top of page

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

0 800 505 501

527

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно

щодня з 8:00–20:00

безкоштовно та анонімно щодня з 8:00–20:00

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

НАЦIОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛIНIЯ З КОНСУЛЬТУВАННЯ МIГРАНТIВ ТА ПРОТИДIЇ ТОРГIВЛI ЛЮДЬМИ

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ ДО ІНШИХ КРАЇН ПІД ЧАС ВІЙНИ

Великобританiя

Правила в’їзду до країни

З 18 березня 2022 року осіб, котрі подорожують до Великої Британії, звільнено від обов’язкового проходження тестів на COVID-19, самоізоляції по прибуттю, а також заповнення онлайн форми контактних даних passenger locator form. 

Якщо у вашої тварини є щеплення від сказу, мікрочип, ветеринарний паспорт та вона оброблена від глистів, то ви можете в’їхати з нею на територію Великої Британії.  

Якщо якийсь із названих пунктів у вас відсутній — зверніться до Animal and Plant Health Agency (APHA), щоб отримати ліцензію. Телефон: +44 3000 200 301. Електронна пошта: ukrainepettravel@apha.gov.uk 

Громадянам України для в’їзду до Великої Британії необхідна британська віза.

У зв'язку з повномаштабним вторгненням Велика Британія запровадила спрощену систему одержання віз для громадян України та членів їх сімей. Станом на січень 2024 року ця програма досі діє. 

Візу можна отримати за такими схемами: 

–          спонсорська віза за схемою Homes for Ukraine
Програма одержання візи членам родин громадян Великої Британії, членам родин громадян України, які мають дозвіл на постійне проживання у Великій Британії (Ukraine Family Scheme) припинила своє існування. Тепер ці візи не видаються.
Більше інформації щодо цих віз є за посиланням https://www.gov.uk/guidance/support-for-family-members-of-british-nationals-in-ukraine-and-ukrainian-nationals-in-ukraine-and-the-uk.uk

Приблизно до літа 2023 року також були доступні програми Суперспонсорства, де спонсорами вашої подорожі могли бути Уряд Шотландії чи Уельсу. Однак ці програми з того часу не продовжувались.

 

Після прибуття до пункту в'їзду вам потрібно буде показати офіцерам прикордонної служби свій дозвіл на в’їзд до Великої Британії. Вони поставлять у ваш паспорт 6-місячний штамп в'їзду. Штамп засвідчує ваше право на роботу, оренду, навчання та отримання пільг у Великій Британії. Якщо ви вже відвідали візовий центр і здали біометрію, то на в’їзді вам буде надано дозвіл на перебування терміном 3 роки.   

З 3 травня 2022 року громадяни України, які мали дозвіл на перебування у Великій Британії, зокрема на підставі гостьової візи, навчання, працевлаштування, станом на 18 березня 2022, або термін дії якого закінчився після 1 січня 2022, мають право на безкоштовній основі продовжити перебування за процедурою Ukraine Extension Scheme. Ця процедура також поширюється на ваше подружжя та дітей, які перебувають у ВБ на вашому утриманні. За цією процедурою буде оформлюватися дозвіл на проживання у ВБ до трьох років із правом працевлаштування, навчання та доступом до державних сервісів. 

Візи сезонних працівників продовжуються до 31 грудня 2022. UK Visas and Immigration буде опрацьовувати це продовження з вашим  роботодавцем, за результатом чого ви маєте бути поінформовані. 

Більше про оформлення візи можна дізнатися на сайті Уряду Великої Британії (англійською)

Міжнародний захист

Притулок — це захист, який країна надає негромадянину на своїй території. Стаття 14 Загальної декларації прав людини (УДПЛ) говорить, що кожен має право шукати притулку від переслідувань і користуватися ним. 

