top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Іспанія

Правила в’їзду до країни

В’їзд для громадян України

Громадяни України можуть в’їхати на територію Іспанії без одержання візи. В Іспанії вони можуть одержати тимчасовий захист.

Обмеження, пов’язані із COVID-19

Іспанія тимчасово скасувала вимоги до громадян України щодо подання при в’їзді сертифікатів про вакцинацію, довідок про одужання або результатів аналізу на COVID-19, а також щодо заповнення перед авіаперельотами формулярa SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH.

Перетин кордону з тваринами

Щодо ввезення собак, котів та тхорів більшість країн Європейського Союзу висувають суворі вимоги, пов’язані з контролем поширення збудників сказу. Відповідно до статті 32 Регламенту (ЄС) 576/2013, держави-члени можуть у виняткових випадках дозволити некомерційне переміщення на свою територію домашніх тварин, які не відповідають цим умовам, якщо:

  • власник подав попередню заявку на отримання дозволу і держава-член призначення надала його і

  • домашні тварини ізолюються та перебувають під офіційним наглядом на час, необхідний для виконання ними цих умов (отримання дозволу), але не довше ніж шість місяців:

  1.  у місці, затвердженому компетентним органом; 

  2.  згідно з процедурами, передбаченими дозволом.

Україна належить до третіх країн і не зазначена в Додатку II Регламенту (ЄС) 577/2013, тому умови, яким повинні відповідати сприйнятливі до сказу домашні тварини,  такі:

  • тварина ідентифікована правильно, ідентифікація проводиться за допомогою мікрочипа;

  • зроблено щеплення проти сказу;

  • проведено титрування антитіл, пробу потрібно взяти не менше ніж за 30 днів після щеплення та за три місяці до переміщення;

  • видано міжнародний сертифікат, що супроводжує тварину, або, в разі реінтродукції, необхідний паспорт, що підтверджує щеплення та тест на титрування антитіл.

  • собаки, коти та тхори віком до семи місяців не допускаються (термін визначається віком щеплення та визначенням поствакцинальних антитіл).

Можливість в’їзду без закордонного паспорта

Громадянину України для перетину кордону Іспанії необхідно:

Для повнолітніх осіб:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон — БІОМЕТРИЧНИЙ;

  • у разі відсутності біометричного паспорта необхідно звернутися до найближчої до вас дипломатичної / консульської установи України на території ЄС для отримання довідки, яка підтверджує вашу особу та громадянство. При собі необхідно мати документ, який посвідчує вашу особу (наприклад, внутрішній паспорт) та, за наявності, документ, який підтверджує ваше проживання на території України до 24.02.2022 року.

Для неповнолітніх осіб:

  • свідоцтво про народження дитини та документ, який підтверджує родинний зв’язок, разом з відповідними дозвільними документами, або повноваження законного представника дитини.

Із зазначеними документами громадянин України може перебувати на території Іспанії до 90 днів.

Шенгенська віза призначена для короткострокового перебування або транзиту через Шенгенську зону не довше за 90 днів протягом 180-денного періоду. Віза, видана будь-якою країною Шенгенської зони, дає право на подорож до всіх країн, що входять у зону Шенгену, однак ви повинні подавати заяву на отримання візи країни, яка є вашим основним пунктом призначення. Якщо ви подорожуєте одразу до кількох країн Шенгенської зони і жодна з них не буде вашим основним пунктом призначення, вам слід подати заяву на отримання візи країни, до якої ви в’їдете спочатку.

Країни Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія та Швеція.

Більше інформації про оформлення документів за посиланням

Іспанія

Міжнародний захист

Тимчасовий захист забезпечує:

  • дозвіл на проживання та роботу;

  • песоціальну допомогу;

  • охорону здоров'я;

  • право на освіту.
     

