top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Данія

Правила в’їзду до країни

В’їзд із біометричним паспортом

Якщо у вас є біометричний паспорт, то як громадянин/громадянка України ви можете в’їхати до Данії та перебувати на її території протягом 90 днів без подання заяви про отримання дозволу на тимчасове проживання або притулок.

Вʼїзд без біометричного паспорта

Якщо у вас немає біометричного паспорта, для в’їзду в Данію вам необхідно мати короткострокову візу. Якщо вам не видали візу в представництві Данії до прибуття на кордон Данії, ви можете подати заяву про отримання візи на кордоні (екстрена віза).

Ви маєте звернутися до поліції на кордоні, і міграційна служба опрацює вашу заяву. Якщо ви подаєте заяву на кордоні, необхідно довести, що ви не змогли подати заяву заздалегідь. Тому вас можуть попросити документально підтвердити, що причина вашого в’їзду є непередбачуваною та необхідною.

Обмеження на в’їзд у зв’язку з COVID-19

До громадян України, які прибувають до Данії, рятуючись від війни, обмеження, пов’язані з коронавірусом, не застосовуються.

Перетин кордону з домашніми тваринами

Перетинати кордон із котами, собаками та іншими домашніми тваринами дозволено. Одразу після в’їзду на територію Данії вам потрібно поставити тварину на облік, після чого данська ветеринарна служба проведе необхідний огляд та вакцинацію.

В’їзд без візи

• Ви маєте дійсний паспорт або інший дійсний проїзний документ. Ви як громадянин/громадянка України повинні мати біометричний паспорт, виданий 12 січня 2015 року або пізніше, щоб мати право на безвізовий в'їзд. Якщо ваш паспорт виданий до 12 січня 2015 року, то він не є біометричним, а тому вам необхідно мати короткострокову візу для в’їзду в Данію. Паспорт або проїзний документ має бути дійсний протягом трьох місяців після передбачуваної дати виїзду з Шенгенської зони. Крім того, паспорт або проїзний документ має бути виданий упродовж останніх 10 років.

• Ви маєте необхідні кошти для оплати вашого перебування та зворотної поїздки. Обсяг необхідних коштів залежить від тривалості вашого перебування і від того, чи ви зупинитесь у готелі або в приватному будинку разом із сім’єю або друзями. Зазвичай при собі має бути 350 данських крон (DKK) на день. Сума може бути меншою, якщо ви зупинитесь у помешканні, господар якого покриє всі витрати. Якщо ви плануєте зупинитися в готелі, вам потрібна більша сума — близько 500 данських крон на день.

• За необхідності ви можете обґрунтувати та документально підтвердити мету вашого перебування в Данії. Метою може бути, наприклад, відвідання друзів або членів родини чи туристична подорож.

• Ви не зареєстровані як небажана особа у Шенгенській інформаційній системі (SIS II).

• Вас не висилали з Данії на підставі рішення суду, вам не забороняли повторний в’їзд.

• Вас не вносили до санкційних списків ООН або ЄС.

Екстрена віза

Поліція Данії здійснює видачу екстрених віз громадянам України під час їхнього в‘їзду до Данії (на кордоні). Як правило, екстрена віза видається відразу після в’їзду до Данії. Водночас через значну кількість звернень час обробки інформації̈ компетентними органами суттєво збільшився. Із цієї причини громадянам України можуть запропонувати здати паспорти до поліції̈ відповідно до Закону Данії̈ про іноземців.

 

Візу буде надано протягом кількох днів. До цього часу громадяни мають перебувати за тією адресою, яку вони повідомили поліції під час прибуття (тобто у своєму місці слідування в Данії).

 

Посольство просить громадян фотографувати паспортні документи перед тим, як здати їх до поліції, або мати при собі копії. Офіцер поліції̈ повідомить, щоб коли та до якого відділку поліції потрібно буде прийти, щоб забрати паспорт з екстреною візою.