Шукач притулку — це особа, яка покинула країну походження, щоб попросити притулку в іншій країні. Практично та юридично необхідно, щоб ця особа офіційно подала заяву про надання притулку якомога швидше. Коли буде виявлено, що особа, яка подала заяву про надання притулку, відповідає визначенню біженця відповідно до Конвенції про біженців (Конвенції) 1951 року, вона буде офіційно визнана біженцем і їй буде надано притулок. 

Відповідно до Конвенції, біженець — це особа, яка: 

«через цілком обґрунтовані побоювання бути переслідуваною через расу, релігію, національність, належність до певної соціальної групи чи політичні переконання перебуває за межами країни свого громадянства і не може або, через такий страх, не бажає скористатися захистом цієї країни». 

Більше про особливості отримання притулку можна дізнатися на сайті уряду Великої Британії

Працевлаштування

Якщо ви підпадаєте під дію Ukraine family scheme або Homes for Ukraine, то маєте право на працю одразу після вашого приїзду до Великої Британії.  Якщо ж на вас не поширюється вищезазначена процедура, то доведеться отримувати робочу візу. Детально про візу для кожного виду роботи можна дізнатися за посиланням: https://www.gov.uk/browse/visas-immigration/work-visas 

Для праці на повну ставку вам має виповнитися 18 років. У пошуку роботи можна скористатися безкоштовним урядовим вебсайтом «Знайти роботу»: https://www.gov.uk/find-a-job, котрий пов'язує вас із тисячами роботодавців по всій Великій Британії. Шукати роботу на сайті можна й без облікового запису, але щоб подати заявку на роботу, потрібно створити обліковий запис або увійти в систему.  

Зателефонуйте за цим номером, щоб повідомити про злочин, який триває, або якщо комусь загрожує безпосередня небезпека. 

Через Crimestoppers можна повідомити про злочин анонімно. Отриману від вас інформацію вони передадуть до поліції.  

0800 555 111 

 

  • Гаряча лінія з питань протидії сучасному рабству та експлуатації  

Працює цілодобово  

Гаряча лінія: 08000 121 700   

Сайт

  • IOM Велика Британія 

Heron House, First Floor, 10 Dean Farrar St. 

London, SW1H 0DX 

+44 20 7811 6000 

Допомога

Уряд Великої Британії запровадив програму Homes for Ukraine, за допомогою якої британці можуть надати житло українцям принаймні на 6 місяців. 

Більше про програму за посиланням

Більше про реєстрацію за посиланням

Якщо ви плануєте зустрітися зі своїм спонсором в іншому місці, вам надається одна безкоштовна поїздка до місця призначення залізничним транспортом, електричками, автобусами міжміських маршрутів та регіональних чи міських маршрутів по всій території Великобританії (окрім Північної Ірландії, оскільки там діють інші правила).

Для здійснення безкоштовної подорожі вам потрібно буде:

  • показати паспорт громадянина України

  • показати квиток на подорож до Великобританії, де зазначено час та дату прибуття

  • подорож має відбутися у перші 48 годин після прибуття до Великобританії

Ви також зможете безкоштовно доїхати до місця призначення на автобусах, трамваях та метро у м. Лондон. Безкоштовно надається лише поїздка до місця призначення.

Ви маєте право на безкоштовну вакцинацію від COVID-19 через Національну службу охорони здоров’я (NHS).  

Кожна особа має право на реєстрацію в лікаря загальної практики, і для цього не потрібно надавати підтвердження адреси, імміграційного статусу, посвідчення особи або номера NHS (вас можуть попросити надати посвідчення особи, але це не є вимогою). Ми наполегливо рекомендуємо вам зареєструватись у лікаря загальної практики якомога швидше після прибуття. Ви також можете зареєструватися тимчасово в тому разі, якщо ви плануєте перебувати в певній місцевості довше від 24 годин, але менше від 3 місяців. Якщо ви маєте посвідчення особи, то надавши його, ви допоможете правильно записати ваше ім’я та прізвище в обліковому записі Національної служби охорони здоров’я (NHS).  

