0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

Нaцiональна гаряча лiнiя з протидiї торгування людьми та консультурання мiгрантiв

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Естонiя

Правила в’їзду до країни

 • Біометричні паспорти більше не потрібні громадянам України, які тікають з країни; люди можуть приїхати без візи. Вимоги, пов’язані з коронавірусом, не поширюються на громадян України, які прибувають на кордон.

 • Якщо дитина їде з України до Естонії принаймні з одним із батьків (або законним опікуном), не потрібно мати офіційно засвідчену згоду чи будь-який інший офіційний документ.

 • Якщо дитина подорожує зі знайомим або членом сім’ї (який не є батьком дитини чи законним опікуном), рекомендується, щоб неповнолітня особа мала з ними рукописну згоду, яка містить контактну інформацію батьків, щоб спростити перетин.

 • Громадяни України, які вже перебувають в Естонії, не повинні подавати заяву на продовження візи або дозвіл на проживання після закінчення терміну дії.

 • Громадяни України, які мають родичів або місце проживання в Естонії, не повинні подавати заяву про надання притулку. Люди, які не мають місця проживання чи родичів, можуть подати заяву на притулок; немає детальної інформації про конкретні процедури для громадян України

Допомога

Людей, які не мають жодного притулку чи родичів в Естонії, поселятимуть у спеціальні центри місткістю до 2000 осіб. Повідомляється, що влада досягла домовленості з різними містами та постачальниками житла, щоб забезпечити збереження пропускної здатності під час прибуття громадян України.

 • Центри прийому біженців з війни надають першу допомогу людям, які втекли від війни в Україні. Центри пропонують консультаційні послуги, першу допомогу, одяг та іншу допомогу за потреби, безкоштовне проживання. Центри розташовані в Таллінні, Тарту та Пярну.

 • Невідкладна медична допомога надається всім особам, які перебувають в Естонії, якщо у них є серйозні проблеми зі здоров’ям або небезпечні для життя – навіть якщо особа, яка прибула, ще не має прямих правових підстав для перебування в Естонії.

 • Українським біженцям із війни, яким надано тимчасовий захист, гарантується невідкладна медична та стоматологічна допомога, тестування та вакцинація на COVID-19, а також медичні послуги, пов’язані з охороною здоров’я.

 • Українці, яким надано тимчасовий захист, можуть почати працювати, зареєструватися як безробітні, а також отримувати послуги та пільги на ринку праці нарівні з іншими постійними жителями Естонії одразу після надання їм захисту.

Консульський департамент Міністерства закордонних справ
Номер телефону:

+372 637 7440
Години роботи: 8:30–17:00
Електронна пошта: Konsul@mfa.ee
Лінія допомоги при надзвичайній ситуації
під час виїзду за кордон:

+372 5301 9999
Працює 24/7

Рада у справах біженців Естонії: +372 5881 1311
Пропонує допомогу та консультації
Консультативна лінія сімейного лікаря:

1220 або

+372 634 6640 (при дзвінку з іноземного номера)
Пропонує поради щодо здоров'я англійською та російською мовами
Номер підтримки під час кризової ситуації:

116 006 або

+372 6147 393
Пропонує психічну підтримку естонською, англійською та російською мовами

Естонія

Національна безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів функціонує на базі ТМЖК «Відродження нації». Гаряча лінія працює в рамках Програми захисту і допомоги вразливим мігрантам Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за щедрої підтримки американського народу через проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Цей сайт адмініструється партнером МОМ. Погляди, висловлені на платформі, не обов’язково відображають позицію МОМ.

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn

Залишились запитання?