0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

Нaцiональна гаряча лiнiя з протидiї торгування людьми та консультурання мiгрантiв

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Фiнляндiя

Правила в’їзду до країни

​Безвізовий режим залишається можливим

Міжнародний захист

 • Негативні рішення щодо заяв громадян України не приймаються, однак імміграційна служба Фінляндії продовжує видавати рішення щодо заяв про міжнародний захист та дозвіл на проживання заявникам, які відповідають відповідним умовам.

 • Якщо існують підстави для подання заявки на отримання дозволу на проживання, наприклад, родинні зв’язки з Фінляндією або працевлаштування, ви можете подати заяву на отримання дозволу на проживання на цих підставах (є плата).

 • Прохання про надання притулку можна подати лише у Фінляндії в поліцію або орган прикордонного контролю. Прохання про надання притулку не можуть бути подані в пунктах обслуговування Імміграційної служби Фінляндії або в центрі прийому.

 • Орієнтовний час розгляду заяви про тимчасовий захист становить приблизно 2 тижні. Після ухвалення рішення Імміграційна служба Фінляндії замовить картку посвідки на проживання.

Прохання про надання притулку можна подати лише у Фінляндії в поліцію або орган прикордонного контролю. Прохання про надання притулку не можуть бути подані в пунктах обслуговування Імміграційної служби Фінляндії або в центрі прийому
•Усі країни-члени ЄС, включаючи Фінляндію, пропонують тимчасовий захист українцям. Відповідно до механізму тимчасового захисту, дозволи на проживання можуть бути надані швидше, ніж це дозволяє звичайна процедура надання притулку. Це охоплює:

 • Громадян України та членів їх сімей.

 • Осіб, які користуються міжнародним захистом в Україні, та членів їх сімей

 • Інших постійних мешканців України, які не можуть повернутися на Батьківщину.

 • На розсуд держави-члена, інших резидентів України, які не можуть повернутися до країни походження.

 • Для всіх цих груп вимагається, щоб особа проживала та виїхала з України після 24 лютого 2022 року.

Очікується, що система прийому не зіткнеться з проблемами, і плани дій у надзвичайних ситуаціях розроблені. Вже було додано близько 300 ліжок, щоб підтримати потенційне збільшення кількості прибуттих.

Допомога

 • Якщо ви подаєте клопотання про тимчасовий захист або притулок, вам можуть надати житло в центрі прийому. Розміщення в центрі прийому буде організовано так, щоб сім’ї могли бути разом.

 • Приймальні центри можуть надати вам широкий спектр послуг прийому, таких як медичні та соціальні послуги, а також приймальна плата (доступна для тих, хто не має власних доходів або фінансових ресурсів).

 • Якщо вам надано посвідку на проживання на підставі тимчасового захисту, ви можете працювати та навчатися без обмежень, однак ви не маєте права працювати до отримання рішення.

​Finnair надає громадянам України знижку 95% на квитки в один бік з Варшави, Кракова, Гданська, Будапешта та Праги до Гельсінкі, ключових маршрутів для тих, хто виїжджає з України.
Знижка діє за кодом Ukraine95 на Finnair.com до кінця березня. Аеропортові збори та збори будуть додані до вартості квитків. Українці можуть подорожувати з країн Шенгену до Фінляндії також без паспорта, наприклад, із свідоцтвом про народження.

Фінляндія

Національна безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів функціонує на базі ТМЖК «Відродження нації». Гаряча лінія працює в рамках Програми захисту і допомоги вразливим мігрантам Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за щедрої підтримки американського народу через проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Цей сайт адмініструється партнером МОМ. Погляди, висловлені на платформі, не обов’язково відображають позицію МОМ.

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn

Залишились запитання?