top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Словенія

Правила в’їзду до країни

В’їзд без закордонного паспорта

Громадяни України, які переїжджають до Словенії через воєнні дії, можуть в’їхати в країну за біометричним закордонним паспортом, закордонним паспортом старого зразка, а також за іншими документами, що засвідчують особу, або навіть без документів.

Вимоги до в’їзду у зв’язку COVID-19

Обмеження на в’їзд у Словенію у зв’язку з COVID-19 відсутні.

В’їзд із домашніми тваринами

У зв’язку із ситуацією в Україні її громадянам в’їзд до Словенії з домашніми тваринами дозволений. Для цього рекомендується заповнити спеціальну форму (Application_Non-commercial-movements-of-pets-Exceptional-situation-in-Ukraine.pdf) та надіслати на електронну адресу Управління безпеки харчових продуктів, ветеринарії та захисту рослин Міністерства сільського господарства: pets-crisisUA.uvhvvr@gov.si

Спеціальні умови в’їзду для українців

Громадяни України можуть в’їжджати до Словенії без візи.

Громадяни України, які прибули до Словенії, мають зареєструвати своє місце проживання в найближчому місцевому відділенні поліції протягом трьох днів після в’їзду. Якщо ваш дозволений термін перебування у Словенії скоро закінчиться, але ви не можете повернутися в Україну через війну, зверніться перед кінцевою датою до того ж відділку поліції, щоб продовжити термін перебування.

Шенгенська віза

Шенгенська віза призначена для короткострокового перебування або транзиту через Шенгенську зону не довше за 90 днів протягом 180-денного періоду. Віза, видана будь-якою країною Шенгенської зони, дає право на подорож до всіх країн, що входять у зону Шенгену, однак ви повинні подавати заяву на отримання візи країни, яка є вашим основним пунктом призначення. Якщо ви подорожуєте одразу до кількох країн Шенгенської зони і жодна з них не буде вашим основним пунктом призначення, вам слід подати заяву на отримання візи країни, до якої ви в’їдете спочатку.

Країни Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія та Швеція.

Більше інформації про оформлення документів за посиланням: https://www.schengenvisainfo.com/slovenia-visa/

Міжнародний захист

З 10 березня 2022 року в Республіці Словенія введений тимчасовий захист для осіб, переміщених з України 24 лютого 2022 року або пізніше в результаті військового вторгнення російських збройних сил.

 

Особи, які мають право отримати тимчасовий захист

Отримати тимчасовий захист мають право особи, котрі перебували в Україні перед 24 лютого 2022 року і належать до таких категорій:

  • громадяни України;

  • особи без громадянства і громадяни третіх країн, які раніше мали право на отримання міжнародного захисту або інший національний захист в Україні;

  • члени сім‘ї осіб, зазначених у першому та другому пунктах;

  • особи без громадянства та громадяни третіх країн, які проживали в Україні на підставі дійсного дозволу на постійне проживання і не можуть безпечно повернутися до країни або регіону свого походження.

 

Процедура

Особі, яка в період терміну дії тимчасового захисту при в'їзді в Республіку Словенія заявляє про своє бажання отримати тимчасовий захист у Республіці Словенія, необхідно подати в поліцію заяву на отримання тимчасового захисту і надати всі наявні докази, які можуть впливати прийняття рішення про надання тимчасового захисту. Поліція невідкладно направить заяву і всі докази в адміністрацію відповідного округу, в якому буде поселено заявника.

ЗАЯВА ПРО НАДАННЯ ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ

Особа, яка в період терміну дії тимчасового захисту в'їхала до Республіки Словенія незаконно, зобов’язана негайно, максимум упродовж трьох днів з моменту в‘їзду до Словенії, подати заяву на отримання тимчасового захисту і надати всі наявні докази, які мають стосунок до прийняття рішення про надання тимчасового захисту. Заява подається до поліції або адміністрації відповідного округу, на території якої особа перебуває. Те саме стосується й особи, яка вже перебувала в Республіці Словенія і яка подає заяву під час свого законного перебування. Усі заяви, подані до поліції, будуть негайно відправлені в адміністрацію того округу, на території якого перебуває заявник.

Особи, які перебувають у процедурі отримання тимчасового захисту, звільнені від оплати мита.