Ви можете подати заяву на тимчасовий захист за адресами:

  • Центр прийому, уваги та направлення Мадріса (Посуело де Аларкон / Pozuelo de Alarcon);

  • Центр прийому, уваги та направлення Барселони (Фіра де Барселона / Fira de Barcelona);

  • Центр прийому, уваги та направлення Аліканте (Місто світла / City of Light).

Будь-хто, хто бажає подати заяву про надання притулку в Іспанії, включно з неповнолітніми віком до 18 років, може зробити це, перебуваючи на прикордонному пункті пропуску або на території Іспанії.

Якщо ви перебуваєте на прикордонному пункті пропуску (незалежно від того, це порт, аеропорт або сухопутний кордон у Сеуті чи Мелільї), повідомте Національну поліцію чи цивільну гвардію про те, що ви хочете попросити притулку чи міжнародного захисту в Іспанії.

Якщо ви вже перебуваєте на території Іспанії, ви повинні особисто звернутися й записатися на прийом до одного з імміграційних офісів або відділень поліції, уповноважених приймати заяви про надання притулку.

Якщо ви перебуваєте в ізоляторі імміграційного утримання (CIE) і бажаєте подати заяву про надання притулку, ви повинні повідомити про це керівництво установи.

Ви також можете подати запит на міжнародний захист, якщо перебуваєте під вартою, повідомивши про це керівництво установи.

Хоча згідно із законом можна шукати також притулку в дипломатичних представництвах та консульських установах Іспанії за кордоном, наразі такі заявки можуть розглядатися лише у виняткових випадках, оскільки відповідна процедура ще не визначена в нормах закону про притулок.

Ви маєте право подати заяву на міжнародний захист у будь-який час після в’їзду в Іспанію. Проте ми рекомендуємо зробити це якомога швидше, бажано протягом першого місяця після прибуття.

Ви також можете попросити притулку, якщо ситуація, яка заважає вам повернутися до своєї країни, сталася під час вашого перебування в Іспанії або в будь-якій іншій іноземній країні, навіть якщо ви перебуваєте за кордоном протягом тривалого часу.

Як подати заяву про надання притулку на кордоні?

Вам необхідно повідомити поліцію або цивільну гвардію про свій намір попросити притулку або міжнародного захисту.

Вам може допомогти перекладач. Якщо він вам потрібен, повідомте про це, коли подаєте запит про притулок.

Ваша заява про надання притулку буде оформлена під час співбесіди з національною поліцією. Це може зайняти кілька днів залежно від того, чи потрібен вам перекладач.

У процедурі на кордоні (порти, аеропорти та сухопутні кордони) вам повинен допомогти адвокат. Ви можете запросити державного захисника (безкоштовно), звернутися до спеціалізованої громадської організації, яка надає безкоштовні юридичні консультації, або найняти приватного адвоката.

Вам поставлять особисті запитання: доведеться пояснити, чому ви не можете повернутися до країни походження, що з вами сталося або чого ви боїтеся, якщо ви повернетесь, тощо.

Ви можете подати всі наявні у вас документи, які пояснюють або підтверджують, чому вам довелося залишити країну походження та шукати захисту в Іспанії.

Вас також запитають про родичів. Дуже важливо точно вказати родичів у заяві, щоб ви згодом, якщо забажаєте, могли подати заяву на возз’єднання сім’ї, якщо вам буде надано захист в Іспанії.

Заява про надання притулку є конфіденційною. Ніщо з того, що ви скажете на співбесіді, жодну надану вами документацію, навіть той факт, що ви звернулися з проханням про захист в Іспанії, не буде передано органам влади вашої країни походження або будь-кому, хто не залучений до процедури.

Ви повинні залишатися в прикордонних об’єктах (порт або аеропорт), доки не буде прийнято рішення щодо того, чи дозволено вашу справу для подальшого розгляду.

Якщо ваша справа буде прийнята, вам буде дозволено в’їхати та залишитися в Іспанії, щоб продовжити розгляд вашої заяви про надання притулку.