Якщо з вами або членом вашої сім'ї стався серйозний нещасний випадок або раптова серйозна хвороба, зверніться до найближчої лікарні, котра має відділення нещасних випадків та невідкладної допомоги. Екстрене лікування в службах нещасних випадків та невідкладної допомоги в лікарнях NHS є безкоштовним для всіх. 

Щоб викликати швидку допомогу, яка доставить вас до лікарні, зателефонуйте за номером 999 або 112. Ця послуга безкоштовна, але нею потрібно користуватися лише в надзвичайних ситуаціях. Ви також можете добратися до відділення нещасних випадків та невідкладної допомоги самостійно, якщо ви в змозі це зробити. 

Ваші діти матимуть змогу відвідувати садочки та школи у Великій Британії.  

Звертаємо вашу увагу, що правила одержання навчальних послуг можуть різнитися залежно від того, у якій частині Великої Британії ви плануєте перебувати: Англії, Шотландії, Уельсі чи Північній Ірландії.  

Місцева рада допоможе вам знайти державний навчальний заклад у вашому районі та визначити критерії прийому до обраної вами школи. 

Інтеграція

До поширених способів вивчення мов належать: 

  •  Репетитор. Це індивідуальні заняття з педагогом. Викладач підбирає навчальну програму безпосередньо для потреб та цілей конкретного студента. Такий формат підходить для будь-якої мети навчання. 

  • Мовні курси. Вивчення мови у міні-групах до 10 осіб із кваліфікованим викладачем. Курси мають затверджену програму та розраховані на певний проміжок часу. Курсові заняття організовуються при спеціальних центрах вивчення іноземних мов, а також онлайн. Такий вид навчання орієнтований передусім на розвиток комунікативних навичок. Велика Британія має власні курси англійської мови та власні навчальні стандарти, тому рекомендуємо скористатися курсами Британської Ради для вивчення англійської мови

  • Онлайн-курси без участі викладача. Такі курси є готовим записом циклу уроків, пов’язаних тематично і розташованих у порядку зростання складності. 

  • Самовчителі — комплексний матеріал, що включає підручник, книгу із завданнями, аудіозаписи, словники тощо. Самовчитель розрахований на декілька уроків, переважно для осіб, які опановують мову з нуля. 

  • Навчальні сайти, онлайн-платформи, мобільні застосунки. Можуть містити як теоретичний, так і практичний матеріал, яскраві ілюстрації, відеоуроки, подкасти, фрагменти фільмів. Онлайн-сервіси пропонують цікаві інтерактивні ігри та вікторини для тестування й закріплення знань. 

  • Безпосереднє спілкування з носіями мови через Skype та інші сервіси, читання літератури в оригіналі, перегляд фільмів та прослуховування новин. Усе це забезпечує тісний контакт зі мовним середовищем.  

  • Опрацювання граматик, довідників, словників та постійна самоперевірка за допомогою онлайн-тестів. У цьому методі існує ризик неправильно зрозуміти чи погано засвоїти матеріал. 

Багата й різноманітна культура Сполученого Королівства значною мірою впливає на культуру у світовому масштабі. Так, деякі англійські виконавці помітно вплинули на розвиток музики у світі (Beatles). 

Велика Британія має міцні культурні зв'язки зі своїми колишніми колоніями, особливо з тими, де англійська мова є державною. Значний внесок у британську культуру за останні пів століття зробили іммігранти з Індійського субконтиненту та країн Карибського басейну. У процесі формування Сполученого Королівства до його складу увійшли культури колишніх незалежних держав, тому можна також розглядати їх окремо.  

 

Ось деякі з колоритних британських звичаїв і традицій. 

