0 800 505 501
527
безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00
0 800 505 501
527
безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00
безкоштовно та анонімно
щодня з 8:00–20:00
безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00
Нaцiональна гаряча лiнiя з протидiї торгування людьми та консультурання мiгрантiв
НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ
Нaцiональна гаряча лiнiя
з протидiї торгування людьми та консультурання мiгрантiв
ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Естонiя
Правила в’їзду до країни
-
Біометричні паспорти більше не потрібні громадянам України, які тікають з країни; люди можуть приїхати без візи. Вимоги, пов’язані з коронавірусом, не поширюються на громадян України, які прибувають на кордон.
-
Якщо дитина їде з України до Естонії принаймні з одним із батьків (або законним опікуном), не потрібно мати офіційно засвідчену згоду чи будь-який інший офіційний документ.
-
Якщо дитина подорожує зі знайомим або членом сім’ї (який не є батьком дитини чи законним опікуном), рекомендується, щоб неповнолітня особа мала з ними рукописну згоду, яка містить контактну інформацію батьків, щоб спростити перетин.
-
Громадяни України, які вже перебувають в Естонії, не повинні подавати заяву на продовження візи або дозвіл на проживання після закінчення терміну дії.
-
Громадяни України, які мають родичів або місце проживання в Естонії, не повинні подавати заяву про надання притулку. Люди, які не мають місця проживання чи родичів, можуть подати заяву на притулок; немає детальної інформації про конкретні процедури для громадян України
Допомога
Людей, які не мають жодного притулку чи родичів в Естонії, поселятимуть у спеціальні центри місткістю до 2000 осіб. Повідомляється, що влада досягла домовленості з різними містами та постачальниками житла, щоб забезпечити збереження пропускної здатності під час прибуття громадян України.
-
Центри прийому біженців з війни надають першу допомогу людям, які втекли від війни в Україні. Центри пропонують консультаційні послуги, першу допомогу, одяг та іншу допомогу за потреби, безкоштовне проживання. Центри розташовані в Таллінні, Тарту та Пярну.
-
Невідкладна медична допомога надається всім особам, які перебувають в Естонії, якщо у них є серйозні проблеми зі здоров’ям або небезпечні для життя – навіть якщо особа, яка прибула, ще не має прямих правових підстав для перебування в Естонії.
-
Українським біженцям із війни, яким надано тимчасовий захист, гарантується невідкладна медична та стоматологічна допомога, тестування та вакцинація на COVID-19, а також медичні послуги, пов’язані з охороною здоров’я.
-
Українці, яким надано тимчасовий захист, можуть почати працювати, зареєструватися як безробітні, а також отримувати послуги та пільги на ринку праці нарівні з іншими постійними жителями Естонії одразу після надання їм захисту.
Консульський департамент Міністерства закордонних справ
Номер телефону:
+372 637 7440
Години роботи: 8:30–17:00
Електронна пошта: Konsul@mfa.ee
Лінія допомоги при надзвичайній ситуації
під час виїзду за кордон:
+372 5301 9999
Працює 24/7
Рада у справах біженців Естонії: +372 5881 1311
Пропонує допомогу та консультації
Консультативна лінія сімейного лікаря:
1220 або
+372 634 6640 (при дзвінку з іноземного номера)
Пропонує поради щодо здоров'я англійською та російською мовами
Номер підтримки під час кризової ситуації:
116 006 або
+372 6147 393
Пропонує психічну підтримку естонською, англійською та російською мовами