Якщо вашу справу буде відхилено, ви можете подати запит на розгляд вашої заявки, на яку іспанська адміністрація має відповісти протягом 48 годин. Протягом цього часу ви повинні залишатися на прикордонних об’єктах.

Якщо у вашій справі було відмовлено вдруге, тобто ваше клопотання про перегляд було відхилено, ви повинні уточнити у свого адвоката можливість подання апеляції.

Якщо ви перебуваєте в CIE (Імміграційний центр утримання під вартою) і вирішите оформити свою заяву про надання притулку, важливо чітко пояснити причини, чому ви раніше не зверталися з проханням про міжнародний захист.

Працевлаштування

Громадяни України, яким надавано тимчасовий захист за спрощеною процедурою, матимуть право на проживання і роботу терміном на 1 рік. Однак громадянам України, яким наданий тимчасовий захист згідно з Директивою про Тимчасовий Захист, буде надано дозвіл на роботу, який є дійсним на весь термін дії тимчасового захисту. Цей дозвіл на роботу надає право працювати і як найманий працівник, і як самозайнята особа (фізична особа-підприємець).

Зазвичай, щоб працювати в Іспанії, іноземці повинні відповідати кільком вимогам:

  • перебувати в Іспанії на законних підставах;

  • не мати судимості в Іспанії та в країнах, де проживали раніше;

  • в'їхати в Іспанію на законних підставах без відмови або депортації;

  • сплатити збір за заяву на тимчасове проживання;

  • мати трудовий договір, підписаний самим працівником і роботодавцем;

  • мати кваліфікацію, яка вимагається законом для цієї посади.

Що стосується вашої кваліфікації, переконайтеся, що вона визнана Міністерством освіти та професійної підготовки Іспанії. Існують конкретні форми для визнання університетських і неуніверситетських ступенів.

Зверніть увагу, що вимоги до громадян країн, які не є членами ЄС, є жорсткішими. Громадяни країн, які не є членами ЄС, повинні мати підписаний трудовий контракт перед переїздом до країни. Після цього компанія в Іспанії повинна подати заявку на отримання дозволу на роботу, підтвердивши, що ваша посада входить до списку дефіцитних професій або її важко заповнити на місці. Тільки після того як компанія подала заявку на отримання дозволу, ви можете подати заявку на отримання робочої візи, яка дозволяє вам жити та працювати в Іспанії.

Щоб працювати в Іспанії, іноземці повинні подбати про житло. Знайдіть відповідну кімнату, студію або квартиру в Іспанії, а потім зареєструйтеся в мерії, щоб отримати Empadronamiento (або padrón).

Якщо ви плануєте жити й працювати в Іспанії протягом 3–6 місяців, подайте заявку на отримання картки проживання (Tarjeta de Residencia). Якщо ви плануєте залишитися більше за 6 місяців, подайте заявку на отримання посвідчення особи іноземця (Tarjeta de identidad de extranjero).

Отримайте номер NIE (Número de Identificación de Extranjero), свій унікальний іспанський податковий номер.

Відкрийте банківський рахунок, щоб отримати свою іспанську зарплату.

Зверніться до TGSS (Tesorería General de la Seguridad Social), щоб отримати свій номер соціального страхування.

Допомога

Громадяни України, які не в змозі забезпечити себе, можуть розраховувати на місце в іспанських центрах прийому біженців. В іншому випадку можна винаймати квартиру, будинок або кімнату в хостелі чи готелі.

Волонтери пропонують безкоштовне приватне житло в різних містах Іспанії. Знайти оголошення чи подати заявку можна на спеціальних сайтах офіційних волонтерських організацій. Безкоштовне житло, яке надають іспанці, можна, наприклад, знайти на сторінці «Прихисток»: https://prykhystok.in.ua.

Залізнична мережа Renfe забезпечила громадянам України безкоштовний проїзд в Іспанії та в напрямку Франції. Ви також можете скористатися послугою в Барселоні, якщо у вас є український паспорт. Квитки можна придбати в касах залізничного вокзалу.