Згідно зі скороченою процедурою, адміністрація визначає, чи відповідає заявник умовам для отримання тимчасового захисту. Адміністрація видає заявнику, якому надається тимчасовий захист, ідентифікаційну картку, котра також дійсна як дозвіл на тимчасове проживання в Республіці Словенія. Картка особи з отриманим тимчасовим захистом дійсна до тих пір, поки триває тимчасовий захист.

Особа, якій надано тимчасовий захист, має, крім права на перебування в Республіці Словенія, також інші права, а саме:

  • право на проживання та харчування в центрах розміщення або фінансову допомогу на приватне житло;

  • право на медичну допомогу;

  • право на доступ до ринку праці;

  • право на навчання;

  • право на фінансову допомогу або кишенькові гроші[АП2] ;

  • право на возз’єднання сім'ї;

  • право на безкоштовну юридичну допомогу;

  • право на інформацію про права та обов’язки, а також на допомогу в питаннях прав у рамках Закону про тимчасовий захист розміщених осіб.

 

Причини припинення та відкликання тимчасового захисту зазначено в статті 6 Закону про тимчасовий захист. Згідно з рішенням влади, тривалість тимчасового захисту становить один рік від моменту набуття чинності рішення і може бути продовжена, але не більше двох разів по шість місяців.

Після припинення дії тимчасового захисту у зв'язку з виїздом з Республіки Словенія до осіб, які раніше отримали такий захист, застосовуються положення Закону про іноземців.

 

Більше інформації за посиланням: https://www.gov.si/uk/temi/dopomoga-yaku-slovenya-nada-gromadyanam-ukrani/

Як держава, що підписала Женевську конвенцію, та держава — член Європейського Союзу, Словенія зобов’язана надавати міжнародний захист (притулок) особам, які не захищені в країнах свого громадянства або постійного проживання (країні походження). Міжнародний захист у Республіці Словенія означає статус біженця та статус додаткового захисту.

 

Заява про міжнародний захист

Ви можете подати заяву на міжнародний захист, якщо ви є іноземцем або особою без громадянства і зазнаєте систематичних переслідувань у своїй країні походження через ваші політичні переконання або вашу релігію, расу, національність чи етнічне походження. Ви також можете подати заяву на міжнародний захист, якщо ваше повернення до країни походження загрожують вашому життю чи свободі або може піддати вас катуванню, нелюдському чи принизливому для гідності поводженню або покаранню.

 

Статус біженця

Статус біженця може бути наданий особам, які нададуть обґрунтовані та достовірні докази переслідування в країнах свого походження через расу, етнічне походження, релігію, національність, належність до певної соціальної групи чи політичні переконання. Рішення про надання статусу біженця також діє як дозвіл на постійне проживання в Республіці Словенія.

 

Додатковий захист

Додатковий захист може бути наданий особам, які не відповідають вимогам статусу біженця, але щодо яких є доведені, достовірні підстави вважати, що їм загрожує серйозна шкода (смертна кара або страта, катування або нелюдське чи принизливе для людської гідності поводження) у разі повернення до країни походження. Додатковий захист також надається на підставі серйозної індивідуальної загрози життю чи свободі заявника внаслідок невибіркового насильства в ситуаціях міжнародного чи внутрішнього збройного конфлікту в країні походження. Рішення про надання додаткового захисту також є дійсним як дозвіл на тимчасове проживання в Республіці Словенія на період захисту.

 

Процедура подання заявки

У найкоротший термін після в’їзду до Республіки Словенія іноземець (чи іноземка) має висловити намір подати заяву про міжнародний захист у будь-якому державному органі чи органі місцевого самоврядування. Заяву опрацьовує поліція, встановлюючи особу та шлях в’їзду до Республіки Словенія, а потім справу передають до компетентних органів у Центрі притулку, де іноземець (іноземка) подає заяву на міжнародний захист. Перед поданням заяви про міжнародний захист особу належним чином інформують про порядок і права мовою, яку вона розуміє. Подання заяви про міжнародний захист відбувається також у присутності перекладача.

Працевлаштування

Після звернення за тимчасовим захистом особа одержує картку — дозвіл на тимчасове проживання в Словенії. З цією карткою особа має право працевлаштовуватися на території Словенії.

Громадяни України, які не мають статусу тимчасового захисту, можуть працювати в Словенії на підставі дозволу на роботу та дозволу на проживання, отримавши ці документи заздалегідь.