1. Танець моріс 

Моріс — це і мистецтво, і історія в русі. Зазвичай цей танець виконують чоловіки під живу музику. У танці використовують різноманітний інвентар: палиці, хустки, жезли або мечі — залежно від традицій регіону. Найпопулярнішими різновидами морісу є котсуолд, моріс Південного Мідлендсу й танець довгих мечів. 

Моріс часто виконують під час традиційних свят, наприклад, на початку літа в Оксфордширі та під час Різдва й Нового року в Йоркширі.  

2. Пообіднє чаювання 

Пообіднє чаювання, мабуть, є однією найбільш британських традицій. Це чудовий привід зустрітися з кимось для приємної розмови. Зазвичай до чаю подають булочки, прості сендвічі й маленькі тістечка, а також згущені вершки та фруктові джеми. 

Кажуть, традицію започаткувала Анна Рассел, сьома герцогиня Бедфордська, яка полюбляла перекусити між обідом і вечерею та запрошувала друзів, щоб поласувати в компанії. У 1840 році звичай став популярним у світських колах. Тепер пообіднє чаювання поширене в усьому світі, в основному як спеціальні пропозиції в шикарних готелях та англійських ресторанах. 

3. Національний гумор 

Кажуть, британці знаходять гумор в усьому. Вони здатні жартувати навіть на найсерйозніші теми, які в інших культурах нізащо б не стали приводом для сміху. Тут часто «подають» жарти із серйозним, незворушним обличчям, до цього варто звикнути й навчитися розпізнавати гумор. Ще одна особливість національного гумору — сарказм. Британці використовують сарказм щодня, спрямовуючи його на ситуацію розмови, на співрозмовника чи навіть самих себе. Дивовижно, але саме сарказм допомагає розрядити ситуацію, налагодити контакт і зробити спілкування довірливим. 

Корисні контакти 
Екстрені служби  

Номер 999

Використовується у Великій Британії понад 80 років і був першим у світі єдиним номером екстреної допомоги. За цим номером ви можете зателефонувати до поліції, швидкої допомоги, пожежної служби, берегової охорони, служби гірського порятунку (спочатку потрібно звернутися до поліції) та служби утилізації бомб. 

На номер 999 також можна надсилати SMS (але ви маєте попередньо зареєструватися на цю послугу, надіславши на номер 999 слово «register»). Надсилати SMS на номер 999 можна тільки з особистого мобільного номера. Якщо у вас проблеми зі слухом або слабкий сигнал мобільної мережі, такі текстові повідомлення до екстреної служби можуть врятувати життя. 

Номер 112

З’явився у Великій Британії у квітні 1995 року. Цей єдиний номер екстрених служб працює по всій Європі і допомагає мати стандартизовані контакти для мандрівників по всьому ЄС. Номер 112 підключається до тих же служб, що й 999, і працює так само. Жоден номер не має пріоритету над іншим, тому ви можете використовувати будь-який, щоб зв’язатися зі службою екстреної допомоги. 

1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу.

119

Неекстрений номер поліції 

Номер 101 доступний, якщо ви дзвоните з Англії, Уельсу, Шотландії чи Північної Ірландії. Розмови платні: 15 пенсів за дзвінок. За цим номером можна повідомити про злочин, реакція на який не має бути екстреною, або поділитися інформацією про злочинність у вашому районі. Телефонуйте 101, наприклад, якщо ваш автомобіль або майно викрадено, або ваше майно було пошкоджено, або ви підозрюєте вживання наркотиків або пов'язаний із ним злочин у вашому районі тощо. 

Ви завжди повинні телефонувати на номер 999, якщо ситуація надзвичайна: наприклад, коли відбувається злочин, коли підозрюваний у злочині перебуває поблизу, коли є загроза життю або коли відбувається насильство чи ним погрожують. 

Hеекстрений номер Національної служби охорони здоров’я 

На цій лінії вам можуть допомогти, якщо у вас є термінова медична проблема, яка не є невідкладною, і ви не знаєте, що робити. Консультант поставить вам низку запитань про ваш стан або стан людини, яка постраждала. 