Умови, потрібні для отримання екстреної візи:

• Ваш паспорт або інший проїзний документ має бути дійсним протягом трьох місяців після закінчення терміну дії візи.

• Ваш паспорт або проїзний документ має бути виданий упродовж останніх 10 років.

• Ви мусите мати кошти, необхідні для оплати вашого перебування та зворотної поїздки. Обсяг необхідних коштів визначається дипломатичним представництвом Данії та залежить від тривалості вашого перебування і від того, чи ви зупинитесь у готелі або в помешканні членів вашої родини чи друзів. Зазвичай при собі має бути 350 данських крон (DKK) на день. Якщо ви плануєте зупинитися в готелі, сума має бути більшою — близько 500 данських крон на день.

• Ви повинні мати міжнародний страховий поліс для покриття можливих витрат у зв’язку зі станом здоров'я або смертю, необхідністю лікування або невідкладної госпіталізації̈ під час вашого перебування. Страховий поліс має охоплювати всі країни Шенгенської угоди. Мінімальне покриття полісу становить 30 000 євро. Страховий поліс має бути дійсний протягом того ж періоду, що й віза. Термін дії візи може бути скорочений, якщо страховий поліс не покриває весь період перебування.

• Вас немає в переліку небажаних осіб, зареєстрованих у Шенгенській інформаційній системі (SIS II).

• Вас не депортували з Данії та ви не отримували заборону на в'їзд.

• Вас немає в санкційних списках ООН або ЄС.

Ці умови дійсні на момент видачі візи, а також при в'їзді в Шенгенську зону та під час перебування в ній.

Якщо у вас немає документів, то вашу особу буде встановлено у співпраці з посольством України в Данії.

Якщо ви плануєте залишатися в Данії довше, ніж на 90 днів, працювати й отримувати допомогу від уряду, радимо скористатися Спеціальним законом Данії й отримати тимчасовий дозвіл на проживання.

!!! Якщо ви подорожуєте з біометричним паспортом, термін дії якого скоро завершується, ви можете звернутися до будь-якого посольства чи консульства України за кордоном (у Польщі, Німеччині тощо) для продовження дії паспорта.

Водночас Посольство України в Данії відзначає: якщо ви вже в’їхали до Данії за наявними документами і подали документи в міграційну службу, вам НЕ потрібно звертатися в Посольство за продовженням закордонного паспорта чи внесенням даних про дитину в паспорт батьків — міграційна служба Данії, до якої подано документи, видасть вам ідентифікаційну картку, яка тимчасово слугуватиме вам посвідченням особи в країні. Посольство просить звертатися за продовженням паспорта або внесення даних про дитину у нагальних випадках, коли вам потрібен дійсний паспорт.

Шенгенська віза

Шенгенська віза призначена для короткострокового перебування або транзиту через Шенгенську зону не довше за 90 днів протягом 180-денного періоду. Віза, видана будь-якою країною Шенгенської зони, дає право на подорож до всіх країн, що входять у зону Шенгену, однак ви повинні подавати заяву на отримання візи країни, яка є вашим основним пунктом призначення. Якщо ви подорожуєте одразу до кількох країн Шенгенської зони і жодна з них не буде вашим основним пунктом призначення, вам слід подати заяву на отримання візи країни, до якої ви в’їдете спочатку.

Країни Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія та Швеція.

Більше інформації про оформлення документів:

https://www.schengenvisainfo.com/denmark-visa/

Міжнародний захист

Хто може отримати посвідку на проживання відповідно до Спеціального закону?

Відповідно до розділу 1 Спеціального закону, іноземцю може бути надано дозвіл на тимчасове проживання, якщо він:

  • є громадянином України та 24 лютого 2022 року або пізніше залишив Україну, де проживав на момент виїзду;

  • 24 лютого 2022 року був визнаним біженцем в Україні та залишив Україну 24 лютого 2022 року або пізніше, або

  • є громадянином України або 24 лютого 2022 року був визнаний біженцем в Україні та проживав або мав посвідку на проживання в Данії 24 лютого 2022 року.