Дозволи на роботу та проживання регулюються Законом про зайнятість, самозайнятість та роботу іноземців, який був прийнятий у 2015 році. Дозволи є обов’язковими для всіх іноземців, які не є громадянами ЄС і які бажають працювати в Словенії. Винятками з вимог дозволу на роботу та проживання є:

  • біженці;

  • найближчі члени сім’ї громадян Словенії;

  • громадяни країни, яка не входить до ЄС, якщо вони мають дозвіл на постійне проживання;

  • громадяни країни, яка не входить до ЄС, якщо вони отримали статус довгострокового резидента в іншій державі — члені ЄС після того, як прожили в Республіці Словенія протягом одного року;

  • громадяни країни, яка не входить до ЄС, котрі мають словенське походження (до третього покоління).

 

Єдиний дозвіл на проживання та робоу в Словенії

Щоб отримати дозвіл на довгострокову роботу, особа повинна подати заявку на отримання єдиного дозволу на проживання та роботу в Словенії (The Single Permit). Цей документ дає можливість професійної імміграції до Словенії.

Єдині дозволи видає Адміністративна одиниця (Upravna enota) за згодою Служби зайнятості Словенії (ESS) на основі Закону про зайнятість, самозайнятість та працю іноземців та відповідного положення. Після подання заяви на отримання єдиного дозволу адміністративний підрозділ автоматично розпочне процес отримання згоди від Служби зайнятості Словенії. Заяву на отримання єдиного дозволу може подати іноземець або його роботодавець.

У виняткових випадках працівник може подати заяву на отримання особистого дозволу на роботу. Це дає можливість працівнику вільно вибирати роботу на певний час. Заявники повинні подати заявку на отримання єдиного дозволу в адміністративній одиниці або в дипломатичному чи консульському представництві своєї країни. Процедура отримання єдиного дозволу, якою керують адміністративні одиниці, вимагає схвалення Служби зайнятості Словенії, яке надається за умови дотримання правових вимог. Процедура видачі запускається офіційним чином на підставі запиту від адміністративної одиниці.

При видачі єдиного дозволу на самозайнятість іноземного громадянина погодження не потрібне. Іноземні громадяни мають право на самозайнятість після того, як легально (і безперервно) проживають у Словенії протягом року. Вищезазначена умова проживання не застосовується, якщо іноземець зареєстрований у Реєстрі підприємств як особа, яка має незалежну професійну діяльність.

Допомога

Із запитом щодо необхідної допомоги, в тому числі пов’язаної із житлом, ви можете звернутися до працівників прикордонної служби.

Особи, які пред’явили український паспорт або посвідчення особи, їздять безкоштовно в поїздах Словенської залізниці. Пасажири отримують безкоштовний квиток, на підставі якого мають ті самі права та обов’язки, що й інші пасажири.

Громадяни України можуть звертатися до медичних установ для отримання медичних послуг.

Уряд Словенії надає дітям із тимчасовий захистом або статусом притулку можливість продовжити навчання в словенській шкільній системі.

Інтеграція

В Словенії офіційна мова — словенська. Знати її рекомендовано для легшої інтеграції в суспільство.

 

Ви можете обрати один із поширених способів вивчення мови:

  • Індивідуальні заняття з репетитором. Викладач складає навчальну програму залежно від потреб та цілей конкретного студента. Такий формат підходить для будь-якої мети навчання.

  • Мовні курси. Вивчення мови у групах до 10 осіб із кваліфікованим викладачем. Курси мають затверджену програму та розраховані на певний проміжок часу. Заняття організовуються при спеціальних центрах вивчення іноземних мов, а також онлайн. Такий вид навчання орієнтований передусім на розвиток комунікативних навичок.

!!! Уряд Словенії пропонує умовно безкоштовні курси, реєстрація на них коштує 22,6 євро.

  • Онлайн-курси без участі викладача. Такі курси є готовим записом циклу уроків. Уроки тематично пов’язані і розташовані в порядку зростання складності.

  • Самовчителі — комплексний матеріал, що включає підручник, книгу із завданнями, аудіозаписи, словники тощо. Самовчитель розрахований переважно на осіб, які опановують мову з нуля.