Громадянам України, які прибули до Іспанії з метою отримання тимчасового захисту або притулку, буде надано необхідне медичне обслуговування в рамках чинної системи охорони здоров’я залежно від їхніх потреб, у тому числі потреб хронічних хворих, пацієнтів з онкологією тощо.

По прибуттю до Мадриду особи, які мають намір звернутися з метою отримання тимчасового захисту, відвідують лікарню Ісабель Сендаль (Hospital Isabel Zendal, Av. Manuel Fraga Iribarne, 2, 28055 Madrid), де вони цілодобово можуть отримувати такі послуги, як медичний огляд, тести на COVID, вакцинація тощо.

Відповідно до законодавства Іспанії, тимчасового переміщеним громадянам України надаються такі ж права на безкоштовну медичну допомогу, що й громадянам Іспанії.

Щоб отримати медичну картку, необхідно звернутися до Центру первинної медичної допомоги (CAP — Centro de Atención Primaria) за місцем вашого тимчасового перебування та мати при собі лише паспорт громадянина України для виїзду за кордон чи інший документ, що посвідчує особу і громадянство. CАР приймає громадян без попереднього запису.

Отримання медичної картки не залежить від того, чи подали ви вже клопотання до Поліції з питань іноземців на отримання міжнародного тимчасового захисту, чи ні.

Право на тимчасовий захист дає право українцям відвідувати дошкільні заклади та школи. Шкільне навчання є безкоштовним у державних закладах.

Інтеграція

Уряд Іспанії не має офіційних курсів вивчення іспанської мови в Україні.

До поширених способів вивчення мов належать:

  • Індивідуальні заняття з репетитором. Викладач складає навчальну програму залежно від потреб та цілей конкретного студента. Такий формат підходить для будь-якої мети навчання.

  • Онлайн-курси без участі викладача. Такі курси є готовим записом циклу уроків, пов’язаних тематично та розташованих у порядку зростання складності.

  • Самовчителі — комплексний матеріал, що включає підручник, книгу із завданнями, аудіозаписи, словники тощо. Самовчитель розрахований переважно на осіб, які опановують мову з нуля.

  • Навчальні сайти, онлайн-платформи, мобільні застосунки. Можуть містити теоретичний і практичний матеріал, яскраві ілюстрації, відеоуроки, подкасти, фрагменти фільмів. Онлайн-сервіси пропонують цікаві інтерактивні ігри та вікторини для тестування й закріплення знань.

  • Безпосереднє спілкування з носіями мови через Skype та інші сервіси, читання літератури в оригіналі, перегляд фільмів та прослуховування новин. Усе це забезпечує тісний контакт з мовним середовищем. Однак цей метод підходить для тих, хто вже непогано володіє іспанською.

  • Опрацювання граматик, довідників, словників та постійна самоперевірка за допомогою онлайн-тестів. У цьому методі існує ризик неправильно зрозуміти чи погано засвоїти матеріал.

Мови в Іспанії

Іспанія відіграла величезну роль у світовій історії. Іспанія є батьківщиною другої за поширеністю мови у світі.

Більшість населення Іспанії (75%) розмовляє іспанською, або кастильською мовою, 16% — каталонською, а решта 9% — іншими мовами, зокрема баскською, валенсійською, галісійською та ін.

Різноманітність мов сприяє розмаїттю іспанської культури, яке привертає увагу мільйонів туристів з усіх куточків світу. Малі та великі міста Іспанії ваблять багатством архітектури, музики, яскравими святами й кулінарними традиціями.

Корисні контакти
Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Міністерством інклюзії, соціального захисту та міграці

Перелік організацій, що фінансуються Міністерством інклюзії, соціального захисту та міграції, які цілодобово працюють по всій території, щоб негайно реагувати на будь-яку потребу в інформації чи прийомі переміщених осіб з України

Номер Національної гарячої лінії для українців

МОМ Іспанія

C/ Fernando el Católico nº 10. 1ºB  

28015, Madrid, España  

+34 915943670  

Факс: +34 915943283  

Національна поліція з торгівлі людьми

Для постраждалих від торгівлі людьми, сексуальної експлуатації або проституції.  

