top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Румунiя

Правила в’їзду до країни

Якщо особа не має дійсного паспорта, вона може подати заяву про отримання притулку в Румунії. Це можна зробити:

  • на кордоні;

  • у структурах прикордонної поліції;

  • у структурах Генеральної інспекції з питань імміграції;

  • у поліцейських підрозділах із центрами ув'язнення та тимчасового ув'язнення;

  • у структурах Національного управління пенітенціарних установ, що діють у складі Міністерства юстиції. 

Якщо особа має заборону на в’їзд до Румунії, закон залишається в силі і вона не зможе в’їхати до Румунії. 

Осіб, які не є громадянами України, приймають для транзитних цілей лише за наявності дійсних проїзних документів. Після прибуття на прикордонний пункт ці особи отримають румунську транзитну візу на термін до 90 днів. Якщо документів немає, доведеться подавати заяву на надання притулку. Заяву можна подати на загальних прикордонних пунктах Румунії. 

Якщо особа прибуває через Молдову, їй потрібно отримати візу в одному з консульств Румунії в Молдові, і візу нададуть протягом кількох годин (залежно від кількості заяв, що перебувають на розгляді). 

З України перетнути кордон можна у таких місцях: 

  • Халмеу (Halmeu), середній час очікування на румунському боці — 10 хв. 

Плюс: близько до кордону з Угорщиною.

Мінус: середній час очікування на кордоні з Угорщиною становить 120 хв.

 

  • Сигіт-Мармароський (Sighetu Marmației), середній час очікування на румунському боці — 10 хв.

Плюси: близькість до Байя-Маре і Клуж-Напока, важливих трансильванських міст із міжнародними аеропортами та університетами.

 

  • Сірет (Siret), середній час очікування на румунському боці — 20 хв.

Діє зелений коридор, що з'єднує Сучаву (Румунія) з Чернівцями (Україна), метою якого є полегшення транспортування гуманітарної допомоги до районів, постраждалих від війни. 

  • Ісакча (Isaccea), середній час очікування на румунській стороні — 10 хв.

Плюс: найближчий прямий пункт україно-румунського кордону з Одеської області та східної частини України.

Мінус: вимагає перетину кордону на поромі.

 

Тривалість очікування в пунктах перетину кордону в режимі реального часу можна знайти тут

Крім того, Румунія приймає українських біженців, які в'їжджають через Республіку Молдова.

Пункти в'їзду до Румунії з Молдови: 

  • Липкань, мол. — Редеуць Прут, рум.

  • Скулень, мол. — Скулень, рум.

  • Леушень, мол. — Албіца, рум.

  • Джурджулешть, мол. — Галац, рум.

  • Костєшть, мол. — Стинка, рум.

  • Кагул, мол. — Оанча, рум.

Для в’їзду в Румунію з України не є потрібно пред’являти сертифікат про вакцинацію чи дійсний ПЛР-тест. Ті, хто прибуває до Румунії з України наземним транспортом, не зобов’язані проходити карантин. Це передбачено рішенням Національного комітету з надзвичайних ситуацій від 25 лютого 2022 року. 

Влада Румунії надає доступ до медичної допомоги як громадянам України, так і громадянам третіх країн, змушеним покинути територію України через війну. 

Міжнародний захист

Заяву про надання притулку може подати будь-який іноземець, який перебуває в Румунії або на пункті перетину кордону. Особа вважається шукачем притулку з моменту, коли вона в письмовій або усній формі висловлює свою готовність, демонструючи, що вимагає захисту румунської держави. Прохання про надання притулку подають особисто українці та інші іноземці, які опинилися в Румунії або на пункті пропуску для перетину державного кордону. Якщо іноземець є дитиною, заяву про надання притулку може подати законний представник з Управління захисту дітей. Такого представника буде призначено, коли дитина дійде до імміграції. Неповнолітні, які досягли 14 років, можуть подати заяву про надання притулку від свого імені. Після того, як ви подасте заяву про надання притулку та підтверджувальні документи, вам дадуть тимчасовий документ, що посвідчує особу, а також повідомлять час і дату попередньої співбесіди з Генеральною інспекцією з питань імміграції.

