0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

Нaцiональна гаряча лiнiя з протидiї торгування людьми та консультурання мiгрантiв

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Данiя

Міжнародний захист

Зараз (середина березня) розробляється новий спеціальний закон щодо громадян України, який дозволить українцям швидко отримати дозвіл на тимчасове проживання та створити основу для життя в Данії зі школою та роботою

За новим спеціальним законом вам не доведеться подавати заяву про надання притулку для отримання посвідки на проживання

Спеціальний закон поширюватиметься на громадян України та осіб зі статусом біженця в Україні, а також що супроводжує власну сім’ю та інших родичів, які утримуються в одному домі.

 Для безвізового перебування громадянина України необхідно мати біометричний паспорт. 

Апеляційна рада у справах біженців призупинила рішення у справах про надання притулку громадянам України. Рішення буде розглянуто на наступному координаційному комітеті 28 квітня 2022 року.

Ви можете отримати дозвіл на тимчасове проживання, якщо ви:

  • Громадянин України і виїхав з України 24 лютого 2022 року або пізніше.

  • Визнаний біженцем в Україні до 24 лютого 2022 року і залишив Україну з цієї дати або пізніше.

  • Громадянин України або визнаний біженцем в Україні станом на 24 лютого 2022 року, який проживав або мав інший дозвіл на проживання в Данії 24 лютого 2022 року.

  • Близький родич особи, якій надано дозвіл на проживання за вищезазначених умов.

  • Якщо ви маєте громадянство іншої країни, ніж Україна, або вам надали дозвіл на проживання в іншій країні, крім України, ваша заява на отримання дозволу на проживання в Данії може бути відхилена.

Щоб подати заяву на отримання посвідки на проживання відповідно до спеціального закону, необхідно заповнити заяву в цифровому або друкованому вигляді та додати відповідні документи.
Запишіться на зустріч для внесення ваших біометричних даних до Служби громадян Датської імміграційної служби, коли ви йдете на зустріч, принесіть квитанцію про отримання цифрової заяви або повністю заповнену паперову версію.
Посилання для запису на прийом та пошуку заявки: https://www.nyidanmark.dk

Якщо вам надано дозвіл на проживання відповідно до Спеціального закону, Імміграційна служба вирішить, у якому муніципалітеті ви повинні проживати.
У формі заявки ви маєте можливість вказати, де ви бажаєте проживати. Якщо у вас вже є інший дозвіл на проживання в Данії, Імміграційна служба не вирішуватиме, де ви повинні проживати.
Якщо вам пропонують роботу під час розгляду справи, ви повинні надіслати в Імміграційну службу Данії копію вашого трудового договору, оскільки це може вплинути на місце проживання.

Працевлаштування

  • Поки розглядається заява на отримання дозволу на проживання, ви матимете можливість поселитися в центрі притулку

  • Поки ваша заява на отримання дозволу на проживання відповідно до Спеціального закону розглядається, ви не можете влаштуватися на роботу в Данії. Ви можете знайти роботу та отримати трудовий договір, поки ваша справа розглядається, але ви не можете почати роботу, поки не отримаєте посвідку на проживання.

Данія

Національна безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів функціонує на базі ТМЖК «Відродження нації». Гаряча лінія працює в рамках Програми захисту і допомоги вразливим мігрантам Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за щедрої підтримки американського народу через проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Цей сайт адмініструється партнером МОМ. Погляди, висловлені на платформі, не обов’язково відображають позицію МОМ.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Залишились запитання?