщо вони мають так звану візу «D» або посвідку на проживання. Це правило застосовується незалежно від того, чи має працівник уже дозвіл на роботу або він звільнений від його отримання (див. вище).

Існують два різних типи візи «D» залежно від того, чи буде заявник самозайнятим або найнятим третьою стороною. Органи влади (посольство або консульство) мають 60 днів для прийняття рішення про надання візи або про відмову. Віза може бути видана лише за межами Угорщини, тому працівник повинен отримати її до фактичного прибуття в Угорщину.

Не пізніше ніж 15 днів до закінчення терміну дії візи працівник може подати заяву на отримання посвідки на проживання до Міністерства внутрішніх справ. Цей дозвіл, на відміну від візи, може бути виданий тільки в Угорщині і дозволяє його власникові виконувати роботу відповідно до імміграційних правил.

Надзвичайно важливо дотримуватися вищезгаданих обов’язкових правил, оскільки робота без дійсної візи чи посвідки на проживання може мати тяжкі наслідки. Санкція, яка безпосередньо застосовується, полягає в тому, що іноземному працівникові може бути наказано покинути Угорщину і буде заборонено повертатися на термін від 1 до 10 років залежно від рішення компетентних угорських органів.