Крім того, особа може отримати посвідку на проживання відповідно до розділу 2 Спеціального закону, якщо вона/вона є близьким членом сім’ї особи, якій надано дозвіл на проживання відповідно до умов, зазначених у розділі 1.

 

Як довго дійсний дозвіл?

Як правило, дозвіл на тимчасове проживання відповідно до Спеціального закону надається до 17 березня 2024 року.

Міністр імміграції та інтеграції Данії може вирішити, що дозволи, надані відповідно до Спеціального закону, можуть бути продовжені до 17 березня 2025 року.

Процедура

Про процедуру отримання дозволу на проживання можна дізнатися на офіційному сайті Датської імміграційної служби за посиланням (українською)

Будь-який іноземець, який проживає в Данії, може подати заяву про надання притулку. Це стосується всіх, незалежно від того, в’їхали ви в Данію без дозволу на проживання чи маєте ви дозвіл на проживання або візу.

Подати прохання про надання притулку в Данії можна, лише якщо ви перебуваєте в Данії. Ви також можете подати заяву про надання притулку в Данії на кордоні, наприклад якщо ви не відповідаєте умовам для безвізового в’їзду в Данію. Неможливо подати заяву про надання притулку з-за кордону, наприклад, звернувшись до посольства або консульства Данії.

Процедура подання заяви на отримання притулку в Данії залежить від того, чи вже маєте ви дозвіл на проживання в Данії.

Якщо у вас немає дозволу на проживання, ви можете подати заяву про надання притулку, звернувшись до відділку поліції в Данії або до поліції в центрі прийому біженців Сандхольм у Північній Зеландії.

Якщо ви вже маєте посвідку на проживання (не притулок) у Данії, ви можете подати заяву про надання притулку, звернувшись особисто до поліції в районі, де ви проживаєте.

Процедура

Про процедуру отримання статусу біженця можна дізнатися на офіційному сайті Імміграційної служби Данії за посиланням (англійською)

Працевлаштування

Отримання посвідки на тимчасове проживання в Данії звільняє громадян України від вимоги отримання дозволу на роботу. Проте до отримання посвідки починати працювати не можна.

Якщо під час розгляду вашої справи Імміграційною службою Данії вам запропонували роботу, ви маєте надіслати до Імміграційної служби копію вашого трудового договору. Це може вплинути на те, в якому муніципалітеті вам запропонують проживати.

Зазвичай іноземцям, щоб працювати в Данії, потрібна віза та дозвіл на роботу в Данії.

Більше про оформлення візи та дозволу на роботу можна дізнатися за посиланням (англійською): https://www.nyidanmark.dk/en-GB/You-want-to-apply/Work

Соціальне забезпечення та пільги та номер CPR

Можливо, ви вже чули про номер соціального страхування Данії — номер CPR. Цей номер є обов’язковим для всіх данців, а також для іноземців, які мають право на проживання в Данії або перебувають у країні більше від трьох місяців (шести місяців для громадян країн Скандинавії).

Номер CPR вам знадобиться практично для будь-якого офіційного процесу в країні (наприклад, для договорів оренди, комунальних послуг, відкриття банківського рахунку, сплати податків і користування своїм правом на безкоштовне державне медичне обслуговування та інше соціальне забезпечення).

Номер CPR — це десятизначне число, яке складається з дати народження, статі та унікального ідентифікаційного номера.

Процедури отримання номера CPR та списки необхідних для цього документів можуть різнитися залежно від муніципалітету. У деяких регіонах ви зможете подати заявку онлайн, в інших вам потрібно буде звернутися до центру обслуговування громадян у вашому муніципалітеті або до Міжнародної служби громадян в Ольборзі, Орхусі чи Оденсе та подати заявку особисто.