За юридичною допомогою щодо отримання притулку телефонуйте на гарячу лінію Національної ради у справах біженців за номером: +40 721 206 926

Компетенцію приймати заяву про надання притулку мають такі органи:

  • структури прикордонної поліції;

  • структури Генеральної інспекції з питань імміграції;

  • поліцейські підрозділи із центрами ув'язнення та тимчасового ув'язнення;

  • структури Національного управління пенітенціарних установ, що діють у складі Міністерства юстиції. 

На відміну від притулку, тимчасовий захист надається автоматично всім особам, які відповідають ряду критеріїв, а саме:

  • громадяни України, незалежно від того, прибули вони до Румунії після 24 лютого 2022 року чи вже перебували на території Румунії на цей момент, а також члени їхніх сімей;

  • особи без громадянства та громадяни третіх країн, які отримували міжнародний захист або еквівалентний національний захист в Україні до 24 лютого 2022 року, а також члени їхніх сімей;

  • іноземці й особи без громадянства, які легально проживали в Україні та не можуть безпечно повернутися до країни походження.

Якщо ви хочете, щоб вас визнали бенефіціаром тимчасового захисту, зверніться до імміграційного офісу або регіонального центру з питань процедур та розміщення шукачів притулку в країні, де ви перебуваєте. Бенефіціарам у Румунії буде видано дозвіл на проживання Головною інспекцією з питань імміграції та присвоєно персональний цифровий код, який вони зможуть використовувати у взаємодії з румунською владою.

Працевлаштування

Іноземці, які просять про надання міжнародного захисту, мають право працювати на тих самих умовах, що й громадяни Румунії, через 3 місяці з моменту подання заяви і протягом усього періоду процедури надання притулку. Для працевлаштування потрібен документ, що посвідчує особу.

Особи зі статусом тимчасового захисту можуть працювати без дозволу на роботу чи візи.

Якщо ви хочете працювати у сфері, в якій здобули досвід або освіту, але не маєте підтверджувальних документів (дипломів, сертифікатів, атестацій), то можете на власну відповідальність надати заяву про те, що ви пройшли навчання або маєте досвід у певній галузі. Така заява дійсна протягом 12 місяців, але може бути подовжена на 6 місяців або на рік.

Зазвичай для працевлаштування в Румунії іноземці повинні мати дозвіл на роботу та довгострокову візу.

У більшості випадків компанія має подати заявку на отримання дозволу на роботу від імені свого майбутнього працівника. Роботодавець повинен довести, що кандидат має кваліфікацію та досвід роботи на посаді, і ці документи має надати експат. Процес отримання дозволу на роботу в Румунії може зайняти кілька тижнів. Отримавши дозвіл на роботу від свого роботодавця, експат у посольстві Румунії у своїй країні повинен подати заяву на довгострокову робочу візу для роботи. Співробітникам посольства потрібно надати:

  • дозвіл на роботу, отриманий роботодавцем;

  • підтвердження проживання в Румунії;

  • дійсний паспорт;

  • два останні фото;

  • підтвердження медичного страхування на час візиту;

  • поліцейський дозвіл або перевірку з країни проживання працівника;

  • докази наявності достатніх фінансових коштів для подорожі;

  • авіаквиток або інше підтвердження подорожі.

Після прибуття до Румунії громадянам країн, які не є членами ЄС, потрібно зареєструватися в міністерстві фінансів Румунії та отримати свій Cod de Identificare Fiscala (CIF), тобто свідоцтво про податкову реєстрацію (подібне за функціями до персонального ідентифікаційного номера). Довгострокова віза для експата пов’язана з дозволом на роботу, який дійсний максимум один рік. Якщо експат продовжує працювати на того самого роботодавця, довгострокову візу треба подовжити принаймні за 30 днів до закінчення терміну її дії, а дозвіл на роботу буде подовжено в той же час. Експатам, які переїжджають із сім’ями, доведеться подавати окрему візу для кожного члена родини. Членам сім'ї експата заборонено працювати в Румунії, якщо вони не мають власного дозволу на роботу.