Посольство України в Іспанії 

Межі консульського кругу: автономні області Мадрид, Кастілья-ла-Манча, Кастілья-Леон, Кантабрія, Ріоха, Наварра, Арагон, Країна Басків, Екстремадура, Астуріас, Галісія; Князівство Андорра. 

+34 91 748 93 60, +34 917 48 93 82 

Гаряча лінія: +34 620 64 1324 

ukrembassy.esp@gmail.com 

http://spain.mfa.gov.ua/ua 

Прийом громадян щодня з 08:30 до 20:30 

+34 910 418 416 (стаціонарна з 09:00 до 18:00) 

+34 91 748 93 60, +34 91 748 93 78, +34 91 748 93 83 

Генеральне консульство України в Барселоні 

Межі консульського кругу: Каталонія, Валенсія, Балеарські острови 

c. Numancia, 185, bajos 2 Barcelona 08034, España 

+34 93 40 28 956 

Гаряча лінія: +34 6293 829 36 

barcelonaconsul@gmail.com 

https://barcelona.mfa.gov.ua/ 

Прийом громадян щодня з 08:30 до 20:30 

Консульство України в Малазі 

Межі консульського кругу: Андалусія, Мурсія, Канарські Острови, Сеута та Мелілья 

29016, Málaga, c/Maestranza 23, 1 derecha 

+34 95 222 06 15 

Гаряча лінія: +34 6365 48017 

malagaucr@gmail.com 

https://malaga.mfa.gov.ua/ 

Прийом громадян щодня з 08:30 до 20:30 

Державні служби  

Уряд Іспанії

Про державні служби, їх функції і контакти ви можете дізнатися на сайті уряду Іспанії

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Корисні контакти у Польщі
Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Корисні контакти  
1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

Телефон: 112

2. Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Перелік організацій, що фінансуються Міністерством інклюзії, соціального захисту та міграції, які цілодобово працюють по всій території

Національна гаряча лінія. для українців

Телефон: +34 910 474 444 

МОМ Іспанія  

C/ Fernando el Católico nº 10. 1ºB  

28015, Madrid, España  

Тел. +34 915943670  

Факс: +34 915943283  

Національна поліція з торгівлі людьми

Телефон: 900 10 50 90

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців

3. Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Корисні контакти у Польщі
Екстрені служби  

112 

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу. Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Інформаційна лінія МОМ Польща

Зателефонувавши на лінію, ви отримаєте інформацію про легальне перебування та роботу в Польщі, а також допомогу, доступну в надзвичайних ситуаціях.  

Оператори на лінії розмовляють українською, російською, польською, англійською та французькою. 

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 9:00 до 17:00 

22 490 20 44 

Урядова гаряча лінія

+48 47 721 75 75 

Гаряча лінія для громадян Польщі та власників Карти поляка, які проживають в Україні:

+48 22 523 88 80  

Сайт польського уряду для українців:

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців:

+48 22 628 01 20 

Національний інтервенційно-консультаційний центр для постраждалих від торгівлі людьми:

+48 22 628 01 20 

Фонд Ла Страда проти торгівлі людьми та рабства:

Мета лінії — надавати допомогу постраждалим від торгівлі людьми. За потреби лінія залучає перекладачів.Графік роботи: понеділок — четвер з 9:00 до 19:00 

+48 22 628 99 99, +48 605 687 750 

Державні служби  

Міністерство внутрішніх справ (пол. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych)  

надання документів, що засвідчують особу (польські паспорти, посвідчення особи) та водійських прав через мережу воєводств; 

  • зв’язки між центральними органами влади та місцевими урядами (за винятком сфери регіонального розвитку, за яку відповідає Міністерство регіонального розвитку); 

  • логістика й організація політичних виборів на національному рівні та рівні воєводств (але результати виборів — під наглядом Конституційного суду й адміністративних судів); 

  • регулювання імміграції та запобігання неврегульованій імміграції; 

  • інтеграція та реєстрація іммігрантів. 