  • Навчальні сайти, онлайн-платформи, мобільні застосунки. Можуть містити як теоретичний, так і практичний матеріал, яскраві ілюстрації, відеоуроки, подкасти, фрагменти фільмів. Онлайн-сервіси пропонують цікаві інтерактивні ігри та вікторини для тестування й закріплення знань.

  • Безпосереднє спілкування з носіями мови через Skype та інші сервіси, читання літератури в оригіналі, перегляд фільмів та прослуховування новин. Усе це забезпечує тісний контакт із мовним середовищем.

  • Опрацювання граматик, довідників, словників та постійна самоперевірка за допомогою онлайн-тестів. У цьому методі існує ризик неправильно зрозуміти чи погано засвоїти матеріал.

Словенія — невелика країна, яка створила власну автентичну культуру, при цьому увібравши найкращі елементи культури сусідів: Австрії, Італії та Угорщини. Словенці — доброзичливі, мирні люди, які люблять свою країну і пишаються нею. Оскільки більшість туристів не володіють словенською, то іноземці, котрі вивчили хоча б кілька основних фраз, можуть справити позитивне враження на місцевих жителів. Більшість населення країни — католики. Близько 85% місцевих жителів — словенці. У Словенії також живуть італійці, угорці та роми.

Сім’я дуже важлива для словенців, але ще важливіші будинки та землі, особливо в сільській місцевості. Коли словенці не працюють, вони зайняті якимось домашніми справами. І міські, і сільські жителі часто підмітають вулиці і взагалі намагаються не смітити ні на своїй, ні на чужій території. Зазвичай словенські сім’ї складаються з кількох поколінь, які живуть разом, але в останні роки, коли багато сільських жителів переїжджають до міст, ця традиція стала менш поширеною.

Зустрічаючись із друзями, словенці обох статей зазвичай тиснуть одне одному руку. Поцілунки та обійми тут зустрічаються не так часто, як в інших слов’янських країнах, але іноді близькі друзі та родичі цілують одне одного в щоки. Зоровий контакт дуже важливий. Словенці можуть підлаштовувати свою поведінку під співрозмовника, який належить до іншої культури. Словенець скоріше ухилиться від запитання, ніж скаже те, що, на його думку, може образити співрозмовника. Більшість жителів Словенії говорять тихо і спокійно, не люблять хвалитися, поважають скромність інших і намагаються бути стриманими.

Словенці дуже люблять своїх спортсменів, більшість із яких через близькість Альп займаються зимовими видами спорту, наприклад катанням на лижах. Щозими в країні проводяться спортивні змагання, за якими стежать мільйони. Також словенці підтримують своїх художників, письменників, акторів, науковців. Підтримка надходить і від держави, і від простих словенців, які цікавляться мистецтвом і з ентузіазмом відвідують театри, читають книги словенських авторів та дивляться новини про останні наукові досягнення.

Корисні контакти  
1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

2. Гарячі лінії (допомога, консультації)

МОМ Словенія

+386 1 434 73 51

+386 1 231 11 19 (факс)

Dunajska cesta 5, 1000, Ljubljana

CARITAS SLOVENIA (24/7)

ТОВАРИСТВО KLJUC (доступно тільки зі Словенії)

Словенська філантропія

Посольство України в Словенії

3. Державні служби  

Знайдіть контакти державних відомств та агенцій Словенії, зокрема адреси, вебсайти, електронну пошту, номери телефонів тощо, за посиланням:

Корисні контакти 
Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу

Ця телефонна лінія діє за єдиним безплатним номером і координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальників та інших спеціальних служб. 

Гарячі лінії (допомога, консультації)

МОМ Словенія

+386 1 434 73 51

+386 1 231 11 19 (факс)

Dunajska cesta 5, 1000, Ljubljana

CARITAS SLOVENIA (24/7)

ТОВАРИСТВО KLJUC (доступно тільки зі Словенії)

Словенська філантропія

Посольство України в Словенії

На даний час прийом відвідувачів здійснюється щодня, з понеділка по неділю, з 09:00 до 21:00.

Цілодобова гаряча лінія: +386 31 702 765

Словенія
Державні служби

Знайдіть контакти державних відомств та агенцій Словенії

Зокрема адреси, вебсайти, електронну пошту, номери телефонів тощо, за посиланням:

Залишились запитання?

bottom of page