Зауважте: румунський уряд має систему квот, яка регулює кількість дозволів на роботу, що надаються іноземним працівникам щороку, і це може обмежити можливості експатів.

Румунська національна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми: 0 800 800 678, +40 213 133 100

МОМ Румунія: +40 212 103 050

Екстрені служби: 112

Допомога

Інтеграція

Уряд Румунії не пропонує власних курсів і не має центрів для вивчення румунської мови. Ви можете обрати один з поширених способів вивчення мови:

  •  Індивідуальні заняття з репетитором. Викладач складає навчальну програму залежно від потреб та цілей конкретного студента. Такий формат підходить для будь-якої мети навчання.

  •  Курси румунської. Вивчення мови в групах до 10 осіб із кваліфікованим викладачем. Курси мають затверджену програму та розраховані на певний проміжок часу (від 2 до 8 місяців). Заняття організовуються при центрах вивчення іноземних мов, а також онлайн. Такий вид навчання орієнтований передусім на розвиток комунікативних навичок.

  •  Онлайн-курси без участі викладача. Такі курси є готовим записом циклу уроків, пов’язаних тематично та розташованих у порядку зростання складності.

  •  Самовчителі — комплексний матеріал, що включає підручник, книгу із завданнями, аудіозаписи, словники тощо. Самовчитель розрахований переважно на осіб, які опановують мову з нуля.

  •  Навчальні сайти, онлайн-платформи, мобільні застосунки. Можуть містити теоретичний і практичний матеріал, яскраві ілюстрації, відеоуроки, подкасти, фрагменти фільмів. Онлайн-сервіси пропонують цікаві інтерактивні ігри та вікторини для тестування й закріплення знань.

  •  Безпосереднє спілкування з носіями мови через Skype та інші сервіси, читання літератури в оригіналі, перегляд фільмів та прослуховування новин. Усе це забезпечує тісний контакт з мовним середовищем. Однак цей метод підходить для тих, хто вже непогано володіє румунською.

  •  Опрацювання граматик, довідників, словників та постійна самоперевірка за допомогою онлайн-тестів. У цьому методі існує ризик неправильно зрозуміти чи погано засвоїти матеріал.

Культура румунського народу складалася століттями. Незважаючи на величезну кількість історій про вампірів, драконів і жахливі підземелля, традиції Румунії — це гостинність та любов до ближнього, а особливості життя румунського народу пронизані позитивом та світлом.

 

Інтер’єр

У традиційній румунській оселі переважають соковиті кольори. Вишиті скатертини та килимки домашнього плетіння, різнокольорові рушники та розписний посуд — перебуваючи в такому будинку, мандрівник почувається мов у старовинній казці.

 

Їжа

Традиційна кухня румунського народу дуже ситна та смачна. Страви готуються на відкритому вогні або в духовці, навіть овочі часто запікають або смажать. М'ясо є основою кухні, риба зустрічається рідше, а от молочні продукти часто вживають на сніданок та вечерю.

Глава сім'ї починає трапезу і спрямовує застільну бесіду. Тости зазвичай проголошують старші в сім’ї: батьки, бабусі та дідусі. Вино може бути на столі румунів незалежно від часу трапези, його вважають національним напоєм.