Електронна пошта: kontakt@mswia.gov.pl 

Телефон: 222 500 112 

Факс: 22 601 39 88 

Міністерство охорони здоров'я Польщі (пол. Ministerstwo Zdrowia) 

Адреса: ul. Miodowa 15, 00-952 Warszawa 

Електронна пошта: kancelaria@mz.gov.pl 

Міністерство праці та соціальної політики Республіки Польща (пол. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej)  

Міністерство сформовано з колишнього Міністерства соціальних справ та скороченого Міністерства економіки. Від Міністерства економіки нове міністерство отримало повноваження у сфері зайнятості та боротьби з безробіттям, умов праці, трудових та профспілкових відносин. Соціальна частина політики міністерства дає йому повноваження з питань родини, соціальних пільг та соціального забезпечення. 

Адреса: ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00‐513 Warszawa 

Електронна пошта: info@mrips.gov.pl 

Національна гаряча лінія. для українців

Телефон: +34 910 474 444 

Національна гаряча лінія. для українців

Телефон: +34 910 474 444 

Національна гаряча лінія. для українців

Телефон: +34 910 474 444 

Корисні контакти  
1.Екстрені служби  

Дспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

Телефон: 112

2. Гарячі лінії (допомога, консультації) 

Перелік організацій, що фінансуються Міністерством інклюзії, соціального захисту та міграції, які цілодобово працюють по всій території, щоб негайно реагувати на будь-яку потребу в інформації чи прийомі переміщених осіб з України

Національна гаряча лінія для українців

Телефон: +34 910 474 444 

МОМ Іспанія  

C/ Fernando el Católico nº 10. 1ºB  

28015, Madrid, España  

Тел. +34 915943670  

Факс: +34 915943283  

Посольство України в Іспанії 

Межі консульського кругу: автономні області Мадрид, Кастілья-ла-Манча, Кастілья-Леон, Кантабрія, Ріоха, Наварра, Арагон, Країна Басків, Екстремадура, Астуріас, Галісія; Князівство Андорра

Адреса: Rda. Abubilla,  52, 28043 Madrid 

Телефон: +34 91 748 93 60, +34 917 48 93 82 

Гаряча лінія: +34 620 64 1324 

Email: ukrembassy.esp@gmail.com 

Сайт: http://spain.mfa.gov.ua/ua 

Прийом громадян щодня з 08:30 до 20:30 

Додаткова лінія: +34 910 418 416 (стаціонарна з 09:00 до 18:00) 

Телефон: +34 91 748 93 60, +34 91 748 93 78, +34 91 748 93 83 

Генеральне консульство України в Барселоні 

Межі консульського кругу: Каталонія, Валенсія, Балеарські острови 

Адреса: c. Numancia, 185, bajos 2 Barcelona 08034, España 

Телефон: +34 93 40 28 956 

Гаряча лінія: +34 6293 829 36 

Email: barcelonaconsul@gmail.com 

Сайт: https://barcelona.mfa.gov.ua/ 

Прийом громадян щодня з 08:30 до 20:30 

Консульство України в Малазі 

Межі консульського кругу: Андалусія, Мурсія, Канарські Острови, Сеута та Мелілья 

Адреса: c. Numancia, 185, bajos 2 Barcelona 08034, España 

Телефон: +34 93 40 28 956 

Гаряча лінія: +34 6293 829 36 

Email: barcelonaconsul@gmail.com 

Сайт: https://barcelona.mfa.gov.ua/ 

Прийом громадян щодня з 08:30 до 20:30 

3. Державні служби  

Про державні служби, їх функції і контакти ви можете дізнатися на сайті уряду Іспанії:

Залишились запитання?

bottom of page