Вам знадобляться такі документи:

  • паспорт або посвідчення особи;

  • дозвіл на роботу та проживання;

  • трудовий договір;

  • підтвердження вашої адреси в Данії (наприклад, договір оренди);

  • документи, що реєструють будь-яку зміну імені (свідоцтво про шлюб або розірвання шлюбу тощо);

  • свідоцтво про народження ваших дітей, якщо вони є.

 

Після цієї реєстрації ви отримаєте жовту картку — вашу карту охорони здоров’я та соціального страхування в Данії. Ця картка містить ваш номер страхування, ваше ім’я, адресу, а також ім’я та адресу вашого сімейного лікаря.

Завдяки системі соціального забезпечення Данії вам у разі потреби гарантується певний захист із боку держави. Якщо ви проживаєте в Данії на законних підставах і сплачуєте внески на соціальне страхування, ви маєте право на соціальні виплати та допомогу:

  • для сім'ї — зокрема допомогу під час вагітності та пологів, догляд за дитиною;

  • для здоров'я — безкоштовне державне медичне обслуговування, допомога по хворобі та відпустка, послуги догляду на дому, включно з доглядом за близькими родичами, які мають інвалідність або серйозні хвороби;

  • при непрацездатності — включно з виплатами в разі хвороби, каліцтва, інвалідності та пенсії за віком.

Допомога

Інформація оновлюється.

Пасажири, постійним місцем проживання яких є Україна, можуть безкоштовно подорожувати від кордону Данії по країні потягами DSB. Єдиною формальною вимогою є наявність українського паспорта, водійського посвідчення або іншого документа, котрий підтверджує, що пасажир є резидентом України. Отже, українці, які приїжджають до Данії потягом, можуть подорожувати країною без необхідності купувати квиток.

Доступ до данських закладів охорони здоров’я у громадян України з’являється після того, як вони отримують дозвіл на проживання в країні.

Невідкладна медична допомога надається всім без виключення безкоштовно. Щоб викликати швидку, необхідно зателефонувати 112 або 1813 (для Столичного регіону).

Інформація оновлюється.

Інтеграція

У Данії офіційна мова — данська. Рекомендовано вивчити її, що легше інтегруватися в суспільство. У Данії немає державних ініціатив із вивчення данської, проте ви можете обрати один із поширених способів вивчення мови.

  • Індивідуальні заняття з репетитором. Викладач складає навчальну програму залежно від потреб та цілей конкретного студента. Такий формат підходить для будь-якої мети навчання.

  • Мовні курси. Вивчення мови у мінігрупах до 10 осіб із кваліфікованим викладачем. Курси мають затверджену програму та розраховані на певний проміжок часу. Курсові заняття організовуються при спеціальних центрах вивчення іноземних мов, а також онлайн. Такий вид навчання орієнтований передусім на розвиток комунікативних навичок.

  • Онлайн-курси без участі викладача. Такі курси є готовим записом циклу уроків, пов’язаних тематично та розташованих у порядку зростання складності.

  • Самовчителі — комплексний матеріал, що включає підручник, книгу із завданнями, аудіозаписи, словники тощо. Самовчитель розрахований переважно на осіб, які опановують мову з нуля.

  • Навчальні сайти, онлайн-платформи, мобільні застосунки. Можуть містити теоретичний і практичний матеріал, яскраві ілюстрації, відеоуроки, подкасти, фрагменти фільмів. Онлайн-сервіси пропонують цікаві інтерактивні ігри та вікторини для тестування й закріплення знань.

  • Безпосереднє спілкування з носіями мови через Skype та інші сервіси, читання літератури в оригіналі, перегляд фільмів та прослуховування новин. Усе це забезпечує тісний контакт з мовним середовищем.

  • Опрацювання граматик, довідників, словників та постійна самоперевірка за допомогою онлайн-тестів. У цьому методі існує ризик неправильно зрозуміти чи погано засвоїти матеріал.