Корисні контакти 
Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги

Дiє в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Екстрені служби, пов'язані з дітьми (у тому числі для дітей без сім'ї)  

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Національна Рада у справах біженців, гаряча лінія юридичної допомоги для отримання притулку

Національна Рада у справах біженців, для прикордонних питань

Румунська Національна служба допомоги в боротьбі з торгівлею людьми

Міжнародна організація з міграції (МОМ) у Румунії

Корисні контакти  
1. Екстрені служби  

Карабінери

Телефон: 112

Поліція екстреної допомоги (також швидкої та пожежної допомоги) 

Телефон: 113

Пожежна частина 

Телефон: 115

A.C.I. (Італійський автомобільний клуб), допомога на дороз

Телефон: 116

Невідкладна медична допомога 

Телефон: 118

Лісові пожежі 

Телефон: 1515

2. Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Місія МОМ для Італії, Мальти та Святого Престолу, Координаційне бюро для Середземномор'я 

Адреса: Casale Strozzi Superiore, Via L.G. Faravelli snc, 00195 Рим 

Телефон: (+39) 06 44 23 14 28 

Факс: (+ 39) 06 44 02 53 3 

Електронна адреса: iomrome@iom.int 

Donne in Rete 

«Жінки в мережі проти насильства» (Donne in Rete (Di.Re.) contro la violenza)

Найбільша мережа центрів боротьби з насильством в Італії, яка налічує 82 асоційовані організації, більш ніж 100 центрів боротьби з насильством та понад 500 безпечних притулків. На вебсайті можна знайти найближчий притулок. Програма «Покинути насильство. Жити в безпеці» надає безпосередню підтримку біженцям та шукачам притулку. 

Differenza Donna 

Differenza Donna — асоціація, що базується в Римі (Лаціо), функціонує в рамках мережі Di.Re. та підтримує постраждалих від гендерно зумовленого насильства, надаючи їм інформаційну, юридичну, медичну та іншу допомогу. Організація має довідкові служби в кількох лікарнях Риму, а також центри захисту від насильства. 

Mondo Donna 

Асоціація Mondo Donna розташована в Емілії-Романьї. Тут підтримують жінок, які пережили гендерно зумовлене насильство, а також жінок-мігранток, мігрантські родини та інших вразливих людей. Організація допомагає жінкам із житлом, соціально-економічною інтеграцією та працевлаштуванням, а також надає послуги з догляду за дітьми та молоддю до 18 років. 

Клініка Mangiagalli 

Ця клініка, розташована в Мілані, надає медичні, психологічні та соціальні послуги постраждалим від сексуального й домашнього насильства (Servizio Soccorso Sessuale e Domestica — SVSED). 

Лікарня Sant’Anna 

Лікарня працює при Центрі охорони здоров’я та науки в Турині. Вона пропонує медичні, психологічні та соціальні послуги жінкам, які пережили гендерно зумовлене насильство й катування (Centro Soccorso Violenza Sessuale). 

Цілодобова гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та експлуатації 

Якщо ви потрапили в ситуацію торгівлі людьми чи експлуатації, ви можете отримати допомогу!  

Телефонуйте 800290290 або +39 3427754946 (з Lyca Mobile). Усі дзвінки безкоштовні й анонімні. Серед доступних на лінії мов є українська, російська, англійська, іспанська, румунська, польська та португальська. У цій службі вам також нададуть контакти місцевих служб допомоги.

3. Державні служби  

Міністерство закордонних справ та міжнародного співробітництва

Адреса: Piazzale della Farnesina, 1, 00194 Rome, Italy 

Телефон: (+39) 06 36911 

Електронна пошта: ministro.affariesteri@cert.esteri.it 

www.esteri.it 

Міністерство внутрішніх справ 

Адреса: Piazza del Viminale n. 1, 00184 Rome, Italy 

Телефон: (+39) 06 4651 

Електронна пошта: gabinetto.ministro@pec.interno.it 

www.interno.it 

Міністерство юстиції 

Адреса: Via Arenula, 70, 00186 Rome, Italy 

Телефон: (+39) 06 68851 

Електронна пошта: centrocifra.gabinetto@giustiziacert.it 

www.giustizia.it 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики 

Адреса: Via Vittorio Veneto, 56, 00187 Rome, Italy 

Телефон: (+39) 06 481611 

www.lavoro.gov.it 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Міністерство охорони здоров’я 