1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу.

119

Корисні контакти 
Екстрені служби  

Номер 999

Використовується у Великій Британії понад 80 років і був першим у світі єдиним номером екстреної допомоги. За цим номером ви можете зателефонувати до поліції, швидкої допомоги, пожежної служби, берегової охорони, служби гірського порятунку (спочатку потрібно звернутися до поліції) та служби утилізації бомб. 

На номер 999 також можна надсилати SMS (але ви маєте попередньо зареєструватися на цю послугу, надіславши на номер 999 слово «register»). Надсилати SMS на номер 999 можна тільки з особистого мобільного номера. Якщо у вас проблеми зі слухом або слабкий сигнал мобільної мережі, такі текстові повідомлення до екстреної служби можуть врятувати життя. 

Номер 112

З’явився у Великій Британії у квітні 1995 року. Цей єдиний номер екстрених служб працює по всій Європі і допомагає мати стандартизовані контакти для мандрівників по всьому ЄС. Номер 112 підключається до тих же служб, що й 999, і працює так само. Жоден номер не має пріоритету над іншим, тому ви можете використовувати будь-який, щоб зв’язатися зі службою екстреної допомоги. 

1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу.

119

Неекстрений номер поліції 

Номер 101 доступний, якщо ви дзвоните з Англії, Уельсу, Шотландії чи Північної Ірландії. Розмови платні: 15 пенсів за дзвінок. За цим номером можна повідомити про злочин, реакція на який не має бути екстреною, або поділитися інформацією про злочинність у вашому районі. Телефонуйте 101, наприклад, якщо ваш автомобіль або майно викрадено, або ваше майно було пошкоджено, або ви підозрюєте вживання наркотиків або пов'язаний із ним злочин у вашому районі тощо. 

Ви завжди повинні телефонувати на номер 999, якщо ситуація надзвичайна: наприклад, коли відбувається злочин, коли підозрюваний у злочині перебуває поблизу, коли є загроза життю або коли відбувається насильство чи ним погрожують. 

Hеекстрений номер Національної служби охорони здоров’я 

На цій лінії вам можуть допомогти, якщо у вас є термінова медична проблема, яка не є невідкладною, і ви не знаєте, що робити. Консультант поставить вам низку запитань про ваш стан або стан людини, яка постраждала. 

1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу.

119

Корисні контакти 
Екстрені служби  

Номер 999

Використовується у Великій Британії понад 80 років і був першим у світі єдиним номером екстреної допомоги. За цим номером ви можете зателефонувати до поліції, швидкої допомоги, пожежної служби, берегової охорони, служби гірського порятунку (спочатку потрібно звернутися до поліції) та служби утилізації бомб. 

На номер 999 також можна надсилати SMS (але ви маєте попередньо зареєструватися на цю послугу, надіславши на номер 999 слово «register»). Надсилати SMS на номер 999 можна тільки з особистого мобільного номера. Якщо у вас проблеми зі слухом або слабкий сигнал мобільної мережі, такі текстові повідомлення до екстреної служби можуть врятувати життя. 

Номер 112

З’явився у Великій Британії у квітні 1995 року. Цей єдиний номер екстрених служб працює по всій Європі і допомагає мати стандартизовані контакти для мандрівників по всьому ЄС. Номер 112 підключається до тих же служб, що й 999, і працює так само. Жоден номер не має пріоритету над іншим, тому ви можете використовувати будь-який, щоб зв’язатися зі службою екстреної допомоги. 

1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу.

119

Неекстрений номер поліції 

Номер 101 доступний, якщо ви дзвоните з Англії, Уельсу, Шотландії чи Північної Ірландії. Розмови платні: 15 пенсів за дзвінок. За цим номером можна повідомити про злочин, реакція на який не має бути екстреною, або поділитися інформацією про злочинність у вашому районі. Телефонуйте 101, наприклад, якщо ваш автомобіль або майно викрадено, або ваше майно було пошкоджено, або ви підозрюєте вживання наркотиків або пов'язаний із ним злочин у вашому районі тощо. 