Данці бережуть свої традиції, особливо пишаються святами, яких не зустрінеш в інших країнах.

Санкт-Ганс (Sankt Hans) — це давня традиція святкування найдовшого дня літа. Коріння Санкт-Ганса сягає середньовіччя: у цей день відбувалися церемонії вигнання відьом. Нині Санкт-Ганс відзначають по всій Данії піснями, напоями та безліччю веселощів. У містах часто влаштовують великі багаття.

Julefrokost (різдвяний обід) — це святкування, котре присвячене Різдву, проте може відбуватися в будь-який день з листопада по лютий. На Julefrokosts влаштовують великий бенкет із шнапсом та піснями. Люди в Данії зазвичай беруть участь у кількох Julefrokosts: із колегами, друзями, сім’єю, спортивними групами тощо. Тож якщо ви маєте активне соціальне життя, Julefrokosts у вас може бути мало не щодня.

Проте данський спосіб життя — це не тільки повага до традицій, а й сучасні норми й цінності.

Горизонтальні ієрархії. Датські робочі місця мають одні з найплоскіших структур у світі. Тут цінують рівність. У кожного члена команди є значна автономія та відповідальність, і немає очікування, що всі ідеї приходять згори вниз, тож не сидіть і не чекайте, доки вам скажуть, що робити. Дискусії та зворотний зв’язок загалом вітаються, і власною думкою можна ділитися незалежно від посади, яку ви обіймаєте. У такому соціальному середовищі легко знайти нових друзів.

Доступна освіта. У Данії університет безкоштовний! Крім того, данці під час навчання фактично отримують грант під назвою SU. Ця масштабна державна ініціатива існує давно. Сума грошей, наданих через SU, залежить від обставин особи, але загалом данці віком від 18 років, які виїхали з батьківського дому і навчаються, отримують близько 800 євро на місяць. Більшість данців виїжджають з батьківських будинків приблизно у віці 19 років, і SU підтримує цю ранню незалежність.

Корисні контакти  
1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

2. Гарячі лінії (допомога, консультації)

МОМ Данія

+45 45 33 53 90 

UN City, Marmorvej 51 

Адреса для кореспонденції: P.O. Box: 2530, 2100 Copenhagen 

Національна гаряча лінія Датського центру протидії торгівлі людьми

Консульський відділ Посольства України в Королівстві Данія

3. Державні служби  

Знайдіть контакти державних відомств та агенцій Данії, зокрема адреси, вебсайти, електронну пошту, номери телефонів тощо, за посиланням:

Корисні контакти 
Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації)

МОМ Данія

+45 45 33 53 90 

UN City, Marmorvej 51 

Адреса для кореспонденції: P.O. Box: 2530, 2100 Copenhagen 

Консульський відділ Посольства України в Королівстві Данія

Графік роботи: понеділок, середа, четвер, п’ятниця з 10:00 до 14:00; вівторок з 13:00 до 18:00

Особи, які прибули в Данію після 24 лютого 2022 і яким ТЕРМІНОВО треба продовжити паспорт, внести відомості про дітей до паспортного документа або отримати посвідчення особи (у разі відсутності паспорта громадянина України для виїзду за кордон), можуть відвідати Консульський відділ також у вихідні, тобто в суботу й неділю, з 10:00 до 14:00

Гаряча лінія: +45 71 54 15 31 (виключно в разі надзвичайної ситуації)

Національна гаряча лінія Датського центру протидії торгівлі людьми

Графік роботи: понеділок — п’ятниця з 8:30 до 16:00; у державні свята й вихідні з 9:00 до 15:00

Данія
Державні служби

Знайдіть контакти державних відомств та агенцій Данії

Зокрема адреси, вебсайти, електронну пошту, номери телефонів тощо, за посиланням:

Залишились запитання?

bottom of page