Адреса: Lungotevere Ripa, 1, 00153 Rome, Italy 

Телефон: (+39) 06.5994.1 

www.salute.gov.it 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Прикордонна поліція Румунії, цілодобова гаряча лінія для громадян України

Гаряча лінія префектури Галац (біля пункту перетину кордону Ісакча)

Гаряча лінія префектури Браїла (біля пункту перетину кордону Ісакча)

Гаряча лінія міської ради Тульчі (біля пункту перетину кордону Ісакча)

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ 

Обов'язки: 

  • встановлює заходи для захисту основних прав і свобод людини, а також для захисту державної та приватної власності; 

  • організовує, спрямовує та координує діяльність, спрямовану на захист осіб, товарів, цілей і цінностей, а також організовує охорону особливо важливих цілей, що належать до його компетенції відповідно до законодавства; 

  • забезпечує відповідно до своїх обов'язків слідчу діяльність щодо діянь, передбачених кримінальним правом; 

  • організовує діяльність із захисту свідків; 

  • забезпечує дотримання режиму державного кордону Румунії; 

  • складає та використовує Національний реєстр зброї та судимостей; 

  • організовує та забезпечує проведення психологічних оглядів та медичного страхування, необхідні для виконання конкретних завдань; 

  • створює Національну комп’ютеризовану систему обліку осіб та керує нею. 

Piata Revolutiei No.1 A, район 1, Бухарест 

MAI Switchboard:

004 021 / 303 70 80 

Графік роботи: постійно 

www.mai.gov.ro 

 

Відділ роботи з громадянами 

Графік роботи: понеділок з 8:30 до 18:30, вівторок — п'ятниця з 8:30 до 16:30 

Факс: 004021/264 86 77 

0800 800 624 

Міністерство закордонних справ 

Обов’язки: 

  • визначає стратегічні орієнтири зовнішньої політики Румунії; 

  • розробляє план дій з реалізації урядової програми із зовнішньої політики; 

  • сприяє створенню правової та інституційної бази, що регулює виконання стратегічних завдань; 

  • представляє румунську державу у відносинах з іноземними урядами та в міжнародних організаціях; 

  • веде дипломатичну службу в штаб-квартирі, дипломатичних представництвах та консульських установах; 

  • керує історичною спадщиною румунської дипломатичної служби; 

  • надає візи. 

Aleea Alexandru, nr. 31, сектор 1, 011822 Бухарест 

+40 21 319 21 08

+40 21 319 21 25 

Факс: +40 21 319 68 62 

opinia_ta@mae.ro 

 

Відділ зв'язків із громадськістю 

+40 21 319 21 08 

+40 21 319 21 25 / розширення 1352 

Факс: +40 21 319 68 50 

relatii_cu_publicul@mae.ro 

 

Прес-секретар та робота зі ЗМІ 

Адреса: Aleea Alexandru, nr. 31, сектор 1, CP 011822, Бухарест (громадський вхід) 

+40 21 431 13 77 (для зв'язків зі ЗМІ) 

resa@mae.ro 

 

Консульський відділ 

Aleea Alexandru nr. 24, сектор 1, Бухарест 

+40 21 319 68 70 

+40 21 319 68 69 

drco@mae.ro 

 

Національний візовий центр для громадян третіх держав, які в’їжджають до Румунії 

+40 21 232 55 07 

+40 21 232 55 78 

Міністерство праці та соціального захисту населення 

Міністерство керує такими установами: 

  • Національне агентство платежів та соціальної інспекції; 

  • Інспекція праці; 

  • Національне агентство з питань зайнятості; 

  • Національний будинок громадських пенсій; 

  • Національний інститут наукових досліджень у галузі праці та соціального захисту населення. 