Ви завжди повинні телефонувати на номер 999, якщо ситуація надзвичайна: наприклад, коли відбувається злочин, коли підозрюваний у злочині перебуває поблизу, коли є загроза життю або коли відбувається насильство чи ним погрожують. 

Hеекстрений номер Національної служби охорони здоров’я 

На цій лінії вам можуть допомогти, якщо у вас є термінова медична проблема, яка не є невідкладною, і ви не знаєте, що робити. Консультант поставить вам низку запитань про ваш стан або стан людини, яка постраждала. 

1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу.

119

Великобританія
Гарячі лінії (допомога, консультації) 

IOM Велика Британія

Heron House, First Floor, 10 Dean Farrar St. 

London, SW1H 0DX 

+44 20 7811 6000 

Служба віз та імміграції Великої Британії (UKVI)

+44 808 164 8810 — виберіть варіант 1 або 0808 164 8810 (якщо ви перебуваєте у Великій Британії) 

Графік роботи: 24/7 

1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу.

119

Посольство України у Великій Британії

Консульський округ: Англія та Уельс

Прийом громадян: щодня, включно з вихідними, з 9:00 до 21:00.   

 

  Адреса: 60 Holland Park, London W11 3SJ 

+442072438923 

+447553483628 Гаряча лінія

ua.consul.gb@gmail.com 

http://uk.mfa.gov.ua/ua 

Консульство України в Единбурзі.

Консульський округ: Шотландія та Північна Ірландія. 

Тимчасово запроваджено прийом громадян без попереднього запису в електронній черзі:

пн — пт з 9 до 21:00.

Вихідні — за попереднім записом у телефонному режимі. Термінові звернення та термінові консульські дії — цілодобово, за погодженням. 

8 Windsor Street, Edinburgh EH7 5JR 

+44(0)1315560023 

+447909056906 Гаряча лінія

uaconsedin@gmail.com 

https://edinburgh.mfa.gov.ua/ 

1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу.

119

Державні служби 

Контактна інформація (вебсайти, електронна пошта, номери телефонів, адреси тощо) відомств та агенцій федерального уряду Великої Британії є за посиланням

1. Екстрені служби  

Диспетчерська система екстреної допомоги в усіх країнах Європейського Союзу.

119

Корисні контакти  
1. Екстрені служби  

Єдиний номер екстреної допомоги

Єдиний номер екстреної допомоги, працює так само.

Неекстрений номер Національної служби охорони здоров’я 

Неекстрений номер поліції

2. Гарячі лінії (допомога, консультації) 

IOM Велика Британія

Heron House, First Floor, 10 Dean Farrar St. 

London, SW1H 0DX 

+44 20 7811 6000 

Служба віз та імміграції Великої Британії (UKVI): 

+44 808 164 8810 — виберіть варіант 1 або

0808 164 8810 (якщо ви перебуваєте у Великій Британії) 

Графік роботи: 24/7 

Посольство України у Великій Британії. Консульський округ: Англія та Уельс. 

Адреса: 60 Holland Park, London W11 3SJ 

+442072438923 

Гаряча лінія: +447553483628 

ua.consul.gb@gmail.com 

http://uk.mfa.gov.ua/ua 

Консульство України в Единбурзі. Консульський округ: Шотландія та Північна Ірландія. 

8 Windsor Street, Edinburgh EH7 5JR 

+44(0)1315560023 

+447909056906 Гаряча лінія:

uaconsedin@gmail.com 

https://edinburgh.mfa.gov.ua/ 

3. Державні служби  

Контактна інформація (вебсайти, електронна пошта, номери телефонів, адреси тощо) відомств та агенцій федерального уряду Великої Британії є за посиланням

bottom of page