2-4, Dem.I.Dobrescu Street, 1st District, Bucharest, Romania 

www.mmuncii.ro; http://www.mmuncii.gov.ro 

+4021 313 62 67 

relatiicupublicul@mmuncii.gov.ro 

(віддiл зв'язків із громадськістю)

presa@mmuncii.gov.ro 

(відділ зв'язків зі ЗМІ)

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Корисні контакти у Польщі
Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Румунія
Корисні контакти  
1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу.

Екстрені служби, пов'язані з дітьми (у тому числі для дітей без сім'ї) 

119

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Національна Рада у справах біженців, гаряча лінія юридичної допомоги для отримання притулку

Румунська Національна служба допомоги в боротьбі з торгівлею людьми

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Міжнародна організація з міграції (МОМ) у Румунії

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Прикордонна поліція Румунії, цілодобова гаряча лінія для громадян України

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Національна Рада у справах біженців, для прикордонних питань

+ 40 730 073 170 

Гаряча лінія префектури Галац (біля пункту перетину кордону Ісакча)

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Гаряча лінія міської ради Тульчі (біля пункту перетину кордону Ісакча)

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Гаряча лінія префектури Браїла (біля пункту перетину кордону Ісакча)

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ 

Адреса: Casale Strozzi Superiore, Via L.G. Faravelli snc, 00195 Рим 

Телефон: (+39) 06 44 23 14 28 

Факс: (+ 39) 06 44 02 53 3 

Електронна адреса: iomrome@iom.int 

Міністерство закордонних справ 

Адреса: Aleea Alexandru, nr. 31, сектор 1, 011822 Бухарест 

Телефон: +40 21 319 21 08;
+40 21 319 21 25 

Факс: +40 21 319 68 62 

Електронна пошта: opinia_ta@mae.ro 

 

Відділ зв'язків із громадськістю 

Телефон: +40 21 319 21 08 /
+40 21 319 21 25 / розширення 1352 

Факс: +40 21 319 68 50 

Електронна пошта: relatii_cu_publicul@mae.ro 

 

Прес-секретар та робота зі ЗМІ 

Адреса: Aleea Alexandru, nr. 31, сектор 1, CP 011822, Бухарест (громадський вхід) 

Телефон: +40 21 431 13 77 (для зв'язків зі ЗМІ) 

Електронна пошта: presa@mae.ro 

 

Консульський відділ 

Адреса: Aleea Alexandru nr. 24, сектор 1, Бухарест 

Телефон: +40 21 319 68 70 

Факс: +40 21 319 68 69 

Електронна пошта: drco@mae.ro 

 

Національний візовий центр для громадян третіх держав, які в’їжджають до Румунії 

Телефон: +40 21 232 55 07 

Факс: +40 21 232 55 78 

Міністерство праці та соціального захисту населення 

Адреса: 2-4, Dem.I.Dobrescu Street, 1st District, Bucharest, Romania 

Вебсайт: www.mmuncii.ro; http://www.mmuncii.gov.ro 

Телефон: +4021 313 62 67 

Електронна пошта (відділ зв'язків із громадськістю): relatiicupublicul@mmuncii.gov.ro 

Електронна пошта (відділ зв'язків зі ЗМІ): presa@mmuncii.gov.ro 

Компетенцію приймати, реєструвати та розглядати заяви про надання притулку мають шість регіональних центрів процедур та розміщення шукачів притулку (RCPAAS) при Управлінні з питань притулку та інтеграції.  

  1. Регіональний центр процедур та розміщення шукачів притулку Марамуреш/Maramureș (88 км від пункту перетину кордону Сигіт та 81 км від пункту перетину кордону Халмеу). 

Адреса: вул. Чететій, 1A, Шомкута-Маре, повіт Марамуреш  

Address: Cetătii street, no. 1A, Somcuta Mare, Maramureș 

Телефон/факс: 0262-280004  

  1. Регіональний центр процедур та розміщення шукачів притулку Радауці/ Rădăuți (19 км від пункту перетину кордону Серет).  

Адреса: вул. Перілор, 2, Радауці, Сучавський повіт  

Address: Perilor street no 2, Rădăuți, Suceava County 

Телефон: +4 0230-564462, +4 0230-564463  

  1. Регіональний центр процедур та розміщення шукачів притулку Галаті/ Galati (11 км від пункту перетину кордону Джурджулешть та 46 км від пункту перетину кордону Ісакча) 

Адреса: вулиця Савінешть, 2, Галац  

Address: Săvinești street, no. 2, Galați  

Телефон: +4 0236-323878  

  1. Регіональний центр процедур та розміщення шукачів притулку Бухарест/Bucharest 

Адреса: вул. Василя Столникула, 15, бл. 13, сектор 2, Бухарест  

Address: Vasile Stolnicul Street, no. 15, bl. 13, sector 2, Bucharest  

Телефон: +4 021-240 87 74  

  1. Регіональний центр процедур та розміщення шукачів притулку Джурджу/Giurgiu 

Адреса: 1907 бульвар 1С, Джурджу  

Address: 1907 1C Boulevard, Giurgiu / Phone /+4 0246 – 215056 

Телефон: +4 0246-215056 

  1. Регіональний центр процедур та розміщення шукачів притулку Тімішоара/Timisoara 

Адреса: вул. Андрія Моціоні, н. 8-10, Тімішоара  

Address: Andrei Mocioni Street, no. 8-10, Timisoara  

Телефон: +4 0256-402434 ; +4 0256-402431 ; +40256-402432  

 

Громадяни Румунії, які прагнуть забезпечити житлом біженців з України, створили кілька ініціатив. У Facebook є група UNITI PENTRU UCRAINA - Єдині за Україну - United for Ukraine, де зібрано корисну інформацію. Українці або іноземні громадяни, які виїжджають з України і потребують допомоги, можуть дописувати в групі англійською, українською чи російською мовами.  

На платформі Https://unacoperis.ro/uk зібрано багато пропозицій від жителів Румунії, які бажають надати людям, які виїхали з України, безкоштовне проживання, послуги з перевезення, харчування, а також предмети або послуги першої необхідності.  

Українці, громадяни третіх країн та особи без громадянства, які рятуються від війни в Україні, можуть безкоштовно подорожувати потягом на підставі документа, що посвідчує особу, тимчасових документів, що посвідчують особу, а також дозволів на проживання чи інших дозволів, виданих владою Румунії.  

Tabita Tour надає безкоштовний транспорт до вокзалів, автовокзалів або інших околиць, телефон: +40 756 333 898  

Тарсін (Tarsin) від компанії Радауті (Radauti) безплатно перевозить автобусом громадян України з Вама Сірет, які хочуть дістатися до автовокзалу, залізничного вокзалу чи аеропорту.  

Компанія Ромфор (Romfour) також оголосила, що запропонує безкоштовний транспорт усім біженцям, які приходять до прикордонного пункту Сірет пішки. Крім цього, щоп’ятниці компанія пропонує 20 безплатних місць для біженців, які хочуть потрапити до Італії, а також надає знижки на інші маршрути (до Франції, Німеччини тощо).  

Аеропорт Ясси пропонує безкоштовний трансфер від Сірета людям з України, які рятуються від війни і мають квитки на літак, що вилітає з Ясс.  

Окружні комітети з надзвичайних ситуацій організовують безкоштовні внутрішні або міжнародні автомобільні перевезення та чартерні рейси для ситуацій, коли переїзд автобусом або потягом неможливий. Біженці можуть запросити цей вид транспорту через платформу sprijindeurgenta.ro  

Також безліч варіантів транспортування у випадку спеціальних ситуацій пропонують румунські волонтери.  

  • Швидкий в'їзд з України через Молдову до Румунії:  

МОМ Румунія, МОМ Молдова, УВКБ ООН Румунія, УВКБ ООН Молдова, уряди Молдови та Румунії та DES розробили та впроваджують перший швидкий «зелений коридор» для переміщення осіб на маршруті Україна — Румунія, що проходить через Молдову.  

Кому може бути корисний трансфер?  

Швидким трансфером може скористатися будь-яка особа (незалежно від національності), котра виїхала з України, рятуючись від війни. 

Звідки я зможу вирушити?  

Рушайте з прикордонного пункту пропуску Паланка в Молдові (потрібно пройти пішки близько 500 м до автобусної зупинки). 

В який час можна виїхати?  

10:00 (щодня) та 15:00 (щодня)  

Скільки триватиме подорож?  

Дорога займе 5–6 годин.  

Які умови подорожі?  

Ви їхатимете в супроводі поліції безпечним транспортом, наданим урядами Молдови та Румунії за підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та Міжнародної організації з міграції (МОМ).  

Зупинки 

Автобус буде зупинятися 2–3 рази на маршруті, щоб ви могли зробити відпочити або скористатися туалетом.  

Зупинка з туалетом знаходиться безпосередньо перед молдовсько-румунським кордоном. Будь ласка, зверніть увагу, що на молдовсько-румунському кордоні немає туалету.  

На молдовсько-румунському кордоні будуть дві зупинки для перевірки документів: одна в Леушені (молдовська сторона кордону) та одна в Албіці (румунська сторона кордону). 

Загальний час очікування на румунсько-молдовському кордоні становить приблизно 1,5 години.  

Чи будуть у мене їжа та вода?  

На пункті перетину Паланка вам запропонують бутерброди, каву, чай і воду. Будь ласка, переконайтеся, що ви достатньо запаслися для подорожі.  

Продуктові пакети, вода та гарячі напої також надаються після прибуття в центр прийому Huși (Хуші).  

Чи надається медична допомога?  

• Перед від'їздом представники Департаменту міграційної охорони здоров'я МОМ Молдова переконаються, що ваш стан дозволяє подорожувати, виявлять нагальні медичні потреби і (якщо потрібно) нададуть медичну та медикаментозну підтримку.  

• Таблетки від захитування будуть доступні після виїзду з Паланки.  

• Медична допомога надається в приймальні Huși, у центрі працюють лікарі та парамедики.  

Що відбуватиметься в центрі прийому Hușі?  

У центрі Huși ви проведете близько години. Вам (за потреби) нададуть медичну допомогу. Ви отримаєте їжу, воду та гарячі напої і зможете скористатися туалетом.  

• Після завершення приймального процесу вас пересадять в автобуси, які прямують до Бухареста та Ясс.  

Безкоштовну медичну допомогу та догляд, подібний до тих, які надаються громадянам Румунії, громадяни України можуть отримати, якщо вони користуються формою міжнародного захисту, а отже набувають статусу застрахованих у системі соціального медичного страхування.  

Громадяни України, які не користуються якоюсь формою міжнародного захисту, але мають право на законне проживання, отримають медичні послуги, сплачуючи медичні внески з доходу, отриманого від роботи, або сплачуючи внесок на соціальне страхування.  

У випадках гострих або хронічних захворювань, що загрожують життю громадян, які шукають притулку в Румунії, первинна медична допомога та лікування, невідкладна госпітальна допомога, а також медична допомога та лікування надаються безкоштовно.  

Усім дітям гарантується безкоштовний доступ до румунської освіти, незалежно від їхнього статусу. Зацікавленим особам, які отримали притулок або тимчасовий захист, потрібно пройти інтенсивний курс румунської мови. Після цього діти можуть почати безкоштовне навчання румунською мовою. 

Окрім цього, в Румунії є українськомовні школи та університети, де біженці зможуть здобувати освіту. Є можливість вступу в румунські виші без документів, однак у такому разі прийом особи відбувається на розсуд самого закладу освіти. 

Залишились запитання?

bottom of page